BESTSELLERY – MAJ 2017

07.06.2017

Pora na Bestsellery Czytam Wszędzie – maj 2017! Spójrzcie, które tytuły znalazły najwięcej zwolenników w minionym miesiącu 🙂

Choć część maja minęła w słonecznych klimatach, wśród Waszych czytelniczych wyborów znaleźć można mroczne powieści… Niekwestionowaną królową okazała się powieść Pauli Hawkins – „Zapisane w wodzie”. Chętnie zanurzyliście się również w zagadkowej fabule „Deniwelacji” Remigiusza Mroza oraz w grze z psychopatą z „Pragnienia” Jo Nesbø.

Oprócz ciemniejszych klimatów książkowych w Bestsellerach pojawiły się kapitalny „Ostatni Dymek” Marii Czubaszek czy zaskakujący „Złowrogi cień marszałka” Rafała A. Ziemkiewicza.

Dajcie znać, które książki z tej listy planujecie przeczytać 🙂

  1. Zapisane w wodzie, Paula Hawkins – przeczytaj recenzję

Powieść autorki bestselleru – „Dziewczyna z pociągu”, który doczekał się ekranizacji filmowej. „Zapisane w wodzie” to thriller, który długo zapadnie w Twojej pamięci.

2. Deniwelacja, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

Kolejna część serii, której bohaterem jest komisarz Forst. Tym razem topniejący w Tatrach śnieg odsłania zwłoki grupy kobiet, a policja poszukuje komisarza, który zapadł się pod ziemię…

3. Ostatni dymek, Maria Czubaszek – przeczytaj recenzję

„Ostatni dymek” zawiera rozmowy,  jakie Sergiusz Pinkwart przeprowadził z bliskimi Marii – niezwykłej kobiety, która słynęła z ciętego poczucia humoru. Książka pokazuje jaka była naprawdę.

4. Pragnienie, Jo Nesbo – przeczytaj recenzję

Kolejny kryminał Jo Nesbo, który jest gwarancją świetnie spędzonego czasu z książką. Dołącz do demonicznej gry z perwersyjnym mordercą.

5. Chata (Wydanie Filmowe), William P. Young – przeczytaj recenzję

„Chata” to opowieść o zrozpaczonym i wątpiącym ojcu, który spotyka się z Bogiem pod postacią jowialnej Murzynki. Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa Missy została porwana podczas rodzinnych wakacji…

6. Złowrogi cień Marszałka, Rafał A. Ziemkiewicz – przeczytaj recenzję

To książka poświęcona nie tyle Józefowi Piłsudskiemu, co kultowi, który budowano jeszcze za jego życia. Autor pokazuje jak legenda Piłsudskiego zaszkodziła nam w przeszłości i robi to także dziś. Ciekawa książka, pokazująca naszego bohatera narodowego w zupełnie innym świetle.

7. Chemik, Stephanie Meyer – przeczytaj recenzję

,,Chemik” to najnowsza powieść Stephenie Meyer znanej z popularnej sagi „Zmierzch”. To całkiem ciekawa powieść szpiegowska.

8. Shantaram, Gregory David Roberts – przeczytaj recenzję

To prawie 800 stron ekscytującej opowieści, momentami filozoficznej i pikantnej, od której się nie oderwiesz. przygotuj się jednak

9. Azyl, Diane Ackerman – przeczytaj recenzję

Azyl to historia napisana przez życie. Opowiada o losach małżeństwa Jana i Antoniny Żabińskich. Byli oni właścicielami warszawskiego ogrodu zoologicznego w czasach II wojny światowej. Podczas okupacji udało im się pomóc wielu Żydom. Ukrywali ich w piwnicach, w domu i pustych zwierzęcych klatkach.

Charlotte Link słynie z umiejętności budowania specyficznego, potęgującego napięcie klimatu w swoich thrillerach. W nowej powieści również go nie zabraknie.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora