3 GORĄCE NOWOŚCI NA ZIMOWY WIECZÓR

15.02.2017
książki na zimowy wieczór

Dlaczego zimą czyta się najprzyjemniej? Piękne słońce za oknem w tym czasie nie kusi, zieleń swoim soczystym kolorem również, ptasi śpiew także nie rozprasza. To czym możesz się pocieszać to genialna książka w ręku, wygodne, ciepłe miejsce do czytania i coś pysznego do picia – kakao, kawa lub rozgrzewająca herbata z imbirem.

Wybierz się z nami w fikcyjną przygodę! Poniższe książki na zimowy wieczór to trzy całkowicie różne historie i typy powieści, które pobudzą Twoją wyobraźnię.

juz-mnie-nie-oszukasz,big,712415

Już mnie nie oszukasz, Harlan Coben

Harlan Coben to marka. Sięgając po jego kryminały możesz być pewien, że czeka Cię doskonała rozrywka. Czytaniu towarzyszą dreszcze podniecenia, akcja jest wartka i mroczna, a dramatyczne próby rozszyfrowywania zagadki pobudzają krążenie i bicie serca 😉

Bohaterką nowej książki jest Maya. Przez kilka lat była pilotem wojskowym i brała udział w misjach w Afganistanie. Wydarzenia podczas służby odcisnęły piętno na jej psychice. Niestety kolejne nieszczęścia jej nie ominęły. Kilka miesięcy temu zginęła jej siostra, a później mąż. Maya była świadkiem śmierci Joe. Za namową przyjaciółki zainstalowała w domu kamerę, która miała śledzić opiekunkę, zajmującą się jej dwuletnią córką Lily. Pewnego dnia na nagraniu pojawił się ojciec dziewczynki – Joe, który przecież zginął na oczach Mai… Zszokowana bohaterka zaczyna śledztwo. Odkrywa tajemnice z przeszłości, o których wolałaby nic nie wiedzieć. Coben po raz kolejny wciąga i zaskakuje!

Pleskot_Przekret_popr_500pcx

Przekręt. Najwięksi kanciarze PRL-u i III RP, Patryk Pleskot

Bardzo ciekawa książka! Mogłaby posłużyć jako doskonałe źródło pomysłów na scenariusze filmowe. Patryk Pleskot przedstawia w niej historię genialnych oszustów, którzy swoją pomysłowością mogliby konkurować z bohaterami Ocean’s Eleven, Gorączki czy Złap mnie, jeśli potrafisz 😉 Autor opisuje siedem postaci, które by zdobyć sławę i pieniądze wykazały się niezwykłą wyobraźnią i determinacją J Przeczytacie między innymi o genialnym fałszerzu, którego podrobione banknoty są dziś wiele wartymi eksponatami, o dyplomacie – oszuście, którego nikt nie śmiał prosić o uregulowanie rachunków, a także o słynnym uzdrowicielu, który leczył przez ekran telewizora. Jak się okazuje ponura rzeczywistość PRL-u nie była w cale taka szara 😉 Historie genialnych i bezczelnych oszustw  bawią i wprawiają w zdumienie!

Pilch_Portret-mlodej-Wenecjanki_m

Portret młodej wenecjanki, Jerzy Pilch

Jerzy Pilch to dramaturg i felietonista, piszący dla „Polityki”, „Przekroju”, „Dziennika”, a obecnie „Tygodnika Powszechnego”. Jego twórczość była nagradzana, wielokrotnie nominowana do Literackiej Nagrody Nike, którą ostatecznie zdobył w 2001 roku. Nowa książka „Portret młodej wenecjanki” jest typową dla jego twórczości pozycją, czyli mieszanką prozy, dziennika, eseju i felietonu. Jak zwykle pełno w niej ironii, smutku, melancholii i kpiny. Główny bohater to historyk sztuki, który uważa, że nie nadaje się do trwałego związku, jednak obsesyjnie szuka miłości. Analizuje swoje dotychczasowe relacje z kobietami i związane z nimi zazdrości, zdrady i rozstania. Pewnego dnia poznaje olśniewającą Pralinę Pralinowicz, z którą nawiązuje romans. Dziewczyna jest według niego żywą kopią młodej kobiety z obrazu Albrechta Dürera „Portret młodej wenecjanki”. Na pierwszy rzut oka historia wydaje się banalna. Jednak ważniejsza od fabuły jest forma jej przedstawienia. Dużo jest tutaj odniesień do literatury, sztuki i filozofii. Do specyficznego stylu pisania Pilcha trzeba się przyzwyczaić. Nie ma tu fabuły opartej na związkach przyczynowo-skutkowych i pełno jest dygresji. Pilch to autor wymagający skupienia i zaangażowania, dlatego spokojny, zimowy wieczór to idealna pora na delektowanie się tą ambitną literaturą.

Wszystkie wymienione książki na zimowy wieczór kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora