Odnaleziony, Harlan Coben

13.12.2015

Harlana Cobena nie trzeba szerzej przedstawiać zapalonym czytelnikom, jednak jak najbardziej trzeba wspomnieć o jednej z jego ostatnich książek.

Trzecia część trylogii o przygodach Mickey’a Bolitara, który nadal poszukuje prawdy o śmierci swojego ojca przypadnie do gustu nawet tym czytelnikom, którzy nie mieli okazji zapoznać się z treścią poprzednich dwóch tomów. Narracja w nienachalny sposób przybliża sylwetki bohaterów oraz kluczowe dla zrozumienia całości historii sytuacje z ich przeszłości. Bratanek detektywa Myrona, uczeń drugiej klasy liceum należący do szkolnej drużyny koszykówki, kontynuuje prywatne śledztwo związane z losami jego rodziny, odkrywając więcej niż mógłby przypuszczać. Jednocześnie wikła się w tajemnicę szkolnej afery dopingowej oraz w poszukiwania chłopaka swojej przyjaciółki Emy, który być może nigdy nie istniał. Czy uda mu się odnaleźć odpowiedzi na nękające go pytania i jednocześnie uporać się z wyrzutami sumienia pojawiającymi się wraz z kolejnymi rozwiązaniami?

Jedno jest pewne – najnowszą powieść Cobena czyta się lekko i szybko (zbyt szybko!), ale trzyma w napięciu do ostatnich stron.

Odnaleziony

Harlan Coben

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora