GORĄCY ROMANS CZY DOZGONNA MIŁOŚĆ? PRZECZYTAJ, CZEGO PRAGNĄ KOBIETY

08.08.2019

Gorące romanse, przelotne znajomość, płomienne uczucia – to częste tematy kobiecych fantazji. Jednak zazwyczaj stoi za tym po prostu potrzeba bycia kochaną, ważną, docenioną. Czego więc tak naprawdę potrzebują kobiety? Dowiecie się tego z poniższych książek.

Danielle Steel „Szczęście w nieszczęściu”

Za co kobiety kochają Danielle Steel? Za to, że pisze o życiu (choć dodaje tam nieco kolorów, to jednak jej historie są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami), za to, że nie ocenia kobiet za ich wybory, za to, że dba o potrzeby kobiet i stawia je na piedestale w swoich powieściach. To sprawia, że liczba jej czytelniczek nieustająco rośnie.

Najnowsza powieści autorki obyczajowych bestsellerów to pełna ciepła, wzruszająca i mądra książka o trudnym temacie, jakim jest samotne macierzyństwo. Isabelle McAvoy chce być szczęśliwa i szuka miłości. Najpierw zakochuje się w bez pamięci w bogatym, znacznie starszym arystokracie. Nic dziwnego, w końcu spotykają się w Paryżu, najbardziej romantycznym (podobno) mieście na świecie. Z tej miłości rodzi się jej pierwsza córka. Związek niestety nie przetrwa próby czasu. Isabelle wraca do Nowego Jorku, gdzie ma nadzieję znaleźć spokojną stabilizację u boku kolejnego mężczyzny. Drugie rozczarowanie… i druga córka. Mówi się, że do trzech razy sztuka, ale dla Isabelle los nie jest łaskawy. Efektem trzeciej próby stworzenia szczęśliwego domu jest trzecia córka i dramatyczna zmiana w życiu… Po latach córki wyrastają na trzy mądre, wyjątkowe i bardzo różne kobiety. Jak układają się między nimi relacje? Czy sekret z przeszłości zagrozi rodzinie?

Można zarzucić Danielle Steel, że jest pretensjonalna, żeby nie powiedzieć kiczowata, jej historie są nierealne i przekoloryzowane. Jedno jest jednak pewne – Danielle Steel wspiera kobiety w 100%, stoi za nimi murem i motywuje je w dążeniu do szczęścia.

Colleen Hoover „Too late”

Jeśli książka ukazuje się z opisem „tylko dla dorosłych” to znaczy, że można spodziewać się czegoś naprawdę mocnego. I tak jest w tym przypadku! Colleen Hoover bowiem lubi przekraczać granice. Pisze o tym, o czym inni nie mają odwagi.

Sloan tkwi w związku z obsesyjnie w niej zakochanym mężczyzną. Jednak nie jest to miłość, której można jej pozazdrościć. Asa bowiem nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. W dodatku pogrąża się w uzależnieniu od narkotyków, imprez i seksu. Choć Sloan czuje się poniżona i pozbawiona godności, nie odejdzie od Asy. Chce zapewnić opiekę niepełnosprawnemu bratu, a jest to jedyny sposób, jaki zna. Kiedy na jej drodze staje Carter, życie komplikuje się jeszcze bardziej. Zaczyna się ryzykowna gra, której stawką jest życie Sloan.

„Too late” to historia, w której nie ma hamulców. Łamie stereotypy, granice i konwenanse. Colleen Hoover zaskoczy tutaj nawet swoje wierne czytelniczki. Jeśli chcesz, żeby Twoje serce zabiło szybciej, sięgnij po tę powieść. Ale uważaj, bo przyspieszone tętno możesz poczuć nie tylko z pożądania, ale też ze strachu.

 

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

Danielle Steel „Szczęście w nieszczęściu”. Przeł. Ewa Ratajczyk. Amber. Warszawa 2019

Colleen Hoover „Too late”. Przeł. Joanna Dziubińska. Otwarte. Kraków 2019

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora