BESTSELLERY – LUTY 2019

11.03.2019

Za nami kolejny miesiąc 2019 roku – a z nim kolejne nowości i… bestsellery! Jakie książki tym razem wybieraliście najchętniej? Na podium króluje szczera i motywująca autobiografia Michelle Obamy, tuż za nią plasuje się polski mistrz kryminałów i „Nieodgadniona”. Czołówkę zamyka zagraniczna mistrzyni tego gatunku z niezwykle wciągającą książką „Pozwól mi wrócić”. Jak wyglądała pozostała dziesiątka na naszej liście TOP miesiąca? Zobaczcie sami!

  1. Moja historia, Michelle Obama

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem. Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej?

  1. Nieodgadniona, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

To już druga książka z tej serii. Damian Werner stara się wrócić do normalności po traumatycznych wydarzeniach, które rozegrały się rok wcześniej. W wynajmowanym mieszkaniu znajduje kasetę VHS, której opis go intryguje. Czy ktoś chce mu przekazać za jej pomocą jakąś informację? A może to jego nadwrażliwa psychika płata mu przerażającego figla? Niedługo potem w drzwiach jego mieszkania staje Kasandra, kobieta, która zniszczyła mu życie i oskarża go o porwanie swojego syna. Zrozpaczona matka jest na skraju załamania psychicznego.

  1. Pozwól mi wrócić, B.A.Paris przeczytaj recenzję

Książka opisuje historię Fina i Layli. Młoda para wybiera się na wycieczkę do Francji, z której wraca tylko on. Fin zeznaje policji, że jego dziewczyna zaginęła, tworząc świetną przykrywkę dla wydarzeń, o których wie tylko on. Co tak naprawdę wydarzyło się w powrotnej drodze do domu? Czemu Layla zapadła się pod ziemię? Mija wiele lat, podczas których Fin układa sobie życie na nowo. Któregoś dnia otrzymuje jednak wiadomość od osoby, która zaczyna prowadzić z nim grę i swoimi działaniami wpędza go w obłęd. Fin nie przewidział, że nie tylko on wie, co stało się tamtej nocy…

  1. Chyłka. Zaginięcie, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Niezawodny duet, Zordon i Chyłka, znowu na tropie. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, nie ma też oznak włamania. Pierwsze podejrzenia padają na opiekunów dziewczynki. Śledczy sądzą, że nie ma już szans na odnalezienia dziecka żywego. Duet prawniczy staje przed trudnym zadaniem – muszą udowodnić, że rodzice dziewczynki nie mają ze zniknięciem żadnego związku. Czy aby na pewno?

  1. Tatuażysta z Auschwitz, Heather Morris

Niezwykła i wzruszająca historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery więźniom, osadzonym w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Jak udało mu się wykorzystać swoją nieco lepszą „pozycję”, kogo dzięki temu poznał i jak to wpłynęło na jego losy?

  1. Jack Reacher: Czas przeszły, Lee Child przeczytaj recenzję

Kolejna powieść Lee Childa skupiająca się wokół lubianej postaci Jacka Reachera. W „Czasie przeszłym” nasz bohater postanawia odwiedzić miasteczko, w którym urodził się jego ojciec oraz dowiedzieć się czegoś o rodzinnym domu, o którym jednak słuch zaginął i nie ma po nim ani śladu. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę?

  1. Daj się pokochać dziewczyno, Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk przeczytaj recenzję

To kolejna książka psychoterapeutki Katarzyny Miller. Tym razem powstała ona we współpracy z dziennikarką Joanną Olekszyk. Rezultatem są „mądre i zabawne rozmowy”. Całość podzielono na pięć części. Każda z nich dotyczy różnych zagadnień dotyczących etapów życia w związku. „Codzienność może być jak bajka” – zniechęca do nudy, szukania „dziury w całym”, zaleca także, jak głosi tytuł pierwszego rozdziału, „zakochać się we własnym mężu”. Kolejne części dotykają innych, szczegółowych kwestii. Na przykład uzależnienia od miłości, bycia zdrową egoistką, problemu singielek, a nawet – bo z tym też trzeba się liczyć – kryzysu w związku.

  1. Ślepnąc od świateł, Jakub Żulczyk przeczytaj recenzję

To książka, która nie relaksuje, a wciąga w wir narkotykowego świata i ukazuje mroczne oblicze Warszawy. Klimatyczna stolica nocą, bezpośredni język, czarny humor i nagłe zwroty akcji tworzą zaskakującą całość, której czytanie jest niezapomnianym doświadczeniem!

  1. O psie, który wrócił do domu, W. Bruce Cameron

To idealna książka dla miłośników zwierząt. To pełna uroku opowieść o psie, małej, wiernej Belli, która odbyła niezwykłą podróż, by wrócić do swojego właściciela i najlepszego przyjaciela. Koniecznie przeczytajcie książkę, nim obejrzycie film!

  1. Wspólnik, John Grisham

Gdy w tym samym czasie z firmy znika ponad 90 milionów dolarów, a młody prawnik ginie w wypadku samochodowym, rodzi się podejrzenie, że ta śmierć została sfingowana. Czy uda się znaleźć oszusta i odzyskać pieniądze?

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora