ADEPT, JOHN GRISHAM

20.01.2017
Adept

Grisham znany jest przede wszystkim z powieści „Firma”, „Raport Pelikana”, „Czas zabijania” i „Klient” – wszystkie zostały zekranizowane. „Adept” to wznowienie powieści wydanej w 2009 roku pod tytułem „Prawnik”.

Głównym bohaterem jest Kyle McAvoy – młody i zdolny absolwent Yale. Wiele prestiżowych kancelarii walczy o to, aby dołączył do ich zespołu. Czeka go wspaniała kariera… Jednak tylko na pozór wszystko układa się świetnie. Kyle pewnego dnia spotyka na swojej drodze Bennie Wrigt’a, a wraz z nim kłopoty. Zostaje zmuszony do przyjęcia posady w dużej kancelarii. Ma za zadanie wykraść tajne i pilnie strzeżone informacje. Jeżeli tego nie zrobi Bennie zniszczy mu karierę. Niestety nasz bohater w przeszłości popełnił kilka błędów, o których Wright wie i fakt ten oczywiście wykorzystuje, by go szantażować.

Grisham pisze tak sugestywnie, że wraz z bohaterem odczuwamy dyskomfort, napięcie i strach. Akcja rozkręca się powoli, ale nie potrzebujemy szybkich zwrotów wydarzeń, by dobrze się bawić. Rozterki bohatera stają się naszymi, walka wewnętrzna również, wraz z nim trudzimy się w podjęciu najlepszej decyzji.

Grisham jest mistrzem konstruowania zgrabnych historii. Kilka wątków łączy się tu w całość, a przemyślana historia sprawia, iż szybko zapominamy, że to fikcja literacka. „Adept” to prawdziwie wciągająca lektura! Nie musisz znać się na prawie, by ulec jego czarowi 😉

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora