CO JEST LEPSZE OD SZCZĘŚCIA? ŚWIADOME ŻYCIE. ODKRYWAJ SIEBIE Z KSIĄŻKAMI KATARZYNY MILLER!

07.06.2018

Książki Katarzyny Miller to nie tradycyjne poradniki, w których po kolei przedstawione są sposoby na uporanie się z problemami. To książki do czytania i przeżywania, wyłuskiwania tego, co dla nas ważne. Polecamy dwa nowe tytuły, w których znajdziecie wiele mądrych zdań do analizowania i zapamiętania!

okladka_ZYCIE_JEST_FAJNE_front[1]

Życie jest fajne,  Katarzyna Miller, Małgorzata Szcześniak

To książka dla ciekawskich! Dla ludzi, których obchodzi, co mają w środku i takich, którzy zdają sobie sprawę z łączności między tym, co mają wewnątrz, a tym co ich spotyka na zewnątrz. Wiedzą, że ich życie zależy od nich samych i że można na nie wpływać. Każdego dopadają czasem trudne chwile, ale mimo tego możnacieszyć się życiem. „Nie ważne co się dzieje, ważne w jaki sposób na to patrzymy.” – tego uczy Katarzyna Miller.

Żeby osiągnąć spokój wewnętrzny i samoświadomość, trzeba przepracować swoją przeszłość, szczególnie, jeśli w dzieciństwie doświadczyło się sporo niesprawiedliwości i przemocy, bólu i krzywdy. „Uczucia stają się prostsze, gdy dajemy im prawo zaistnieć… Gorycz, smutek, złość czy bezradność… jeśli te uczucia wypływają i pojawiają się następne – to jest się wtedy zdrowszym.”

Nie chodzi o to, by siebie poprawiać, „…bo człowiek nie jest zepsutą maszynką do golenia, tylko żywą istotą, która ma pewne osiągnięcia, zdobycze, a pewnych nie ma i chciałby też je mieć.” – wszyscy możemy jednak wpływać na swój los.

Jeśli chcesz „przedrzeć się przez zwały zasłaniające Ci siebie”, odkryć prawdę na swój temat i swoich bliskich, przeczytaj „Życie jest fajne”, bo to lektura, która pomoże dostrzec, jaki problem przeszkadza Ci żyć prawdziwie. Wtedy można zacząć „budować siebie”. Jak to robić? Konsekwentnie, powoli, poprzez doznawanie, przeżywanie i zbieranie doświadczeń. Powodów dla których warto sięgnąć po nową książkę Katarzyny Miller jest wiele. Przede wszystkim, by poczuć się lepiej z samym sobą i zdać sobie sprawę, że życie jest fajne!

cb-jak-sie-nie-rozstac-a-jes

Jak się nie rozstać a jeśli rozstać to jak, Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska              

Autorkami książki są kobiety, które mają doświadczenie w rozstawaniu się, jak i w nadziei, że tym razem wszystko się uda. Poruszają ważny temat, choć taki, którego żadna kobieta nie chciałaby przeżywać – rozstania. Jak to się dzieje, że rozpoczynając związek nikt nie chce, by ten zakończył się źle, a mimo to, tak wielu ludzi się rozstaje?

Problem tkwi m.in. w tym, że „łatwo wyjść za mąż, bo mężczyźni potrzebują kogoś, kto będzie im urządzał życie, prał skarpetki i dawał jeść…”, trudniej przez wiele lat żyć w zgodzie i harmonii. Dlatego tak ważne jest, by partnera wybierać świadomie i zdawać sobie sprawę ze swoich prawdziwych potrzeb. Nie jest to łatwe, bo wszyscy już od dzieciństwa „obrastamy” doświadczeniami, które zasłaniają nam nasze prawdziwe „ja”. To, co mówili i jak się w stosunku do nas zachowywali rodzice, kształtuje nas i w zależności od tego ile otrzymaliśmy od nich akceptacji, a ile krytyki – będziemy mieli większy lub mniejszy problem z podejmowaniem dobrych dla nas decyzji.

Niektóre kobiety swoje wewnętrzne rozterki i problemy zagłuszają związkiem, pracą, zadaniami codziennymi i dziećmi. Nie można się jednak oszukiwać, ważne by żyć w zgodzie ze swoim wnętrzem. Uczciwość wobec siebie spowoduje, że będziemy wyciągać wnioski na przyszłość i nasze doświadczenia wiele nas nauczą.

Książka pomoże dostrzec, na jakim etapie związku jesteś, co możesz zrobić, by go poprawić i co zrobić, jeśli relacja z Twoim mężem jest już tylko do zamknięcia. „Prawdziwa miłość przejawia się przede wszystkim w czynach, z którymi muszą iść w parze dobre, ciepłe, ale nie przesadzone słowa.” Jeśli tego w związku brakuje – to czas na zmiany. Nie zawsze wymagają one rozstania z partnerem, ale konsekwentnego dążenia do tego, by dostawać od męża to, czego potrzebujemy.

Strach przed zmianą i samotnością często sprawia, że tkwimy w nieszczęśliwych związkach. Jednak rozstanie z reguły doprowadza do pozytywnej zmiany, wymusza pewne zachowania, które powodują, że rozwijamy się i stajemy się szczęśliwe. Pamiętajmy że, „każdy koniec to początek czegoś nowego!”

Najważniejsze to nie zatrzymywać się w miejscu! Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia i chcesz dokonać zmian w swoim życiu – obie książki Ci w tym pomogą!

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora