2 LEKKIE POWIEŚCI DO CZYTANIA NA WIOSNĘ!

22.05.2018

Czasem trzeba sięgnąć po książki, przy których można się po prostu świetnie bawić. Lekkie, zabawne i wciągające tytuły, które pochłania się w jeden dzień są idealne, by zabrać je na wypad za miasto, piknik na łące czy słoneczny balkon. Żeby przyjemnie spędzić czas, wystarczy się wygodnie rozsiąść, odprężyć i otworzyć książkę!

wieczor-filmowy-b-iext52574370

Wieczór filmowy, Lucy Courtenay

Główni bohaterowie, Sol i Hanna, to przyjaciele z dzieciństwa, którzy spotykają się po latach na imprezie sylwestrowej. Historia rozpoczyna się, gdy podczas wieczornej zabawy Hanna rozstaje się z chłopakiem. Danny to jeden z najpopularniejszych uczniów w szkole i wiele koleżanek chętnie zajęłoby jej miejsce. Podczas zabawy Hanna dostrzega jak Danny całuje się z inną dziewczyną. Całe szczęście na imprezie jest Sol i stara się ją uspokoić. Kiedy zrozpaczoną odprowadza do domu, dziewczyna wpada na pomysł. Proponuje, by od tego momentu przez rok w każdy ostatni dzień miesiąca wspólnie oglądali jeden film – raz wybrany przez niego, raz przez nią. Hanna ma nadzieję, że w filmach znajdzie odpowiedzi dlaczego wciąż robi coś nie tak i co spowodowało, że została porzucona. Filmy, które wspólnie oglądają to klasyki, ale dla czytelników, którzy ich nie znają, autorka umieściła w książce opisy fabuł. Podczas wspólnych wieczorów filmowych bohaterowie dużo ze sobą dyskutują, a Sol dość szybko zaczyna zdawać sobie sprawę, że Hanna nie jest dla niego tylko przyjaciółką. Niestety ona traktuje go wyłącznie jak kumpla. Nieoczekiwanie okazuje się, że Dan chce wrócić do Hanny… Historię na zmianę opowiada Hanna i Sol, co pozwala wczuć się w ich emocje. Losy bohaterów śledzimy przez rok, który okazuje się dla nich przełomowy. Mimo, że fabuła idealnie nadawałaby się na scenariusz komedii romantycznej, to „Wieczór filmowy” to książka przepełniona humorem, która nie raz rozbawia do łez i pozwala zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze w związkach.

c94dc753067c50899-mediatorka

Mediatorka, Ewa Zdunek

Ewa Zdunek od dziecka chciała zostać pisarką. W 2015 roku zadebiutowała książką „Z pamiętnika samotnej wróżki”. Książka spotkała się z dużym zainteresowaniem, dlatego kontynuowała serię wydając kolejne dwie części opowiadające perypetie wróżki Emilii. „Mediatorka” to początek kolejnego cyklu, opartego tym razem na zawodowych doświadczeniach autorki.

Ewa Zdunek pracuje jako negocjator i mediator przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Taką właśnie funkcję pełni bohaterka jej nowej powieści – Marta Kołodziej. Pomaga innym w rozwiązywaniu problemów i jest świetna w tym, co robi. Interwencji wymaga jednak także jej własne życie osobiste. Jest rozwódką i matką dwóch dziewczynek. Były mąż nie daje jej spokoju, nęka ją i robi wszystko, by uprzykrzyć jej życie. Kobieta nie ma wsparcia rodziny, bo nawet jej własna matka stoi po stronie zięcia. Całe szczęście Marta ma dwoje przyjaciół – kominiarza Zbyszka i koleżankę po fachu – Betkę. Jej życie jeszcze bardziej komplikuje się, gdy ulega dziwnemu wypadkowi, a mąż nie przywozi dzieci z wycieczki do Kairu. Zdesperowana zwraca się o pomoc do prywatnego detektywa…

Mimo tak skomplikowanej sytuacji życiowej bohaterki, książka nie jest pozbawiona humoru i pozytywnych elementów. Jest tu wątek kryminalny, dużo zabawnych i napisanych z humorem sytuacji oraz zwariowanych pomysłów głównych bohaterów. Ciekawym elementem są opisy mało znanego fachu, jakim jest praca mediatora i przejmujące, życiowe historie z rozpraw sądowych, które autorka zna z własnej pracy. „Mediatorka” to zdecydowanie książka, której warto poświęcić swój czas!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora