3 KRYMINALNE ZAGADKI, DO ROZWIĄZANIA PRZEZ CAŁE ŚWIĘTA

12.12.2019

Prawdziwy fan kryminałów nie ustaje w poszukiwaniach mordercy nawet w czasie świąt. Rozwiązywanie zagadek, szukanie tropów, odgadywanie motywów zbrodni ma bowiem we krwi. Dlatego pod choinką też z chęcią znajdzie coś w nieco krwistym klimacie. Szukasz inspiracji na prezent dla Sherlocka Holmesa amatora? Sprawdź nasze propozycje!

Simon Beckett „Zapach śmierci”

Jeśli w powieści kryminalnej znalezienie zmumifikowanego ciała ciężarnej kobiety jest dopiero początkiem, to znaczy, że będzie się działo. Simon Beckett wie, jak przykuć uwagę czytelnika i od razu rzuca mu przed nos zwłoki. A potem jest już tylko ciekawiej.

Mówi się, że najciemniej jest pod latarnią. Przekonał się o tym David Hunter, antropolog sądowy. Choć styka się ze śmiercią na co dzień, nawet on nie potrafił jej wyczuć. A miał ją tuż pod nosem… a właściwie pod podłogą. Badając zwłoki kobiety, znalezione w starym szpitalu, wpada (dosłownie) do ukrytej sali. Okazuje się, że z pozoru opustoszały budynek kryje w sobie wiele mrocznych tajemnic. W sali na rozstawionych łóżkach bowiem nadal ktoś leży. Brzmi jak historia z najgorszego koszmaru? To prawda, to jest koszmar, tylko że na jawie. Jednak to nie koniec – szpital upomni się o kolejne ofiary.

Dla kogo: dla tych, którzy lubią czuć ciarki na plecach, miłośników zagadek kryminalnych, którym trupy w szafie (czy dowolnym innym miejscu) nie straszne.

 Jakub Szamałek „Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś”

Seria powieści Jakuba Szamałka “Ukryta sieć” jest tak współczesna, że bardziej się nie da. Mocno zakorzeniona w XXI wieku, gdzie rządzi Internet i nowe technologie. Choć ich korzyści dla rozwoju są ogromne, nie możemy także zapominać o niosących ze sobą zagrożeniach. A gdyby jednak komuś zdarzyło się zapomnieć, to Jakub Szamałek przypomni mu z taką siłą, że długo nie będzie się mógł otrząsnąć. Po przeczytaniu tej książki trudno będzie pozbyć się wrażenia, że zagrożenie czyha na nas wszędzie…

Kiedy pewna camgirl zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów, Julita Wójcicka wie, że to temat dla niej. Charyzmatyczna dziennikarka podejmuje trop, który zaprowadza ją znacznie dalej, niż mogłaby podejrzewać. Hakerzy, polityczne spiski i śmiertelne niebezpieczeństwo – to od teraz jej świat. Przekona się, jaką cenę trzeba zapłacić za chorobliwą ambicję oraz jak niebezpieczna jest determinacja, która staje się obsesją.

Dla kogo: dla lubiących ryzyko i adrenalinę, miłośników zagadek i politycznych rozgrywek. Niejeden geek i nerd również nie przejdzie obojętnie obok tej powieści.

Paulina Świst „Sitwa”

Dlaczego świat adwokatów tak bardzo nas pociąga? Czy chodzi o wielkie pieniądze, hermetyczne, tajemnicze środowisko, a może niecodzienne sprawy, którymi się zajmują? Pewnie wszystko po trochu. Nic więc dziwnego, że prawnicze kryminały zyskały ogromną popularność. Paulina Świst dodaje do tego coś jeszcze – pikantną, śmiałą erotykę. To właśnie połączenie brawurowej akcji z odważnymi, pełnymi namiętności scenami z adwokackiego światka przyczynił się do nadania jej tytułu najgłośniejszej polskiej debiutantki ostatnich lat. Pisarka i tym razem sięga po swoje sprawdzone rozwiązania. Dobrze znani bohaterowie „Karuzeli” – Orzeł i Olka – zamieszani są w zupełnie nowy spisek. Ale poza przekrętami finansowymi i wielką namiętnością znajdziemy tu coś jeszcze – przemyt złota i aferę kościelną. Jak to się wszystko skończy? Nie wiadomo, ale pewne jest jedno – będzie szybko i ostro.

Dla kogo: dla tych, którzy lubią jazdę bez trzymanki, bynajmniej nie samochodem. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy głośnych afer i skandali, jak i fani dobrej, kryminalnej fabuły.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Storei Virgin. Polecamy!

Simon Beckett „Zapach śmierci”. Przeł. Agata Ostrowska. Czarna Owca, Warszawa 2019
Jakub Szamałek „Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś”. W.A.B. Warszawa 2019
Paulina Świst „Sitwa”. Akurat. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora