SIEDEM LAT PÓŹNIEJ, ROZMOWA DOROTY WELLMAN Z JANUSZEM LEONEM WIŚNIEWSKIM

07.10.2016
Dorota Wellman wywiad

To książka wywiad.

Rozmówców nie trzeba przedstawiać. Dorota Wellman to polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych oraz radiowych. Bardzo charyzmatyczna osoba zapadająca w pamięć.

Janusza Wiśniewskiego poznaliśmy za sprawą debiutanckiej powieści „S@motność w sieci”. Książka ukazała się w 2001 roku. Od tej pory Wiśniewski regularnie publikuje jako samodzielny twórca lub współautor.

Pisarz jest postacią nietuzinkową. Podobnie jak Wellman wydaje się mieć niespożyte zasoby energii. Działa jednocześnie na wielu polach i jest wybitnie uzdolniony zarówno jako pisarz, jak i naukowiec. Można mu pozazdrościć tytułów naukowych, ale także książkowych, których ma na swoim koncie już 34!

„S@motność w sieci” to był prawdziwy fenomen – mężczyzna opowiadający w intymny sposób o relacjach damsko-męskich, głęboko je analizujący i przedstawiający zawiłości uczuć, mówiący o bardzo trudnych decyzjach, które trzeba podjąć.

,,Siedem lat później’’ to druga po ,,Arytmii serca’’ rozmowa Wellman z Wiśniewskim. Wywiad podzielony jest na kilka części. Rozmowa krąży wokół takich tematów jak: polityka, praca zawodowa, życie na obczyźnie, miłość i rodzina, a także plany i marzenia.

To bardzo ciekawa, szczera, a momentami wzruszająca i zabawna rozmowa. Dzięki tej książce przede wszystkim dowiadujemy się jakim człowiekiem jest Janusz Leon Wiśniewski. Właściwie można się tego domyślać już po lekturze jego książek, ale tu oczywiście mamy możliwość śledzenia rozmowy bezpośrednio z autorem, a nie poprzez tematykę czy bohaterów, o których pisze.

Fanów jego literatury nie zdziwi, że pisarz to dojrzały, wrażliwy i inteligentny człowiek. Mężczyzna, który kocha, płacze i wzrusza się. I potrafi się do tego przyznać ;), ponieważ ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie.

To co charakterystyczne i cenne dla czytelnika to fakt, że Dorota Wellman doskonale zna swojego rozmówcę. Zadaje mu podchwytliwe pytania, a czasem prowokuje, ale cały czas daje się wyczuć ich wzajemną sympatię.

Wellman i Wiśniewski to osoby o wielu wspólnych cechach, inteligentne, analizujące, obserwujące świat. Ich rozmowa to bardzo ciekawa dyskusja po prostu o życiu.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora