BESTSELLERY – MARZEC 2018

05.04.2018

Wiele książek miało w marcu swój gorący okres! Które z nich czytane były najchętniej? W zestawieniu prym wiedzie „Ciotka Zgryzotka” z kultowej serii Jeżycjada Małgorzaty Musierowicz. Po piętach deptała jej pełna odpowiedzi na długo zadawane pytania „Instrukcja Obsługi Kobiety”.  Podium zamyka zaś niekwestionowany mistrz kryminału – Remigiusz Mróz i jego porywający, ze słynną już Chyłką w roli głównej, „Testament”.  Jakie tytuły były jeszcze rozchwytywane, które rozgrzewały Was podczas chłodnych, marcowych wieczorów? Sprawdźcie!

1. Ciotka Zgryzotka, Małgorzata Musierowicz

To już kolejny tom uwielbianego cyklu „Jeżycjada”. Pełna zabawnych i wzruszających momentów książka „Ciotka Zgryzotka” kręci się wokół skomplikowanych relacji w rodzinie Borejków. To idealna lektura nie tylko dla najmłodszych!

2. Instrukcja Obsługi Kobiety, Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Po instrukcji obsługi faceta przyszła pora na kobietę! Ten przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej to nie tylko skarbnica wiedzy o kobietach, ale także świetny poradnik, jak radzić sobie z konfliktowymi sytuacjami.

3. Testament, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

„Testament” to 7. tom serii z mecenas Joanną Chyłką. Tym razem tematem przewodnim jest reprywatyzacja w Warszawie. Znany, warszawski ginekolog otrzymuje ogromny spadek od jednej ze swoich pacjentek. Jest to o tyle niespodziewane, że była jego pacjentką tylko raz. Elementem spadku jest m.in nieruchomość, która po reprywatyzacji stała się własnością kobiety. Kiedy lekarz jedzie obejrzeć spadek, odnajduje na miejscu zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu. Dość szybko zaczyna się nim interesować policja… Lekarz zwraca się do Chyłki, by ta go reprezentowała. Pani mecenas ostatecznie godzi się i powoli odkrywa ogrom sekretów rodzinnych spadkodawczyni…

4. Ogień i furia. Biały dom Trumpa, Michael Wolff – przeczytaj recenzję

„Ogień i furia” pokazuje kulisy prezydentury Donalda Trumpa, która podzieliła amerykański naród. Książka o prezydencie USA stała się światowym bestsellerem.

5. Skazy na pancerzach, Piotr Zychowicz – przeczytaj recenzję

Reportaż Piotra Zychowicza zawiera opis największych i najgłośniejszych zbrodni wojennych popełnionych przez żołnierzy podziemia pod koniec wojny oraz po jej zakończeniu. Autor przytacza szokujące zeznania świadków tamtych wydarzeń. Egzekucje, zabójstwa, gwałty i grabieże tylko w części były komunistyczną propagandą. Niektórzy żołnierze naprawdę dopuszczali się takich czynów…

6. Z nienawiści do kobiet, Justyna Kopińska

To zbiór reportaży najczęściej nagradzanej dziennikarki Justyny Kopińskiej, w których przedstawia sprawy, którymi żyła cała Polska. Znajdują się tutaj reportaże m.in. o Violetcie Villas – gwieździe estrady, która umarła w ubóstwie i samotności, a także o ważnych tematach, takich jak pedofilia czy molestowanie seksualne. Wisienką na torcie jest rozmowa z autorką przeprowadzona przez Szymona Jadczaka.

7. Czerwona Jaskółka, Jason Matthews – przeczytaj recenzję

Autor książki, Jason Matthews, to były agent CIA. Jego powieść jest pełna szczegółów dotyczących pracy agentów, a świadomość, że pisarz musiał być świadkiem wielu podobnych wydarzeń podczas swojej pracy, podsyca emocje! Tło książki stanowi współczesna, rządzona przez Władimira Putina Rosja. Główną postacią jest agentka wywiadu, Dominika Jegorowa.  Szantażem zmuszono ją do wzięcia udziału w szkoleniu w położonej pod Moskwą „szkole jaskółek”, czyli zawodowych uwodzicielek. Dziewczyna ma podjąć walkę z Nathanielem Nashem, agentem CIA, prowadzącym ważnego dla Amerykanów rosyjskiego, podwójnego szpiega.

8. Na skraju załamania, B. A. Paris – przeczytaj recenzję

Na skraju załamania to historia Cass Anderson. Podczas ogromnej nawałnicy kobieta nie zatrzymała się i nie pomogła kobiecie stojącej na poboczu drogi. Okazuje się, że ta kobieta została zamordowana. A jeśli morderca widział Cass i teraz czyha na jej życie? Tym bardziej, że zaczynają się głuche telefony, które doprowadzają ją do obłędu. Zaczyna zapominać podstawowe rzeczy, nie wie jak włączyć alarm, widzi leżący na stole nóż pokryty krwią…

9. Nieodnaleziona, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

„Nieodnaleziona” to nowy thriller psychologiczny polskiego pisarza! Jak zwykle u tego autora już na samym początku wiele się dzieje. Stopniowe rozwijanie akcji nie jest w jego stylu. Mróz zaskakuje nas szybko następującymi po sobie wydarzeniami, które poruszają wyobraźnię i wzmagają apetyt na więcej.

10. W domu, Harlan Coben – przeczytaj recenzję

Dziesięć lat temu nieznani sprawcy porwali dwóch chłopców z zamożnych rodzin. Zażądali okupu, a potem zamilkli. Nie odnaleziono żadnego śladu po porwanych, przez całą dekadę ich rodziny pozostawały w bolesnej niewiedzy aż do dnia, kiedy jeden z nich niespodziewanie się odnalazł. Myron Bolitar i jego przyjaciel Win wierzą, że udało się im zlokalizować chłopaka, teraz już nastolatka. Gdzie był przez minione dziesięć lat i co wie o dniu, kiedy został porwany?

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora