gdzie śpiewają raki Delia Owens

Gdzie śpiewają raki

Delia Owens

Świat Książki
2022


Gdzie kupię

Światowa sensacja, bijący wszelkie rekordy fenomen, który przykuł uwagę ponad 13 milionów czytelników.

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
20 ocen
14 recenzji
5 16
4 3
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Oliwka
30.09.2022
"Gdzie śpiewają taki" moje nowe odkrycie czytelnicze. Sięgnęłam po nią bo… była popularna, ale nie wiedziałam o niej kompletnie nic. Zaczęłam czytanie i nie mogłam się już oderwać to był już koniec. Albo czytam do końca albo będę myśleć o niej cały dzień dopóki nie wrócę do czytania. Ale przejdźmy do fabuły, gdyż jest to psychologiczny kryminał, którego akcja toczy się na mokradłach. Moim zdaniem mokradła zostały tak świetnie opisane i wykreowane, że mogły by być osobną postacią skrywająca tajemnice Kayi nazywanej dziewczyną z bagien. Życie tej bohaterki nie było usłane różami, a można by nawet stwierdzić że życie rzucało jej kłody pod nogi z którymi nawet dorosły człowiek miałby problem się uporać. Jednak ta dzielna i jakże inteligenta dziewczyna pokazała że człowiek nawet ten najbiedniejszy i najbardziej poniżany przez społeczeństwo, dzięki wytrwałości może osiągnąć bardzo dużo. Jednak ludzie nadal będą oceniać nas przez pryzmat stereotypów i przeszłości. Wątek kryminalny w tej książce był poprowadzony fenomenalnie. Opisywał on sprawę prawdopodobnego morderstwa Chase'a, który wypadł z wieży obserwacyjnej, a jak można by się domyślać posadzona zostaje dziewczyna z bagien. Kto tak naprawdę jest mordercą i czy w ogóle to było morderstwo, a nie wypadek ? Aby poznać odpowiedzi na te pytania musicie przeczytać tą książkę którą z całego serca polecam. (Ps. Wątki romantyczne są the best❤️❤️)

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

wolaw
21.09.2022
Fabula jest tak piękna, bogata w emocje i zarazem smutna …. czytałam z zapartym tchem. Po lekturze zostałam z pytaniem – wnioskiem: czy tzw. odmieńcy – nawet wybitni – zostaną zaakceptowani przez większość tzw. normalnych?….
Ewelina
18.09.2022
Cudowna,eteryczna opowieść o sile.O sile kobiety mimo bycia małą dziewczynką.Wszystko w urodziwej,dzikiej scenerii w której dzięki pięknym opisom przyrody dało się słyszeć śpiew ptaków i cała dziką naturę tego miejsca,tych bagien i tych jezior.Dziewczyna która przezwyciężyła miliony trudności,zwyciężyła i wygrała…życie takie jakie chciała przeżyć!Ta historia na długo zostaje w sercu!
Paulina
16.09.2022
Książkę wysłuchałam w formie audiobooka. Bardzo mnie wciągnęła. 😊 Pięknie opowiedziana historia, o uczuciach, relacjach i wykluczeniu. Pokazuje do jakiej tragedii może dojść, gdy człowiek nigdzie nie może znaleźć zrozumienia i pomocy. Przeżywałam wydarzenia, ale zakończenie bardzo nie zgrało mi się z całością. Stąd daję mały minus. Polecam, myślę że warto 🙂