BESTSELLERY – LISTOPAD 2019

11.12.2019

Gdy za rogiem Gwiazdka, całymi myślami jesteśmy już w… książkowych prezentach! A jakie tytuły będą najlepsze na tę (i inne) okazje? Na pewno te najpopularniejsze! Po jakie książki najchętniej sięgaliście w ostatnim miesiącu? W listopadzie na naszej liście TOP 10 uplasowały się same najlepsze nazwiska. Na pierwszym miejscu Wasz ulubiony Remigiusz Mróz wraz z „Iluzjonistą”. Tuż za nim ulubienica Polaków, uhonorowana nagrodą Nobla, Olga Tokarczuk i jej niesamowita opowieść „Bieguni”. Na końcu podium niesamowita Katarzyna Bonda wraz z najnowszą, niezwykle wciągającą powieścią „Miłość leczy rany”. To jak, gotowi na poznanie pełnej listy bestsellerów listopada?

1. Iluzjonista, Remigiusz Mróz

Nie tylko fani autora będą zachwyceni jego nową powieścią! Gdy po 30 latach znów pojawiają się ofiary mordercy, zwanego „Iluzjonistą” sprawy sprzed lat nabierają zupełnie innego oblicza. Wydalony ze służby Gerard Edling jest jedyną osobą, która może pomóc prokuraturze rozwiązać śledztwo. Jakie wydarzenia ujrzą światło dzienne i czy uda się znaleźć sprawcę?

2. Bieguni, Olga Tokarczuk

Zabierzcie się w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy wraz z biegunami, prawosławnym odłamem starowierców, którzy zło oswajają… ruchem.

Przeczytaj recenzję: Bieguni, Olga Tokarczuk

3. Miłość leczy rany, Katarzyna Bonda

Kerej jest Kazachstańczykiem, który, by uniknąć odpowiedzialności, emigruje do Polski po tym, jak w obronie własnego honoru, zabija swoich oprawców. W Polsce staje się Igorem, stara się zapomnieć o swojej przeszłości i spotyka Tośkę, miłość swojego życia. Jednak sekrety mężczyzny zaczynają wychodzić na jaw… Jak prawda o jego przeszłości wpłynie na ich związek?

Przeczytaj recenzję: Miłość leczy rany, Katarzyna Bonda

4. Jestem nieletnią żoną, Laila Shukri

Laila Shukri to literacka specjalistka w przestawianiu historii z islamskiego świata, tam gdzie kobiety nie mają prawa głosu, gdzie twardą ręką rządzą mężczyźni i ich niezrozumiałe dla nas Europejczyków, prawa. Tym razem na warsztat wzięła historię dziewczynki, która nim dorosła musiała stać się żoną. 13-letnia Salma, uczennica marząca o zostaniu lekarzem, zostaje wydana za starszego od siebie Ahmada. Musi przerwać naukę, by sprostać stawianym jej wymaganiom. Tutaj zaczyna się jej koszmar…

5. Jak lepiej myśleć. Dla analizujących bez końca, Christel Petitcollin

Gdy myślicie za dużo i wciąż zachodzicie w głowę, jak mogło się stać to, co się stało, gdy wciąż rozważacie wszelkie za i przeciw, które blokują Was przed podjęciem właściwej decyzji, zadajecie mnóstwo pytań i interesujecie się wieloma rzeczami, bardzo dogłębnie, gdy czasem otoczenie sprawia, że czujecie się wyjątkowo rozdrażnieni, wręcz wytrąceni z równowagi… być może należycie do osób nadwydajnych mentalnie, o wielkim potencjale umysłowym! Przeczytajcie tę książkę – kontynuację bestselleru „Jak mniej myśleć”, by dowiedzieć się, jak sobie z tym wszystkim radzić.

6. Zapach śmierci, Simon Beckett

Jeśli w powieści kryminalnej znalezienie zmumifikowanego ciała ciężarnej kobiety jest dopiero początkiem, to znaczy, że będzie się działo! Simon Beckett wie, jak przykuć uwagę czytelnika i od razu rzuca mu przed nos zwłoki. A potem jest już tylko ciekawiej… Przekonajcie się sami!

7. Była arabską stewardesą, Marcin Margielewski

Książka autora bestselleru „Jak podrywają szejkowie” przedstawia wstrząsające opowieści Polki, pracującej w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. Gdy Anna poznaje pewnego niebywale szarmanckiego i bogatego Araba, myśli, że los się do niej uśmiechnął. Jednak jej życie od tej chwili wcale nie było bajką. Poznała świat rządzony przez mężczyzn, gdzie kobieta służy tylko do zaspokajania ich potrzeb.

8. Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Wielopoziomowa, imponująca, napisana z rozmachem. Taka jest właśnie ta książka. Pełna dbałości o szczegóły powieść historyczna urzeka nie tylko pięknie utkanym obrazem dawnej Polski, ale i uniwersalnością i wielorakimi możliwościami jej odczytywania. Zdecydowanie polecamy!

9. Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk

Ta zekranizowana przez Agnieszkę Holland w filmie „Pokot” powieść to osobisty ukłon autorki w kierunku zwierząt i ekologii. I to ukłon piękny i przede wszystkim wciągający. Mamy tutaj do czynienia bowiem z thrillerem moralnym z małym bonusem – kryminalną zagadką! Czy fala morderstw myśliwych, która przetacza się przez pewną spokojną osadę, mogła być spowodowana przez same zwierzęta?

Przeczytaj recenzję: Prowadź swój pług przez kości umarłych, Olga Tokarczuk

10. Poszukiwanie, Charlotte Link

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie czternastolatka, alarm wszczyna policja. Kiedy ginie kolejna młoda dziewczyna, alarm wszczyna już całe miasto. Policja czuje presję, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę, w mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk. Jednak jak rozpocząć śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca?

Przeczytaj recenzję: Poszukiwanie, Charlotte Link

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora