BESTSELLERY 2017 ROKU, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ! NIE CZYTAŁEŚ? SIĘGNIJ PO NIE W NOWYM ROKU!

05.01.2018

Początek roku to czas podsumowań i planów na kolejne miesiące. Zanim jednak sięgniesz po nowe hity książkowe, sprawdź czy znasz wszystkie warte przeczytania tytuły z zeszłego roku. Jeśli nie, to nic straconego. Sprawdź zestawienie najpopularniejszych książek minionego roku i nadrób zaległości już teraz!

  1. Początek, Dan Brown
  2. Zapisane w wodzie, Paula Hawkins
  3. Mężczyzna, który gonił swój cień, David Lagercrantz
  4. Chata, William P. Young
  5. Maria Czubaszek. Ostatni dymek, Sergiusz Pinkwart
  6. Pragnienie, Jo Nesbo
  7. Już mnie nie oszukasz, Harlan Coben
  8. Biografia Anny Przybylskiej, Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki –
  9. Dziewczyna z Brooklynu, Guillaume Musso
  10. Byłam kochanką arabskich szejków, Laila Shukri

W zestawieniu znalazło się aż sześć kryminałów! „Początek” Dana Browna otwiera listę i tym samym jest najpopularniejszą książką 2017 roku! To kryminał, ale jednocześnie szalona przygoda. U Browna akcja zawsze jest szybka i ma wiele zwrotów. Robert Langdon pracuje nad rozwikłaniem kolejnej zagadki w Barcelonie. Kawałki układanki jak zwykle wiążą się ze słynnymi dziełami sztuki, poezją i tajemnicami religii. Paula Hawkins swoim debiutem „Dziewczyna z pociągu” z impetem wkroczyła na rynek książki. Jej kolejny kryminał znajduje się na drugim miejscu na naszej liście. „Zapisane w wodzie” to thriller pełen tajemnic, sięgający daleko w przeszłość bohaterów i opowiadający historię przyprawiającego o gęsią skórkę miejsca zwanego Topieliskiem. Wysokie miejsce w rankingu zajmuje kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona. Dzięki temu projektowi literackiemu wciąż możemy cieszyć się przygodami duetu Lisbeth Salander i Mikael Blomkvist. „Mężczyzna, który gonił swój cień” Davida Lagercrantza to piąta część tego cyklu – mocny thriller w mrocznym, szwedzkim stylu. Jedenasty tom przygód Harry’ego Hole’a – serii kryminalnej stworzonej przez norweskiego pisarza Jo Nesbo, której pierwszy tom ukazał się w 1997 roku – jest szóstą najchętniej przez Wasz czytaną książką w 2017 roku. „Pragnienie” to kolejne śledztwo brawurowego detektywa, wstrząsające zbrodnie i okrutny morderca, który prowadzi nierówną grę z policją. Na liście znalazła się także książka Harlana Cobena – amerykańskiego pisarza o międzynarodowej sławie. W „Już mnie nie oszukasz” tajemnice z przeszłości kładą się cieniem na życiu bohaterów. Główna bohaterka Maya Stern będzie musiała zmierzyć się z prawdą o sobie i swoim mężu. Coben do perfekcji opanował umiejętność trzymania czytelnika w napięciu! Kolejnym kryminałem w rankingu jest „Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume’a Musso, który słynie z niekonwencjonalnych pomysłów na fabułę. Tym razem napisał książkę łączącą w sobie cechy kryminału, powieści i romansu. Raphaël i Anna planują wziąć ślub. Jednak ich wspólny, sielankowy wyjazd kończy się tragicznie. Anna znika, a główny bohater, by ją odnaleźć, będzie musiał zbadać zawiłe tropy biegnące do przeszłości dziewczyny. Zaskakująca fabuła co chwilę dostarcza mocnych wrażeń!

Chata” Williama P. Younga to jedyna powieść w zestawieniu. Wydana została w 2007 roku, a zekranizowana w 2017. Jest czwartą najpopularniejszą książką zeszłego roku.  Przedstawia tragiczną historię ojca, którego córka została zamordowana. Głęboka wiara mężczyzny zostaje poddana próbie. Mack nie może poradzić sobie ze stratą, żałoba go przygniata i nie pozwala normalnie żyć. To co wyjątkowe w powieści to umiejętność przedstawienia przez pisarza cierpienia oraz przemiany bohatera, który dzięki spotkaniu z Trójcą Świętą godzi się ze stratą. Zaskakujący jest tu pomysł przedstawienia postaci biblijnych – Bóg pojawia się pod postacią jowialnej Murzynki, Jezus – żydowskiego robotnika, a Ducha Świętego uosabia Azjatka o imieniu Sarayu. Mimo tragedii to pozytywna książka o tym, że ze swoim cierpieniem nigdy nie zostajemy sami.

 

Maria Czubaszek. Ostatni dymek” Sergiusza Pinkwarta to jedna z dwóch biografii, które znalazły się w TOP 10 2017. Dawny współpracownik popularnej satyryczki rozmawia z bliskimi jej osobami i przybliża nam postać Marii. To historia niesamowitej osobowości, dynamicznej i pełnej kąśliwego humoru kobiety, którą powszechnie Polacy cenili i lubili. Pod koniec roku ukazała się biografia Anny Przybylskiej napisana przez Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego. „Ania” opowiada o popularnej aktorce, przesympatycznej osobie, powszechnie lubianej za gorący temperament, naturalny sposób bycia i delikatną urodę. Nie dziwi, że jej historia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i znalazła się wśród dziesięciu najpopularniejszych książek minionego roku.

Polska pisarka, która publikuje pod pseudonimem Laila Shukri, przyciąga rzesze czytelników. To autorka, która jest żoną muzułmanina  i ujawnia niechlubne tajemnice bogatych mieszkańców Dubaju. „Byłam kochanką arabskich szejków” opowiada autentyczną historię młodej Polki, która przez swoją naiwność została porwana i stała się żywym towarem. Szokująca historia dramatu dziewczyny wzbudza wielkie emocje!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora