Gdzie śpiewają raki - Czytam wszędzie | Blog dla miłośników książek
Oceń w Polcecacie-Pomagacie gdzie śpiewają raki Delia Owens

Gdzie śpiewają raki

Delia Owens

Świat Książki
2022


Gdzie kupię

Światowa sensacja, bijący wszelkie rekordy fenomen, który przykuł uwagę ponad 13 milionów czytelników.

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.7 / 5
18 ocen
13 recenzji
5 14
4 3
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Dagny
15.09.2022
To jedna z tych cudownych książek, która snuje opowieść powoli, z rozmysłem prowadząc jej wątek, a jednocześnie jest pełna akcji. To jedna z tych książek, w której zakończenie sprawia, że czytelnik mówi głośno do siebie „ale jak”. To jest jedna z tych książek gdzie opisy przyrody nie nudzą, a zawarte w niej wiersze są dopełnieniem opowieści. Tą opowieść warto poznać, dawno bowiem nikt tak nie połączył wątków samotności, przemocy, tęsknoty, miłości i nauki. Powieść jest dla mnie jedną z bardziej zaskakujących pozycji, jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Gorąco polecam!
Nasumi
11.09.2022
Spoko, ale bez zachwytów. Liczyłam na więcej.
Paulina
09.09.2022
Książka została napisany w piękny i wciągający sposób, retrospekcje wprowadzane jako rozdziały nie przeszkadzały w akcji, lecz ją uzupełniały. Jestem zachwycona piórem autorki. Uważam, że zasłużyła na rozgłos.