10-12.06 BIG BOOK FESTIVAL

07.06.2016
big book festival

Przed nami kolejna fantastyczna impreza dla miłośników czytania – BIG BOOK FESTIVAL.

Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja „Kultura nie boli”. To już czwarta edycja festiwalu, pierwsza odbyła się w 2013 roku. Festiwal uznany został za jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Europie. Poprzednie edycje gromadziły każdorazowo ponad 10 tysięcy uczestników. Nie może Was na nim zabraknąć!

Formuła festiwalu to nie tradycyjne targi i towarzyszące im wydarzenia. Fundacja wykorzystuje crowdfunding i dzięki uzyskaniu w ten sposób wielu partnerów wydarzenia, może co roku przedstawiać różnorodny i wartościowy program.

Centrum Festiwalowe będzie znajdowało się w Pałacu Szustra w Warszawie, a spotkania w jego salach oraz na terenie otaczającym pałac. Forma festiwalu to piknik – można zabrać ze sobą parasole, leżaki i koce. Podczas spotkań będzie można korzystać ze strefy kulinarnej. Dodatkowo współpracujące z fundacją lokale będą zapraszały na dodatkowe wydarzenia czytelnicze. Forma imprezy zachęca publiczność do aktywnego udziału w akcjach kulturalnych i artystycznych.

Podczas tych trzech dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w ponad pięćdziesięciu bezpłatnych wydarzeniach. Warszawę odwiedzą także gwiazdy światowej literatury, m.in. Boris Akunin, Dmitry Glukhovsky i Deborah Moggach.

Na entuzjastów książek czeka spektakl otwierający Big Book Festival z muzyką na żywo, rozmowy z pisarzami, słuchowiska, czytanie na głos. Festiwal to bardzo ciekawy pomysł na pokazanie literatury i sztuki oraz dobrej zabawy, która im towarzyszy.

Zapraszamy na stronę organizatora Big Book Festiwal, na której znajdziecie cały program imprezy.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora