BESTSELLERY – WRZESIEŃ 2018

03.10.2018

Pora na podsumowanie Waszych wrześniowych, książkowych wyborów! Jakie tytuły najchętniej były przez Was kupowane? Tym razem stawkę otwiera lektura idealna na jesienne wieczory – Katarzyna Grochola i niezwykle pocieszne „Pocieszki”, tuż za nią, znana Wam już doskonale, wciąż utrzymująca się na liście top 10, kontrowersyjna książka Piotra Krysiaka „Dziewczyny z Dubaju”, natomiast ostatnie miejsce na podium należy do najnowszego kryminału Marka Krajewskiego o przygodach Eberharda Mocka. Co nowego znalazło się na pozostałych miejscach naszego rankingu, a jakie powieści się w nim utrzymały? Sprawdźcie sami!

  1. Pocieszki, Katarzyna Grochola przeczytaj recenzję

Nowa książka Grocholi to zbiór 52 „pociesznych” historii o życiu, z przymrużeniem oka. Pełne wdzięku, lekkości i humoru, a przede wszystkim optymizmu. To opowieści, w których każdy znajdzie coś dla siebie!

  1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek z Polski?

  1. Mock. Pojedynek, Marek Krajewski

„Pojedynek”, nowa część przygód Eberharda Mocka, opisuje wydarzenia z 1905 i 1906 roku. To one ukształtowały bohatera, którego znamy z wcześniejszych tomów serii. Mock zostaje wplątany w uniwersytecką intrygę i prowadzi swoje pierwsze śledztwo. W tomie tym możemy obserwować jak ze studenta rodzi się komisarz o lotnym umyśle i ostrym języku, który później będzie sobie radził z najbardziej pogmatwanymi sprawami!

  1. Kontratyp, Remigiusz Mróz

To już 8. tom przygód Joanny Chyłki. Tym razem słynna pani adwokat zajmuje się sprawą domniemanego morderstwa dokonanego podczas wyprawy alpinistycznej na Annapurnę – jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie. Co wydarzyło się podczas wspinaczki? Czy Chyłka odkryje prawdę?

  1. Hashtag, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Twórczości Remigiusza Mroza nie trzeba przedstawiać – jego nowość pojawiła się na podium tuż po wydaniu. „Hashtag” to nie tylko książka dla fanów social media, ale także dobrego kryminału. Jedno wyjście Tesy po przesyłkę, której się zupełnie nie spodziewała, zmienia jej życie o 180 stopni. Zaskakującego rozwoju wydarzeń nie będzie można już zatrzymać…

  1. Ścigany, Katarzyna Michalak

Dwoje życiowych straceńców, którzy myśleli, że nic już ich w życiu nie czeka. Gdy Hubert uciekał przed policją, w Dance znalazł, nie tylko pomoc i oparcie, ale też wielkie i namiętne uczucie skłonne do równie wielkich poświęceń. Co przyjdzie im stracić dla tej miłości?

  1. Apartament w Paryżu, Guillaume Musso przeczytaj recenzję

Ona, była inspektor policji, obecnie właścicielka kwiaciarni, on – samotnik i dramatopisarz. Pomyłka sprawia, że na czas pobytu w Paryżu, wynajmują ten sam dom. Trzypoziomowy apartament niegdyś należał do malarza Seana Lorenza. Obojgu niesamowicie podoba się to miejsce i żadne nie chce się wyprowadzić. Madeline i Gaspard jednak nie przypadają sobie do gustu. To co ich połączy to fascynacja malarstwem Lorenza i chęć poznania prawdy o jego śmierci i zaginięciu obrazów. Czy wspólna sprawa jednak ich zbliży?

  1. A ja żem jej powiedziała…, Katarzyna Nosowska

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Katarzyny Nosowskiej i zespołu Hey. Książka bazuje na wideofelietonach z profilu Nosowskiej na Instagramie. Piosenkarka, a w obecnej roli autorka felietonów, udowadnia, jak ważny jest dystans do samego siebie i zaprzyjaźnienie się ze sobą.

  1. Hipis, Paulo Coelho przeczytaj recenzję

W nowej, częściowo autobiograficznej powieści, Paulo Coelho jest młodym hipisem, który marzy o tym, by zostać pisarzem. Ma długie włosy, nosi kwieciste koszule i kurtkę z naszywkami. Podróżuje po świecie, by doświadczać „nowego” i poznawać ciekawych ludzi. To nie tylko opowieść o hipisach, ale przede wszystkim ekscytująca lektura o buncie, ucieczce, wolności i poszukiwaniu siebie!

  1. Kamerdyner, Mirosław Piepka, Marek Klat, Michał Pruski, Paweł Paliński

Miłość, wojna i zbrodnia – to powieść jakiej w Polsce nie było od lat! Zakazana miłość między Mateuszem, poszukującym swojej tożsamości, a Maritą, panienką z dobrego domu, na tle wielkich, historycznych konfliktów. To pełna wzruszeń, ale też niezwykle złożona i niepodobna do innych opowieść, obok której nie da się przejść obojętnie.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora