diuna frank herbert film

Diuna. Cykl Kroniki Diuny. Tom 1

Frank Herbert

Rebis
2021


Gdzie kupię

Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron. Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Diuna otrzymała dwie najbardziej prestiżowe nagrody SF: Nebula i Hugo.

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu „Kroniki Diuny”, który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.5 / 5
17 ocen
13 recenzji
5 10
4 6
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Karina
30.11.2021
"Diuna" jest zasłużenie lubianą i wysoko ocenianą książką. Świat przedstawiony w powieści jest dopracowany i wciąga czytelnika od pierwszych stron. W przyjemności czytania nie przeszkadza ilość nazw i imion. Głównego bohatera wręcz nie da się nie lubić. Książka bogata jest w akcje od pierwszej do ostatniej strony lecz nie jest przesadzona i szybkość wydarzeń nie przytłacza czytelnika. Z czystym sumieniem mogę polecić tą pozycję każdemu
BAŚ
29.11.2021
Tą książkę czytałam 15lat temu i teraz jeszcze raz(oczywiście za sprawą filmu).Bezapelacyjnie dla mnie lepsza jest książka. Super rozpisana fabuła ale z nią jest tak że albo ,,Diunę" się kocha albo nie.Dlatego polecam ją szczerze za egzotykę,super opisy i wiele innych wątków.
Rozaliaa
20.11.2021
Książka na samym początku wydaje się być dość trudna do zrozumienia i osobiście podchodziłam do jej przeczytania z 4 razy. Akcja rozwija się dosyć powoli ale gdy już zrozumiemy o co w tym wszystkich chodzi to historia tam opowiedziana jest bardzo fascynująca. Jeżeli ktoś szuka książki ,która ma w sobie wątek walki o władzę, oszustwa i przekręty oraz tajemnice to z pewnością ta książka jest dla niego.