BESTSELLERY – MAJ 2019

07.06.2019

Maj, ach ten maj! Upłynął nam niezwykle miło, na spacerach i czytaniu książek oczywiście – a dobrych było naprawdę sporo! Po jakie tytuły najchętniej sięgaliście w tym miesiącu? Sprawdziliśmy! Czołówkę naszego TOP 10 otwiera ponownie Camilla Läckberg i jej najnowsza książka „Złota Klatka”, którą każdy fan autorki (i nie tylko!) powinien przeczytać. Tuż za nią najnowsza powieść, otwierająca nowy cykl, Remigiusza Mroza – „Listy zza grobu”. Pierwszą trójkę zamyka kryminał szpiegowski „Dziewczyna o czterech palcach” Marka Krajewskiego. Co jeszcze znalazło się w naszym zestawieniu? Sprawdźcie bestsellery książkowe maja!

1. Złota Klatka, Camilla Läckberg

„Złota klatka” to historia, której główną bohaterką jest Faye. Kobieta dorastała we Fjällbace, z której wyjeżdża, pozostawiając tam swój największy sekret. Faye rozpoczyna nowe życie w Sztokholmie, gdzie wiąże się z Jackiem, swoim przyszłym mężem. Niedługo później rodzi im się córeczka. Główna bohaterka wiedzie, na pozór, idealne życie u boku mężczyzny, który jest obiektem westchnień wielu kobiet. Życie Faye po niedługim czasie zaczyna przypominać trwanie w tytułowej złotej klatce, która jedynie z zewnątrz wydaje się ciekawa i interesująca. Pewnego dnia bohaterka otrzymuje telefon z informacją, że jej ukochana córeczka zaginęła, a w domu jej męża ujawniono kałużę krwi. Czy Jack byłby zdolny do tego, aby zamordować ich wspólne dziecko?

Przeczytaj recenzję: Złota Klatka, Camilla Läckberg

2. Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

Patomorfolog z mroczną przeszłością, samotny ojciec dwójki dziewczynek, odwieczny fan muzyki w wykonaniu tylko tych zespołów, które zakończyły już swoją działalność – Seweryn Zaorski. Mężczyzna powraca do swojego rodzinnego miasta po dwudziestu latach. Na miejscu kupuje od swojej dawnej znajomej, Kai Burzyńskiej, stary dom, w którym kobieta się wychowała. Odnajduje tam dyskietki, których nie może rozszyfrować, a w tym pomóc mu mają tajemnicze listy, które Burzyńska otrzymuje od… zmarłego ojca. Czy uda im się rozwiązać tę zagadkę?

Przeczytaj recenzję: Listy zza grobu, Remigiusz Mróz

3. Dziewczyna o czterech palcach, Marek Krajewski

To pierwsza powieść szpiegowska autora! Jedyny w swoim rodzaju retro klimat, międzywojenny Lwów, Warszawa, Gdańsk, a nawet… rumuńskie prowincje. Śledczy Edwart Popielski, zwany Łysym, podczas rozwiązywania zagadki podejrzanego samobójstwa, trafia w sam środek bezwzględnego wyścigu wywiadów…

4. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie, Frédéric Martel

Szokujące, skrywane tajemnice duchowieństwa w Watykanie wychodzą na jaw. Kontrowersje, które są wynikiem czteroletniego śledztwa w trzydziestu krajach. Księża-homoseksualiści, okazujący się być największymi homofobami, a nawet… przestępcy seksualni, których nie spotyka sprawiedliwość. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Przeczytaj recenzję: Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie, Frédéric Martel

5. Wyspa Camino, John Grisham

W bibliotece Firestone’a Uniwersytetu Princeton doszło do kradzieży. Jednak nie byle jakiej – skradziono pięć oryginalnych rękopisów Francisa Scotta Fitzgeralda. Sprawą zajmuje się specjalna komórka FBI, specjalizująca się w kradzieży cennych aktywów. Równolegle swoje śledztwo prowadzi firma ubezpieczeniowa w obawie przed wypłatą odszkodowania w wysokości 25 milionów dolarów. Ma swojego podejrzanego – właściciela małej księgarni na florydzkiej wyspie Camino, jednak brakuje jej niezbitych dowodów. Aby je zdobyć, posuwa się do nieco niekonwencjonalnych metod. Proponuje młodej pisarce pewien układ: duże pieniądze w zamian za zbliżenie się do antykwariusza i poznanie jego sekretów. Sprawy jednak toczą się nieco innym torem, niż przewidywali…

Przeczytaj recenzję: Wyspa Camino, John Grisham

6. Arabski raj, Tanya Valko

„Arabski raj” jest historią Arabki, która pokochała Polaka oraz Polki, która poślubiła Araba. To, co dla jednej było więzieniem, dla drugiej stało się małym edenem. Oprócz miłości, nienawiści, zazdrości i szczęścia zobaczymy tutaj też losy zwykłych ludzi, których życie toczy się na tle walk z dżihadystami. Miłość i wojna, radość i smutek mieszają się w życiu wielu bohaterów. Arabski raj okazuje się nie być koranicznym ogrodem z pięknymi hurysami, a pogrążonym w chaosie miejscem. Czy jeszcze więc można gdzieś znaleźć prawdziwą krainę szczęśliwości?

Przeczytaj recenzję: Arabski raj, Tanya Valko

7. Becoming. Moja historia

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem. Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej?

Przeczytaj recenzję: Becoming. Moja historia

8. Pacjentka, Michaelides Alex

Alicia, piękna malarka i żona znanego fotografa, pewnego dnia morduje swojego męża, po czym milknie i nie odzywa się już ani słowem.?Morderczyni ląduje w szpitalu psychiatrycznym o podwyższonym rygorze. Tam właśnie pracę zaczyna Theo, psychoterapeuta sądowy. Czy uda mu się przełamać milczenie i odkryć prawdę o zbrodni?

Przeczytaj recenzję: Pacjentka, Michaelides Alex

9. Umorzenie. Seria z Joanna Chyłką, Remigiusz Mróz

Kolejna książka ze słynną panią adwokat! Joanna Chyłka tym razem mierzy się ze straszną zbrodnią, w którą uwikłany jest idealny mąż i ojciec. Co sprawiło, że mężczyzna zamienił się w potwora?

Przeczytaj recenzję: Umorzenie. Seria z Joanna Chyłką, Remigiusz Mróz

10. Chyłka. Zaginięcie, Remigiusz Mróz

Niezawodny duet, Zordon i Chyłka, znowu na tropie. Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, nie ma też oznak włamania. Pierwsze podejrzenia padają na opiekunów dziewczynki. Śledczy sądzą, że nie ma już szans na odnalezienia dziecka żywego. Duet prawniczy staje przed trudnym zadaniem – muszą udowodnić, że rodzice dziewczynki nie mają ze zniknięciem żadnego związku. Czy aby na pewno?

Przeczytaj recenzję: Chyłka. Zaginięcie, Remigiusz Mróz

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora