BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2017

05.10.2017

Jakie tytuły rozgrzewały nas we wrześniu? Bez wątpienia i zaskoczenia zestawienie wygrywa nowa część Millennium „Mężczyzna, który gonił swój cień”. Drugie miejsce zasłużenie należy do „To” Stephena Kinga, którego adaptacja ściąga wielbicieli horrorów do kin. „Dziewczyna z Brooklynu” zamyka podium i tym samym zaprasza do poznania zestawienia 10 najlepszych tytułów września!

Poznajcie resztę książek z rankingu!

1. Mężczyzna, który gonił swój cień, David Lagercrantz – przeczytaj recenzję

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest rozwiązania tajemnicy, tym większe grozi jej niebezpieczeństwo. Mocny, wstrząsający thriller, który całkowicie zaskoczył czytelników. Książka ma w sobie to „coś”, co wywołuje prawdziwe ciarki i uczucie bycia obserwowanym.

2. To, Stephen King

Najbardziej przerażająca powieść Kinga. Tytułowe To stanowi metaforę tkwiącego w ludziach zła. Derry w stanie Maine, miejsce ledwie widoczne na mapie. Dochodzi tu do wyjątkowej eskalacji zbrodni, okrutnych morderstw, gwałtów i tajemniczych wypadków.

3. Dziewczyna z Brooklynu, Guillaume Musso – przeczytaj recenzję

Mocny, wstrząsający thriller, który całkowicie zaskoczył czytelników. Książka ma w sobie to „coś”, co wywołuje prawdziwe ciarki i uczucie bycia obserwowanym.

4. Mock. Ludzie ZOO, Marek Krajewski – przeczytaj recenzję

W tej książce Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa.

5. Ania. Biografia Anny Przybylskiej, Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki

To książka o Ani takiej, jaką była w kontaktach z rodziną i przyjaciółmi. Bez koloryzowania, niepotrzebnego zadęcia, książka prawdziwa jak Ona sama. Zero udawania. Prawda o niej przefiltrowana przez wrażliwość jej bliskich. Książka opowiada historię jej życia, mówi o ważnych dla niej wartościach, niezwykłej sile i umiejętności bycia sobą.

6. Słup ognia, Ken Follett – przeczytaj recenzję

To trzeci tom sagi historycznej „Filary Ziemi”, która opowiada o dziejach budowy monumentalnej katedry w mieście Kingsbridge w południowej Anglii. Historia ma miejsce na przestrzeni XII wieku. To burzliwy okres w dziejach Anglii zwany Anarchią. Polityczna zawierucha spowodowana została zatonięciem statku z następcą tronu Anglii oraz morderstwem Tomasza Becketa. Powieść jest wielowątkowa i łączy w sobie różną tematykę. Nowa część podejmuje temat, z którego Follett również słynie, czyli szpiegostwo i działalność tajnych agentów, ale tym razem w XVI Anglii!

7. Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie, Piotr Zychowicz

Trzecia po bestsellerowych „Żydach” i „Sowietach” książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora „Obłędu ’44” i „Paktu Ribbentrop–Beck”. W „Niemcach” Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów.

8. Zapisane w Wodzie, Paula Hawkins – przeczytaj recenzję

Klimat nowej powieści Hawkins jest zbliżony do stworzonego w „Dziewczynie z pociągu”. Nie wiemy co się stało, docierają do nas tylko skrawki historii, które sami próbujemy połączyć.

9. Mroczna Wieża, Stephen King – przeczytaj recenzję

To wznowienie słynnej sagi Kinga! Pomysł na napisanie „Mrocznej Wieży” w głowie autora pojawił się, gdy pisarz miał zaledwie 19 lat. Po przeczytaniu „Władcy pierścieni” postanowił napisać epicką opowieść w świecie fantasy. Pomysł dojrzewał, a po drodze pojawiały się kolejne inspiracje, m.in. western z Clintem Eastwoodem „Dobry, zły i brzydki” w reżyserii Sergio Leone.

10. Ostatni Dymek, Sergiusz Pinkwart – przeczytaj recenzję

Sergiusz Pinkwart, który pracował z Marią Czubaszek nad jej ostatnią książką „Dzień dobry, jestem z Kobry” rozmawia z ludźmi jej bliskimi, by stworzyć portret najbardziej niesztampowej damy showbiznesu.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora