3 KSIĄŻKI NA MAJÓWKĘ

23.04.2024
lektury na majówkę 2024

Jakie książki spakować na majówkę? Podpowiadamy trzy propozycje na podróż i do poczytania na łonie natury!

AHOJ, PRZYGODO!
Sekret, Lee Child, Andrew Child

sekret lee child andrew childLektura dla tych, którzy zamiast grillowania i piknikowania, wolą przeżyć ekscytującą przygodę. Lee Child prezentuje „Sekret” z serii o Jacku Reacherze.

Podróżujemy w czasie i przestrzeni, bo akcja rozgrywa się w Chicago na początku lat 90. W jednym ze szpitali ginie człowiek, który kilka minut wcześniej odbył dość nietypową rozmowę z dwoma nieznajomymi. Co dziwne, sprawą interesuje się sam sekretarz obrony.

Śledztwo nie będzie łatwe, jest duże ryzyko porażki, a presja polityczna – ogromna. Przełożeni decydują się przydzielić śledztwo Jackowi. To dla nich wygodny wybór – albo rozwiąże sprawę, albo będzie idealnym kozłem ofiarnym. Czy uda mu się wyjść z tego cało?

 

NA WIECZÓR – KRYMINAŁ!
Paderborn, Remigiusz Mróz

paderborn remigiusz mrózA może by tak wykorzystać cieplejsze wieczory, wziąć książkę i popatrzeć w gwiazdy? W najnowszym dziele Remigiusza Mroza „Paderborn” wiedza o gwiazdach na pewno się przyda, bo niebagatelne znaczenie ma w fabule… astrologia. Nie zdradzajmy jednak za dużo…

Ten tom stanowi kontynuację „Langera”. Tym razem fabuła koncentruje się wokół porwania Niny, byłej żony prokuratora Paderborna. Prawdopodobnie sprawcą jest „Rzeźnik znak Odry” – groźny przestępca, który wciąż unika sprawiedliwości. Czy uda się uratować kobietę i schwytać zbrodniarza?

To książka brutalna, choć nie pozbawiona humoru charakterystycznego dla prozy Mroza. Wciąga tak, że można ją pochłonąć w jeden rozgwieżdżony wieczór!

 

NA ŁONIE NATURY
Oko słonia, Delia Owens, Mark James Owens

oko słonia delia owensNie ma podróży bez książki podróżniczej! „Oko słonia” od Delii Owens i Marka Jamesa Owensa jest idealna do czytania na kocyku na łące albo w lesie. Dalia Owens zadebiutowała z przytupem powieścią „Gdzie śpiewają raki”. Teraz połączyła siły z Markem i razem stworzyli niesamowitą opowieść o potędze natury i potrzebie ochrony jej piękna.

To nie tylko niesamowita wyprawa po pięknych afrykańskich równinach, pełna opisów przyrody i poczucia bliskości z naturą. To coś więcej, bo zapis walki Owensów o życie majestatycznych słoni. Owensowie stają oni między tymi majestatycznymi zwierzętami, a myśliwymi i kłusownikami. Nie zapominają też o edukacji miejscowej ludności.

Do tego czyta się ją z prawdziwą przyjemnością.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Sekret”, Lee Child, Andrew Child, Wydawnictwo Albatros 2024

„Paderborn”, Remigiusz Mróz, Czwarta Strona 2024

„Oko słonia”, Delia Owens, Mark James Owens, Świat Książki 2024

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora