BESTSELLERY – MAJ 2024

04.06.2024
bestsellery maj 2024

Słoneczne bestsellery na słoneczne dni? O, nie, to by było za łatwe! Sporo mamy książek do czytania w cieniu – poważnych, trochę strasznych, trochę mrocznych.

1. Przyjaciółka, B.A. Paris

Wielkie tragedie dzieją się wśród małych społeczności. Do Iris i Gabriela przyjeżdża przyjaciółka, pojawiają się nowi sąsiedzi, a wraz z nimi tajemniczy „Pan Złota Rączka”. Sielsko, anielsko? Zdecydowanie nie! Kilku bohaterów musi zmierzyć się z cieniem zbrodni…

RECENZJA „PRZYJACIÓŁKA” B.A. PARIS >>>

2. Berdo, Remigiusz Mróz

Masz dość? Jedź w Bieszczady! Tej popularnej rady posłuchał Wiktor Forst. W jego przypadku jednak nie podziałało. Zamieszkał na odludziu, co miało go chronić przed ludzkimi problemami, ale jest jednocześnie idealnym miejscem do prezentacji „dzieła” brutalnego mordercy. W lesie zamiast grzybów po deszczu, są znajdowane kolejne okaleczone ciała…

pp button

3. Słowo honoru, Marek Krajewski

Wielka szpiegowska intryga w II Rzeczypospolitej Polskiej i PRL. Tutaj cała akcja dzieje się w cieniu, w ukryciu, gdzieś po cichu….

pp button

4. Kryminalna historia Watykanu, Artur Nowak, Arkadiusz Stempin

„Babilon” przeczytany? Czas na „Kryminalną historię Watykanu”! Artur Nowak i Arkadiusz Stempin pokazują ciemne zakamarki tego państwa. Bo Watykan to nie tylko stolica wiary katolickiej, to po prostu państwo. Zdecydowanie, nie jest święte… Jeśli na wakacje wybierasz się do Rzymu, to będzie idealna lektura na podróż!

pp button

5. Jack Reacher: Sekret, Lee Child, Andrew Child

Jack Reacher, swoim zwyczajem, wpada w kłopoty. Tym razem musi jednocześnie chronić swoją reputację, ujść z życiem i rozwiązać zagadkę morderstwa. Jeśli ktoś jest w stanie sprostać temu zadaniu, to tylko on!

RECENZJA „SEKRET”, LEE CHILD, ANDREW CHILD >>>

6. Rozwódki Konstancina, Ewelina Ślotała

Pieniądze dają szczęście? Nie zawsze. A kiedy chce się wyjść ze złotek klatki, trzeba to zrobić umiejętnie. „Rozwódki Konstancina” dają przykład jak zakończyć nieszczęśliwe małżeństwo i nie stracić pry tym ani grosza…

7. Paderborn, Remigiusz Mróz

Mróz mroczny, Mróz wciągający, Mróz brutalny! Tak właśnie jest w „Paderborn”, kontynuacja „Langera”. Fabuła koncentruje się wokół porwania Niny, byłej żony prokuratora. Prawdopodobnie sprawcą jest „Rzeźnik znak Odry” – groźny przestępca, który wciąż unika sprawiedliwości.

RECENZJA „PADERBORN”, REMIGIUSZ MRÓZ >>>

8. Kobiety, Kristin Hannah

Młoda pielęgniarka podczas wojny w Wietnamie, czyli zderzenie młodzieńczej nadziei z brutalną rzeczywistością. Plus – tło historyczno-społeczne. Dużo emocji, dużo refleksji.

pp button

9. Krew w piach, Katarzyna Bonda

„Krew w piach” to powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach i to takich, które zdarzyły się całkiem niedawno. Zbrodniarz został skazany tuż przed pandemią. Najpierw rozkochał w sobie 20 kobiet, a potem… zaczął ranić i zabijać.

10. Koniec Polski? Ile zostało nam czasu?, Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński, Michał Krupa

Czy faktycznie czeka nas koniec? Autorzy zastanawiają się nad tym razem z analitykiem CIA i doradcą sekretarza obrony byłego prezydenta USA.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!