BESTSELLERY – MAJ 2021

11.06.2021
bestsellery maj 2021

Co to był za miesiąc! Odkrywamy mroczne tajemnice idealnych osiedli, poznajemy myśli gwiazdy estrady i… menelików, rozwiązujemy intrygi, odkrywamy historie, szpiegujemy, uciekamy… Dużo się dzieje!

1. Meneliki nowe, czyli wina Tuska i logika, Krzysztof Daukszewicz

Meneliki przebojem wdarły się na pierwsze miejsce top miesiąca. Nic dziwnego. Książka jest autorstwa znanego satyryka, który potrafi wydobyć z rezydentów przysklepowych ławek pokłady dowcipu, złośliwości, a przede wszystkim… trzeźwej (sic!) szczerości.

2. Terapeutka, B.A. Paris

Kolejny raz na naszej liście. Bohaterką jest Alice (tak, od Alicji z Krainy Czarów), która przeprowadza się do magicznego osiedla. Daleko mu jednak do Krainy Czarów. Bohaterka poznaje mroczną tajemnicę jej nowego domu i… przeczytajcie sami. Nie zdradzimy nic więcej!

Więcej o książce: Terapeutka, Paris B.A.

3. Arabska Żydówka, Tanya Valko

Pół-Polka, Pół-Libijka walczy o swoją przyszłość poznając przeszłość jej rodziny. Tanya Valko już kolejny raz z powodzeniem wciąga nas w ciekawy świat swojej „Arabskiej Sagi”.

4. Miasto z mgły, Carlos Ruiz Zafon

Tym razem swobodnie zatapiamy się w świat Cmentarza Zapomnianych Książek. Przechadzamy się po mieście uliczkami jedenastu opowiadań. Dużo tu nostalgii i zadumy. Bierzemy oddech, idziemy.

5. Nikt nie musi wiedzieć, Katarzyna Bonda

Najtrudniejsze śledztwo Huberta Meyera. To oznacza, że nie będzie można oderwać się od tej książki. Piąte miejsce na liście bestsellerów potwierdza, że Katarzyna Bonda dalej jest w formie i bezbłędnie potrafi utrzymać naszą uwagę.

6. Beata. Gorąca krew, Beata Kozidrak

To druga „rzeczywista” książka w tym zestawieniu. Beata Kozidrak zdradza w niej swoją historię. Zaglądamy za kulisy, poznajemy ukryte znaczenia tekstów piosenek i wewnętrzną walkę gwiazdy. Jak to się stało, że dziewczyna z lubelskiej starówki dziś pewnie staje na scenie, w świetle jupiterów i przed tysiącami fanów?

7. Jack Reacher: Strażnik, Lee Child

Która to już powieść o Jacku Reacherze? Nieważne. Kiedy to imię i nazwisko napisane jest na okładce książki, natychmiast ląduje ona w zestawianiu bestsellerów. Z nim nigdy nie jest nudno. Nawet kawy spokojnie nie może wypić, bo… staje się świadkiem próby porwania. Co robi dalej, dowiecie się już z książki.

Więcej o książce: Jack Reacher: Strażnik, Lee Child

8. Niewinny (wyd. filmowe), Harlan Coben

Rezerwujcie sobie noc. „Niewinny” ma 320 stron i każdą z nich będziecie chcieli przeczytać od razu, a najlepiej wszystkie na raz. Mistrz thrillera zręcznie prowadzi nas przez kilka wątków opowieści. Matt myśli, że uwolnił się od poczucia winy po tym, jak z powodu jego błędu zginął człowiek. Jest gotowy ruszyć w przyszłość, ale… teraźniejszość gwałtownie cofa go do przeszłości. Tak jest, u Cobena nic nie jest proste i „liniowe”, nawet czas.

9. Miasto szpiegów, Marek Krajewski

Marek Krajewski znowu to robi. Zaprasza nas do Gdańska w dwudziestoleciu międzywojennym i wciąga w sam środek intrygi szpiegowskiej. Czy można ufać najbliższej osobie, a może „wrogów trzeba trzymać blisko”? Gdzie jest granica relacji? „Łyssy” musi szybko się w tym odnaleźć.

10. Ekstremista. Seria z Gerardem Edlingiem, Remigiusz Mróz

Zaginięcie maturzystki, karta tarota i uparta dziennikarka. A w tym wszystkim Gerard Edling. Remigiusz Mróz zna dokładny przepis na kolejne zaczytane godziny.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora