3 KSIĄŻKI, KTÓRE MUSISZ PRZECZYTAĆ ZANIM PÓJDZIESZ DO KINA!

30.01.2018

Mamy dla Was podwójną dawkę wrażeń! Książki i filmy, które powstały na ich podstawie. Tym razem nie ma wątpliwości, że zarówno książki, jak i ich ekranizacje warte są uwagi. Powieści znalazły się na listach bestsellerów, a filmy mają szanse na zdobycie Oscarów. Te historie po prostu trzeba przeczytać, a potem wybrać się do kina.

352x500_5a50b1320d83f8.93405625

Cud chłopak, R.J. Palacio

Książka:

Ta wzruszająca, ale jednocześnie zabawna historia, została uznana za najlepszą książkę dziecięcą 2012 roku, była numerem jeden na liście bestsellerów New York Timesa i Amazona! Opowiada o Auguście – inteligentnym, dowcipnym chłopcu, który z powodu zmutowanego genu ma zdeformowaną twarz. Ma dziesięć lat, a już przeszedł 27 operacji… Wychowywany przez kochających rodziców i siostrę, musi zmierzyć się z rówieśnikami i starszymi uczniami, ponieważ rozpoczyna naukę w szkole i to od razu w piątej klasie. Spotyka się z wykluczeniem, uprzedzeniami i podłością, ale także dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Piękna, pouczająca książka o pragnieniu miłości i akceptacji, o sile przyjaźni i tolerancji.

Film:

Na początku 2018 roku do kin weszła ekranizacja książki z Julią Roberts, Owenem Wilsonem oraz Jacobem Tremblayem w rolach głównych. Film relacjonuje rok z życia rodziny mieszkającej na Manhattanie, w której wszystko kręci się wokół 10-letniego, chorego syna. W filmie cały czas przeplatane są sceny do śmiechu, płaczu i refleksji. To pełen czaru film ze świetnymi aktorami, który ma szansę na Oscara 2018 za najlepszą charakteryzację.

T280228

Gra o wszystko, Molly Bloom

Książka:

To książka autorstwa Molly Bloom – pokerzystki, która szczegółowo opisuje swoją przygodę z podziemnym światem hazardu. Molly to dziewczyna z małego miasta w Kolorado, która od dziecka marzyła o wielkim świecie. Dorastała w rodzinie, w której należało być w czymś najlepszym. Musiała rywalizować z braćmi – podwójnym olimpijczykiem oraz chirurgiem harwardzkim. Dziewczyna szukała swojej drogi, początkowo zajmowała się sportem, jednak skusił ją świat podziemnego hazardu w Los Angeles. Mimo niebezpieczeństw, zapewniał dreszcz emocji i duże pieniądze. Organizowała nielegalne rozgrywki dla gwiazd Hollywood, poznała ludzi z pierwszych stron gazet – milionerów, sportowców i polityków. Zbiła fortunę, ale jej dobra passa skończyła się, gdy do drzwi zapukali agenci FBI…

Film:

Film Aarona Sorkina o Molly Bloom, zwanej księżniczką pokera z Los Angeles, opowiada o jej sukcesie i upadku. Ekranizacja swoją premierę miała 5 stycznia 2018 roku. To pasjonująca biografia przepełniona sensacyjnymi wątkami. Film od początku do końca jest emocjonujący i trzyma tempo. Główną rolę zagrała Jessica Chastain, a u jej boku pojawili się Kevin Costner i Idris Elba. Film otrzymał nominację do Oscarów 2018 za najlepszy scenariusz adaptowany.

i-czas-mroku-anthony-mccarten

Czas mroku, Anthony McCarten 

Książka:

McCarten mistrzowsko opisał wiosnę 1940 roku. Zaledwie kilka dni po objęciu stanowiska, premier Winston Churchill miał do podjęcia trudną decyzję – negocjować z nazistami i uniknąć inwazji na Wielką Brytanię czy sprzeciwić się i narazić życie rodaków. Churchillowi nie sprzyjali król i własna partia, a angielska opinia publiczna nie rozumiała powagi sytuacji. „Czas mroku” to opis niezwykle  ważnych i dramatycznych wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej. Autor na nowo pokazał człowieka legendę – ze wszystkimi jego ułomnościami i słabościami. To trzymająca w napięciu i pouczająca książka, która wciąga jak najlepsza powieść!

Film:

Film powstał na podstawie scenariusza Anthony’ego McCartena, autora książki. W polskich kinach ekranizacja swoją premierę będzie miała już 26.01. Film został nominowany do Oscara 2018 w kategorii najlepszy film i ma olbrzymie szanse, by go zdobyć! Gary Oldman za rolę Winstona Churchilla zdobył już Złotego Globa i najprawdopodobniej otrzyma Oscara dla najlepszego aktora.

Po książki zapraszamy do salonów Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora