gdzie śpiewają raki Delia Owens

Gdzie śpiewają raki

Delia Owens

Świat Książki
2022


Gdzie kupię

Światowa sensacja, bijący wszelkie rekordy fenomen, który przykuł uwagę ponad 13 milionów czytelników.

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Średnia ocen:

4.8 / 5
20 ocen
14 recenzji
5 16
4 3
3 1
2 0
1 0

Oceń książkę

ZWYCIĘSKA RECENZJA CZYTELNIKA CZW

Oliwka
30.09.2022
"Gdzie śpiewają taki" moje nowe odkrycie czytelnicze. Sięgnęłam po nią bo… była popularna, ale nie wiedziałam o niej kompletnie nic. Zaczęłam czytanie i nie mogłam się już oderwać to był już koniec. Albo czytam do końca albo będę myśleć o niej cały dzień dopóki nie wrócę do czytania. Ale przejdźmy do fabuły, gdyż jest to psychologiczny kryminał, którego akcja toczy się na mokradłach. Moim zdaniem mokradła zostały tak świetnie opisane i wykreowane, że mogły by być osobną postacią skrywająca tajemnice Kayi nazywanej dziewczyną z bagien. Życie tej bohaterki nie było usłane różami, a można by nawet stwierdzić że życie rzucało jej kłody pod nogi z którymi nawet dorosły człowiek miałby problem się uporać. Jednak ta dzielna i jakże inteligenta dziewczyna pokazała że człowiek nawet ten najbiedniejszy i najbardziej poniżany przez społeczeństwo, dzięki wytrwałości może osiągnąć bardzo dużo. Jednak ludzie nadal będą oceniać nas przez pryzmat stereotypów i przeszłości. Wątek kryminalny w tej książce był poprowadzony fenomenalnie. Opisywał on sprawę prawdopodobnego morderstwa Chase'a, który wypadł z wieży obserwacyjnej, a jak można by się domyślać posadzona zostaje dziewczyna z bagien. Kto tak naprawdę jest mordercą i czy w ogóle to było morderstwo, a nie wypadek ? Aby poznać odpowiedzi na te pytania musicie przeczytać tą książkę którą z całego serca polecam. (Ps. Wątki romantyczne są the best❤️❤️)

DODAJ RECENZJĘ

RECENZJE CZYTELNIKÓW

Justi
09.09.2022
„Mokradła to nie bagna. Mokradła to przestrzeń wypełniona światłem, gdzie trawa wyrasta z wody, a woda płynie ku niebu” („Gdzie śpiewają raki” Delia Owens) 📚Nie mogłam sobie wymarzyć lepszej powieści na letnie wieczory, która przenika przez zakamarki mokradeł, a także duszy – odizolowanej i odrzuconej dziewczynki. 🌅 Delia Owens z lekkością i poetycką delikatnością wprowadza nas w świat Karoliny Północnej z lat 50. i 60. XX w. Akcja toczy się wieloetapowo – przeszłość przeplata się z przyszłością. Odgrywa to kluczową rolę w konstrukcji kryminału. 🦅🪶”Gdzie śpiewają raki”to ujmująca powieść, w której natura odgrywa znaczącą rolę. Jest ona schronieniem, wiernym powiernikiem tajemnic, ale i niekończącą się inspiracją do badania jej. 🚶‍♂️🚶‍♀️To także książka o zaufaniu, przyjaźni, otwartości na drugiego człowieka, ale i stereotypach, samotności, środowiskowym wykluczaniu. 🪶Kiedy wszyscy zawodzą i odchodzą, to właśnie ptaki stają się dla Kyi- głównej bohaterki- jedyną rodziną, a miejsce, „gdzie śpiewają raki” – wyjątkowym azylem przed obojętnością, okrucieństwem i odrzuceniem. 🏚Kto by pomyślał, że na mokradłach można mieszkać, wszak wielu pogrążyło się w śmiertelnej pułapce, a tylko nielicznym udało się uciec w poszukiwaniu lepszego życia. W takim otoczeniu dorasta Kya i staje się kobietą, doświadcza miłości i jej odrzucenia. 🍽Prawdziwa uczta literacka, od której ciężko było się oderwać. ♥️Zakończenie tej opowieści wzruszyło mnie, ale i pozostawiło przestrzeń do rozmyślań, wszak nie było oczywiste, czy bezpośrednie. ➡️Jeśli szukasz pięknej powieści kryminalnej, do tego niebanalnej i świetnie napisanej – „Gdzie śpiewają raki” jest idealną książką dla Ciebie.