#BOOKTRENDY MARCOWE MUST HAVE NA TWOJEJ PÓŁCE

05.03.2019

Marzec to bezspornie miesiąc kobiet. Fascynujące bohaterki powieści będą grały teraz pierwsze skrzypce. Zapomnij jednak o lekkich historiach o miłości. W tym miesiącu panie mają charakter i nie zawahają się go użyć!

„Umorzenie. Seria z Joanną Chyłką. Tom 9” Remigiusz Mróz

Miesiąc bez nowej książki Remigiusza Mroza to miesiąc stracony. Autor zaskakuje nas coraz większą szybkością pisania. Jeszcze chwila i dorówna rekordzistce w produkowaniu słów na minutę, Danielle Steel. 😉 Nie bądźmy jednak tacy cyniczni – jego książki utrzymują poziom i nadal wciągają bez reszty już od pierwszej strony. Z jaką sprawą tym razem będzie się zmagać Joanna Chyłka? Jeśli śledzisz losy nieprzebierającej w środkach prawniczki, silnej kobiety, która jednocześnie pociąga i budzi respekt, 9 pozycja z serii powinna znaleźć się jak najszybciej na twojej półce.

„Córka zegarmistrza” Kate Morton

Czy po 150 latach można rozwiązać zagadkę morderstwa? Jeśli dysponuje się jedynie zakurzonym zdjęciem tajemniczej kobiety oraz rysunkiem sprzed półtora wieku, może wydawać się to niemożliwe. Elodie Winslow podejmuje się tego zadania. Próbuje poznać sekret niezwykłej kobiety ze starej fotografii. Jednocześnie zastanawia się, dlaczego ta postać wydaje się być kimś znajomym. Rozwiązanie tej zagadki znajdziecie w książce. 🙂

„Stulecie winnych” Ałbena Grabowska

Jedna wyjątkowa kobieta to dużo. Para wspaniałych bliźniaczek to ogrom. A trzy pary bliźniaczek urodzonych w jednej rodzinie w trzech kolejnych pokoleniach? To siła, który przyciąga i nie chce wypuścić aż do ostatniej strony trylogii. Powieść przeprowadza nas przez losy bliźniaczek i ich rodzin, które wpisują się w trudną historię XX wieku. Poznajemy je tuż przed wybuchem I wojny światowej, przechodzimy przez okres 20-letniej wolności po to, aby wpaść w zawieruchę wydarzeń II wojny światowej. Po jej zakończeniu trzeba poskładać życie w powojennej rzeczywistości, zmagając się jednocześnie z własnymi słabościami. Kobiety doświadczą pustych półek, stanu wojennego, upadku komunizmu i pierwszych wolnych wyborów, nie tylko politycznych. Jednak w myśl zasady „co nas nie zabije, to nas wzmocni”, stają do walki o siebie i własne rodziny. Stulecie winnych to powieść dla fanów historii, silnych osobowości oraz historii przyciągających jak magnes.

„Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej” Krzysztof Strycharski

Marzec nie może obejść się bez fascynującej biografii silnej kobiety! Poznaj historię Henryki Krzywonos-Strycharskiej – najbardziej znanej tramwajarki w Polsce, sygnatariuszki Porozumień Sierpniowych, która nadal jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci opozycji. Jednak nie będzie to wyłącznie opowieść o polityce. To historia o wspólnym życiu, niezwykłej rodzinie i wyjątkowym małżeństwie. Jej niezwykłość podkreśla fakt, że opowiada ją mąż Henryki – Krzysztof. Mężczyzna żyjący w cieniu swojej żony, o którym mówią „Pan Krzywonos”. Jednak nie znajdziemy tu cienia żalu i frustracji, a wsparcie, podziw i wielką miłość.

„Skazane. Historie prawdziwe” Anna Matusiak-Rześniowiecka, Katarzyna Borowska

Zazwyczaj naszą uwagę przykuwają losy kobiet-bohaterek. Historie, które pokazują ich silny charakter, umiejętność pokonania przeciwności losu i trudności życiowych. A co z kobietami, które popełniły w swoim życiu błędy? Ich historie mogą nauczyć nas jeszcze więcej. Katarzyna Borowska i Anna Matusiak-Rześniowiecka pojawiły się w warszawskim więzieniu, żeby wysłuchać opowieści osadzonych tam kobiet. Różni je niemal wszystko – wiek, doświadczenia życiowe, popełnione czyny. Łączy więzienny korytarz, zniszczone życie i marzenie, żeby zacząć od nowa. Kobiety zgodziły się na rozmowę, bo jak mówią „może ich niełatwe życie posłuży komuś za przestrogę, może ustrzeże przed błędem, które one popełniły”. Zobacz, co sprawiło, że zwyczajne kobiety stały się przestępczyniami i odpowiedz sobie na pytanie, czy istnieją ludzie, którzy są w 100% dobrzy albo źli.

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

Remigiusz Mróz „Umorzenie. Seria z Joanną Chyłką. Tom 9”. Czwarta Strona. Poznań 2019

Kate Morton „Córka zegarmistrza”. Przeł. Anna Dobrzańska. Albatros. Warszawa 2019

Ałbena Grabowska „Stulecie winnych”. Zwierciadło. Warszawa 2019

Krzysztof Strycharski „Moja żona tramwajarka. Opowieść o Henryce Krzywonos-Strycharskiej”. Agora SA. Warszawa 2019

Anna Matusiak-Rześniowiecka, Katarzyna Borowska „Skazane. Historie prawdziwe”. Wielka Litera. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora