3 KSIĄŻKI Z MAGIĄ W TLE

12.04.2017
książki o magii

To co sprawia, że chętnie czytamy fantastykę, legendy, mity i baśnie to niezwykły urok opowieści i przygód wykraczających poza naszą codzienność i wyobraźnię. Nie bez znaczenia są także ponadprzeciętni bohaterowie, których niepospolite umiejętności czynią ich silnymi i unikatowymi.  

Tajemnica, niewytłumaczalne zjawiska, mrok i chaos oraz aura cudowności technologicznej lub magicznej to przyciągająca czytelników rzeczywistość, w której zwykle toczy się akcja. Łatwo też utożsamiać się z bohaterami, którzy dokonują niezwykłych czynów i pokonują ostatecznie wszelkie trudności. Ważne też, że przekaz opowieści fantasty jest najczęściej optymistyczny. Po okresie walki i ciągłego zagrożenia, ład zostaje przywrócony, a tradycyjne wartości triumfują. Oto trzy powieści – książki o magii, dzięki którym przeżyjecie przygody nie z tej ziemi!

Mitologia nordycka, Neil Gaiman

Mity skandynawskie przeniknęły do współczesnej popkultury i są powszechnie wykorzystywane jako źródło inspiracji. Dzięki książce Neila Gaimana możecie lepiej je poznać. „Mitologia nordycka” rozpoczyna się wstępem, w którym autor opisuje swoją fascynację mitologią. Pisząc książkę opierał się głównie na dwóch najstarszych dziełach dotyczących mitologii nordyckiej. Opowieść rozpoczyna się od powstania świata, a kończy na Ragnaroku, czyli zmierzchu bogów. Głównymi bohaterami są Odyn, Thor i Loki. Książka składa się z 16 wybranych mitów, na podstawie których poznacie historie bóstw i świata nordyckiego. Sposób pisania Gaimana sprawia, że książkę czyta się jak fascynującą historię o bogach i ich przygodach, a nie jak tradycyjne opracowanie mitów i legend. Warto przeczytać i zanurzyć się w ten magiczny świat!

Diabelska krew. Cykl Zakon Sangwinistów. Część 3, James Rollins i Rebecca Cantrell

To ostatnia, trzecia część cyklu „Zakon Sangwinistów” stworzonego przez duet  James Rollins  i Rebecca Cantrell. Fabuła serii łączy elementy nauki, mitologii, religii z fikcją i wartką akcją. W opisywanej historii nic nie JEST całkowicie jednoznaczne, bo walka dobra ze złem jest bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Lektura opowiada o świecie nękanym plagą brutalnych morderstw. Archeolog, dr Erin Granger, musi rozszyfrować przesłanie proroctwa przepowiedzianego w spisanej przez Chrystusa, zaginionej księdze zwanej „Ewangelią krwi”. Erin łączy swoje siły z sierżantem Jordanem Stonem oraz ojcem Rhunem Korzą, by odnaleźć skarb. Niestety to czego szukają, spoczywa w rękach demona o imieniu Legion. W poszukiwaniu skarbu Erin i jej towarzysze podróżują do najbardziej odległych miejsc na kuli ziemskiej… Czeka Was duża dawka przygody, szybkiej akcji z niesamowitymi jej zwrotami oraz nowa, ciekawa interpretacja legendarnych wydarzeń i postaci ze znanych mitów i legend. „Diabelska krew” to niezwykły finał cyklu, który zabiera czytelników aż do piekła!

Fantastyczne Zwierzęta i jak je znaleźć, Oryginalny scenariusz, J.K. Rowling

Ta książka o magii to możliwość zapoznania się z oryginalnym scenariuszem do filmu, który w listopadzie zeszłego roku mogliście oglądać w kinach. Poznajemy wydarzenia, które rozegrały się 70 lat przed historią opisaną w „Kamieniu Filozoficznym”. Opowieść dotyczy pisarza Newta Scamandera oraz jego przygód, które doprowadziły do napisania przez niego „Fantastycznych zwierząt…” – podręcznika, z którego korzystał później sam Harry Potter. Gwiazdą filmu został Eddie Redmayne, a na ekranie towarzyszył mu Colin Farrell. Czytając  łatwo przywoływać przed oczy sceny widziane na sali kinowej i w ten sposób powrócić do cudownego świata magii, którym tak łatwo się zafascynować!

Wszystkie wymienione książki o magii kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora