BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2017

06.09.2017

Przed Wami bestsellery sierpnia! Zestawienie rozpoczyna „Dziewczyna z Brooklynu” – kryminał, w której został poruszony temat miłości zdolnej do poświęceń.  Tuż za „Dziewczyną” uplasowała się „Mroczna wieża” będąca najgłośniejszym cyklem powieściowym Stephena Kinga.  Po brąz w tym zestawieniu sięgnął tytuł „Zapisane w  wodzie”, czyli druga bestsellerowa książka Pauli Hawkins.

Jak wyglądają dalsze miejsca w rankingu? Zobaczcie sami!

Sprawdźcie pełną listę bestsellerów!

1. Dziewczyna z Brooklynu, Guillaume Musso – przeczytaj recenzję

Mocny, wstrząsający thriller, który całkowicie zaskoczył czytelników. Książka ma w sobie to „coś”, co wywołuje prawdziwe ciarki i uczucie bycia obserwowanym.

2. Mroczna Wieża, Stephen King – przeczytaj recenzję

To wznowienie słynnej sagi Kinga! Pomysł na napisanie „Mrocznej Wieży” w głowie autora pojawił się, gdy pisarz miał zaledwie 19 lat. Po przeczytaniu „Władcy pierścieni” postanowił napisać epicką opowieść w świecie fantasy. Pomysł dojrzewał, a po drodze pojawiały się kolejne inspiracje, m.in. western z Clintem Eastwoodem „Dobry, zły i brzydki” w reżyserii Sergio Leone.

3. Zapisane w Wodzie, Paula Hawkins – przeczytaj recenzję

Klimat nowej powieści Hawkins jest zbliżony do stworzonego w „Dziewczynie z pociągu”. Nie wiemy co się stało, docierają do nas tylko skrawki historii, które sami próbujemy połączyć.

4. Czarna Madonna, Remigiusz Mróz- przeczytaj recenzję

Treść horroru Remigiusza Mroza zgłębia mało znane aspekty religii chrześcijańskiej. Demony, egzorcyści, opętania i krucjaty tworzą przerażający klimat.

5. We Wspólnym Rytmie, Jojo Moyes – przeczytaj recenzję

Od czasu „Zanim się pojawiłeś” każda nowa książka tej autorki jest wielkim wydarzeniem. W powieści „We wspólnym rytmie” występuje kilku bohaterów, ale na pierwszy plan wysuwa się prawniczka Natasha Macauley. Kobieta przechodzi kryzys, rozstaje się z mężem i popada w przygnębienie.

6. Macierewicz i jego tajemnice, Tomasz Piątek

Książka zawiera fakty na temat niepokojących koneksji obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza. Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem.

7. Mock. Ludzie ZOO, Marek Krajewski – przeczytaj recenzję

W tej książce Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa.

8. Ostatni Dymek, Sergiusz Pinkwart – przeczytaj recenzję

Sergiusz Pinkwart, który pracował z Marią Czubaszek nad jej ostatnią książką „Dzień dobry, jestem z Kobry” rozmawia z ludźmi jej bliskimi, by stworzyć portret najbardziej niesztampowej damy showbiznesu.

9. Wilcze Leże, Andrzej Pilipiuk – przeczytaj recenzję

Tom 10 opowiadań Andrzeja Pilipiuka zabierze was w świat, w którym granica między tym co realne, a tym co fikcyjne nieustannie się zaciera.

10. Lokatorka, JP Delaney – przeczytaj recenzję

Thriller psychologiczny, który podbił rynek czytelniczy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Autorka wie doskonale, jak budować napięcie.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora