BESTSELLERY – LUTY 2021

12.03.2021

Różnorodność – to słowo, które najlepiej opisuje zestawienie najchętniej czytanych książek w lutym. Znajdziecie tutaj thriller i komedię, dramat i romans, realizm i fantastykę. Wszystkie te pozycje łączy jedno – są doskonałą propozycją na wieczór. Jakikolwiek więc gatunek literacki lubicie, zainspirujcie się poniższą listą. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

1. Zjadacz czerni 8, Katarzyna Grochola

Katarzyna Grochola na liście top 10 miesiąca? Taki wynik nikogo nie powinien zdziwić. W końcu to jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek współczesnych – jej książki sprzedały się w nakładzie ponad 4 mln egzemplarzy. Zna ją niemal każdy, jej styl jest rozpoznawalny. Jednak „Zjadacz czerni 8” sprawia, że poznajemy Katarzynę Grocholę na nowo. Jest to zupełnie wyjątkowa książka w jej dorobku – zarówno jeśli chodzi o tematykę, jak i o styl. Najnowsza powieść pisarki to zbiór 11 opowiadań o ludziach, których dzieli niemal wszystko, ale mają ze sobą coś wspólnego. Ich historie łączą się ze sobą w sposób, o którym bohaterowie nie mają pojęcia. Jesteście ciekawi, co to jest? Sięgnijcie po książkę!

Więcej o książce: Zjadacz czerni 8, Katarzyna Grochola

2. Powrót, Nicholas Sparks

Powrót do korzeni, do rodzinnej miejscowości, jest ogromnie trudny. Z jednej strony zaczynamy życie na nowo, na nowo poznajemy ludzi i miejsca. Z drugiej strony mierzymy się ze wspomnieniami, starymi nierozwiązanymi sprawami. Trevor Benson staje przed takim zadaniem. Po latach pracy jako lekarz wojskowy wraca w rodzinne strony. Na jego drodze stają dwie kobiety, które skrywają pewne tajemnice. Trevor za cel obrał sobie poznanie ich. „Powrót” to pełna ciepła i uroku powieść, która zachwyci i oczaruje wszystkich fanów opowieści o życiu, miłości i ludzkich dramatach, którym mimo wszystko trzeba stawić czoła.

Więcej o książce: Powrót, Nicholas Sparks

3. Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

Marcin Margielewski cały czas na podium. Jego historia o arabskich „modelkach” fascynuje i wciąga. „Modelki” to bowiem tak naprawdę dziewczyny, które zarabiają pieniądze, uprawiając seks w słynących z bogactwa krajach arabskich. Dlaczego nie mówi się o nich prostytutki? Bo w kraju, gdzie prostytucja jest surowo zakazana, nikt nie chce mówić o niej otwarcie. Otwarcie też nie mówi się o pełnej cierpienia, pułapek i traum brutalnej rzeczywistości, do której trafiają „modelki”. Poznajcie historię dziewczyny, która przeżyła to piekło.

Więcej o książce: Modelki z Dubaju, Marcin Margielewski

4. Szepty spoza nicości. Cykl z Sewerynem Z, Remigiusz Mróz

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do rodzinnych Żeromic, po to, żeby rozstać się z nimi na zawsze. Wizyta miała być krótka, ale formalności przedłużają się. Traf chce, że w pobliskim lesie policja odnajduje ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. Zaorski nie chce mieszać się w śledztwo, jednak nie jest w stanie odmówić Kai Burzyńskiej. Czy ktoś Zaorskiego celowo zatrzymał w Żeromicach, żeby mógł skonfrontować się ze sprawą? Dowiecie się czytając książkę.

5. Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

Katarzyna Nosowska idzie na rekord. Jej książka „Powrót z Bambuko” nie schodzi z listy bestsellerów od kilku miesięcy. Co kryje się za jej sukcesem? Poza charyzmatyczną, nietuzinkową osobowością, Katarzyna serwuje nam również ogrom dystansu do siebie i świata, poczucie humoru, a przy tym ciepło i pełną akceptację tego, jacy jesteśmy. W takim towarzystwie każdy może poczuć się fantastycznie!

Więcej o książce: Powrót z Bambuko, Katarzyna Nosowska

6. Uciekłam z arabskiego burdelu, Laila Shukri

Dalsze losy Julii, bohaterki „Byłam kochanką arabskich szejków”, cały czas przyciągają fanów. Julia to dziewczyna, która poznała arabski świat z najgorszej strony. Zakochana i oszukana dziewczyna trafiła w ręce handlarzy ludźmi. Choć cudem uciekła z burdelu, to jednak nie odzyskała wolności. Musi ukrywać się przed ludźmi, którzy nie chcą, aby jej historia ujrzała światło dzienne. Czy uwolnienie się z macek międzynarodowej siatki przestępczej jest w ogóle możliwe?

Więcej o książce: Uciekłam z arabskiego burdelu, Laila Shukri

7. Chłopiec z lasu, Harlan Coben

Dzikie dzieci – tak mówi się o dzieciach, które były wychowywane z dala od ludzi, razem ze zwierzętami. Taki los spotkał Wildego, który został znaleziony w lesie w wieku 6 lat. Nikt nie wiedział kim jest, jak ma na imię, nikt nie zgłaszał zaginięcia, nikt go nie szukał. Po 30 latach tajemnicza przeszłość wraca do niego i okazuje się, że jest elementem dużo większej układanki. Mistrz suspensu Harlan Coben serwuje nam niezwykłą historię pełną niespodzianek i z całkiem nowym bohaterem!

Więcej o książce: Chłopiec z lasu, Harlan Coben

8. Firefly Lane, Kristin Hannah

Czy historia przyjaźni dwóch dziewczyn może być wciągająca i nie trącić banałem? Może! Pod warunkiem, że napisze ją Kristin Hannah. Autorka, jak nikt inny, potrafi pisać o życiowych sprawach w trafny i przejmujący zarazem sposób. Wyciąga z nich esencję, to co najpiękniejsze i dotyka naszych najgłębszych emocji. „Firefly Lane” to opowieść o kobiecej solidarności, wzajemnym wsparciu i bezgranicznej przyjaźni, ale także o dramatach i załamaniach, które potrafią wystawić na próbę nawet najsilniejszą więź. Nic dziwnego, że Netflix nakręcił serial bazujący na tej powieści.

Więcej o książce: Firefly Lane, Kristin Hannah

9. Czuły narrator, Olga Tokarczuk

Każdy z nas zastanawia się czasem, jak powstają wielkie dzieła literackie. Czy to długotrwały proces poprzedzony analizą, szukaniem informacji czy raczej wynik natchnienia i wizji, której doświadcza autor. Olga Tokarczuk uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, jak wygląda praca pisarza od kuchni. Oprócz tego komentuje rzeczywistość, dostrzega i opisuje zaobserwowane prawidłowości, obok których my przechodzimy obojętnie. Jest doskonałą obserwatorką, dlatego tak celnie chwyta sens współczesności, znajduje analogię między przeszłością a bieżącymi wydarzeniami.

Więcej o książce: Czuły narrator, Olga Tokarczuk

10. Czarna góra, Andrzej Pilipiuk

Czarna Góra to kolejny zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka, w którym jedną z postaci jest legendarny już Paweł Skórzewski. Autor raz za razem odkrywa jego tajemnice i powoli przedstawia jego pełniejszy obraz. Tym razem dowiemy się zdecydowanie więcej o jego przeszłości! Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie. Oprócz tego poznacie 4 inne wspaniale skonstruowane historie, które za każdym razem zaskakują oryginalnością i pomysłowością.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora