4 SENSACYJNE HISTORIE NA WIOSNĘ!

24.03.2017
książki na wiosnę

Już wkrótce będziemy mogli czytać na balkonach, tarasach, w ogrodach i na rajskich plażach w trakcie długo wyczekiwanego urlopu. Promienie słońca będą padać na strony powieści, a my będziemy wystawiać się na ich zbawienne działanie! Miła perspektywa, prawda?

Do pełni szczęścia potrzebujemy już tylko świetnej lektury. Specjalnie dla Was, z wielu pojawiających się nowości, wyselekcjonowaliśmy cztery tytuły, których historie wciągną Was bez reszty i zapewnią fantastyczny relaks. Oto one – książki na wiosnę!

Helisa, Marc Elsberg

„Helisa” to najnowsza powieść austriackiego pisarza, autora bestsellerowych „Zero” i „Blackout” – w obu stworzył niepokojące, bo bardzo realistyczne wizje katastrof, które mogą wydarzyć się w naszej najbliższej przyszłości. Podobnie jest w trzecim thrillerze. To książka inspirowana najnowszymi odkryciami w zakresie genetyki. Autor przedstawił tu sugestywną wizję przyszłości. Wykreował rzeczywistość, w której centra badań genetycznych to bezwzględne koncerny rządzące gospodarką. Instytucjom tym zależy wyłącznie na własnym zysku. W ciągu dziewięciu opisywanych dni jesteśmy świadkami zagadkowych wydarzeń w Kalifornii, Monachium, Brazylii, Tanzanii i Indiach. Nieoczekiwanie okazuje się, że wszystkie są ze sobą powiązane. Powieść to próba odpowiedzi na pytanie do czego mogą doprowadzić genetyczne eksperymenty – leczą choroby czy „projektują” geniuszy, by zapewnić „lepsze” jutro, w którym niekoniecznie będzie miejsce dla zwykłych ludzi? Książka jest bardzo ciekawa i porusza kontrowersyjny temat, który znamy z mediów. Coraz częściej pojawiają się bowiem informacje o nowych możliwościach nauki i związanych z nimi etycznych kwestiach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się w dążeniu do doskonałości.

Stąpając po cienkim lodzie, Camilla Grebe

To kolejna mocna historia! Doskonały thriller psychologiczny szwedzkiej pisarki, utrzymany w tym samym ponurym nastroju co kryminały  Camilli Läckberg i Jo Nesbo 🙂 Jeśli więc zaczytujecie się w mrocznych historiach ta na pewno Wam się spodoba, bo zawiera wszystkie składniki najlepszych skandynawskich kryminałów.  Na początku dowiadujemy się o bestialskim morderstwie dokonanym w mieszkaniu pewnego biznesmena, który znika bez śladu. Ofiarą jest kobieta, ale nic więcej o niej nie wiemy. Trudność w ustaleniu jej tożsamości polega na tym, że morderca użył maczety…i pozbawił kobietę głowy. Makabryczne morderstwo to tylko początek. Cofamy się o dwa miesiące, by poznać biznesmena Jespera Orre i Emmę Bohman, która wdaje się z nim w romans. Po pewnym czasie Jesper znika, a bohaterka z niepokojem dowiaduje się, że nie tylko ona próbuje go odnaleźć… Historia opowiadana jest przez kilku bohaterów – Petera, Emmę i Hannę, dzięki czemu poznajemy ją z różnych punktów widzenia. Imponująca powieść noir, której tytuł doskonale odzwierciedla to co czują bohaterowie!

Remigiusz Mróz

W marcu premierę miały aż dwie książki Remigiusza Mroza! Ostatnio dowiedzieliśmy się także, że to on stoi za trylogią „Wysp owczych” wydanych pod pseudonimem Ove Løgmansbø. Tym samym rekordowa ilość wydanych przez tego autora książek wzrosła jeszcze o kolejne tytuły. Pisarz twierdzi, że jeśli nie napisze dziennie przynajmniej 10 – 15 stron i nie przebiegnie tygodniowo 50 km, nie będzie czuł się komfortowo. Ta konieczność pisania zaowocowała tym, że kolejne ukończone powieści czekają tylko na wydanie, a w głowie autora ciągle rodzą się nowe pomysły. Remigiusz zadebiutował doskonałą powieścią sensacyjną „Wieża milczenia”, ale to seria „Parabellum” opowiadająca o tułaczce braci po ogarniętej wojną Europie,  przysporzyła mu fanów w całym kraju.

 Turkusowe szale, Remigiusz Mróz

To powieść, w której Mróz wraca do tematyki wojennej. Fabuła opiera się na wspomnieniach, zachowanych dokumentach i historii związanej z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim „Lwowskich Puchaczy”, czyli jednostce lotniczej Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Ich symbolem stały się turkusowe szale z wyhaftowaną sową. Powieść opowiada historię Polaków, którzy rwą się do walki, ale RAF nie daje im szansy. Żołnierze tkwią w jednostce, a ich szeregi topnieją. W nocy patrolują brytyjskie niebo, a za dnia próbują odnaleźć się w nowym środowisku i mimo barier językowych podrywać Brytyjki. Dwaj z nich – Feliks Essker i Leon Merowski biorą sprawy w swoje ręce i dzięki nim dywizjon zostaje rzucony do walki. Okazuje się jednak, że w szeregach jednostki ukrywa się szpieg. Bohaterowie próbują go zdekonspirować. „Turkusowe szale” to świetna powieść sensacyjno-przygodowa, napisana w lekkim stylu, z wartką akacją i nietuzinkowymi bohaterami!

 Inwigilacja, Remigiusz Mróz

To 5 tom serii kryminalnej z Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem Mróz nawiązuje do aktualnych tematów – islamu, terroryzmu i inwigilacji społeczeństwa. Poznajemy mężczyznę, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie. Obecnie mieszka na jednym z warszawskich osiedli, posługuje się innym imieniem i nazwiskiem i twierdzi, że nie ma nic wspólnego z zaginionym. Zostaje oskarżony o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Wówczas zwraca się o pomoc do Joanny Chyłki, prawniczki, która kiedyś zasłynęła obroną pewnego Roma. Bohaterka o ciętym języku, niechętnie przyjmuje zlecenie. Cały czas zastanawia się czy jej klient rzeczywiście nie planuje zamachu. Poza zagadką kryminalną, życie prywatne głównych bohaterów jest tutaj równie ważnym elementem. Zordon i Chyłka to bardzo charakterna para, która wciąż sobie dogryza, dzięki czemu my świetnie się bawimy czytając te wzajemne docinki J Fanom nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejny tom i serial, który ma powstać na podstawie serii powieści!

Wszystkie wymienione książki na wiosnę kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora