4 WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI, CZYLI COŚ DLA DUCHA NA ŚWIĘTA

13.04.2017
książki na Wielkanoc

Każdego dnia ledwo się budzimy, już w biegu przygotowujemy śniadanie, lecimy do pracy, w której również się spieszymy, a po pracy w jeszcze szybszym tempie wracamy do domu. Ten scenariusz tuż przed Świętami jeszcze przyśpiesza i zaczyna przypominać film akcji 🙂 Jeśli więc szukacie  sposobu na przerwanie tej spirali pośpiechu, podpowiadamy na lekturę jakich książek warto przeznaczyć czas między myciem okien, trzepaniem dywanów, a kolorowaniem jajek wielkanocnych 😉 Oto nasze propozycje na książki na Wielkanoc.

Ludzie w czasach Jezusa, Szymon Hołownia

Podczas jednego z najważniejszych świąt chrześcijańskich warto sięgnąć po książkę, która pokazuje jak wyglądał świat, w którym urodził się Jezus. Drugoplanowe postaci z Ewangelii tu stają się pierwszoplanowymi. Okazuje się, że ludzie ci tak jak my przeżywali swoje miłości, tragedie, wzloty i upadki. Przeróżne kultury złożyły się na wielobarwną rzeczywistość. Obserwując ją i żyjących wówczas ludzi, dostrzeżemy, że wciąż zadajemy sobie podobne pytania i borykamy się z tymi samymi dylematami.

Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior, James Rebanks

Ta KSIĄŻKA stała się bestsellerem „New York Timesa” i określana jest jako międzynarodowy fenomen.

Autor opowiada w niej o swoim życiu, a to co sprawiło, że stała się hitem wydawniczym to fakt, że James Rebanks zrobił to, na co wielu z nas miałoby ochotę J Wyprowadził się z wielkiego miasta na wieś i zaczął pracować na farmie, którą jego rodzina prowadzi od sześciuset lat. Z dala od zgiełku zaczął wieść spokojne życie w Krainie Jezior, gdzie ludzie od wieków hodują owce. Ta książka to chwila wytchnienia, bo opowieść autora zabiera nas do świata, gdzie nie ma wyścigu szczurów, a życie toczy się zgodnie z porami roku na łonie natury.

Chata, William Paul Young

O tej książce na pewno słyszeliście, chociażby dzięki ekranizacji, którą niedawno mogliśmy oglądać w kinach. Mimo strasznej tragedii jaka spotyka głównego bohatera i jego rodzinę, to książka optymistyczna. Droga jaką przechodzi ojciec po utracie dziecka jest bolesna, pytania jakie sobie stawia pełne bólu i złości, zaś odpowiedzi jakie uzyskuje napełniają przekonaniem, że dzięki wierze nigdy nie jesteśmy sami.

Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim, Katarzyna Szkarpetowska

Ksiądz Jan Kaczkowski to uosobienie optymizmu i dobroci. Człowiek, który cały swój czas przeznaczał na opiekę i pomoc innym. Sam zmagał się z chorobą, a jego nieustająco pozytywne podejście do życia robi ogromne wrażenie. Jak sam o sobie mówił, stał się „onkocelebrytą”, otwarcie pokazywał i mówił o swojej chorobie, „odczarowując” raka. W nowej książce wspominają księdza znajomi i przyjaciele.

Życzymy dobrej lektury i Wesołych Świąt!

Wszystkie wymienione książki na Wielkanoc kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora