#BOOKTRENDY KWIETNIOWE KSIĄŻKOWE MUST READ!

01.04.2019

Kwiecień będzie gorący! I nie o pogodzie tutaj mówimy, a o książkach 🙂 Na półki księgarni trafią bowiem pozycje, które sprawią, że szybciej zabije serce, podskoczy ci ciśnienie, a na twarzy pojawią się wypieki. Sprawdź, jakie powieści będą miały swoją premierę w tym miesiącu.

            

„Złota klatka” Camilla Läckberg

Królowa szwedzkiego kryminału powraca. Choć zakończyła już sagę o  Fjällbace (ku dezaprobacie fanów), to nie znaczy, że spoczęła na laurach. W kwietniu do księgarni trafi pierwsza część nowej serii książek. Tym razem z małej, nadmorskiej miejscowości przeniesiesz się do luksusowego apartamentu w najlepszej dzielnicy Sztokholmu. Główna bohaterka Faye zdaje się mieć wszystko – wspaniałego męża, ukochaną córeczkę i pieniądze. Okazuje się jednak, że pozory mylą. Jej życie w rzeczywistości polega na próbie zadowolenia swojego męża. Co więcej do głosu dochodzą mroczne sekrety z Fjällbacki (a jakże!), o których nie potrafi zapomnieć. Tragiczne wydarzenie sprawią, że kobieta będzie musiała zmierzyć się,nie tylko z tajemnicą z przeszłości, ale również podjąć walkę z teraźniejszością.

„Złota klatka” to trzymający w napięciu, wciągający i zaskakujący kryminał, w którym wątek obyczajowy jest wyraźny i stanowi ważne tło. To książka o kobiecie, która odnajduje w sobie siłę i determinację, aby przejąć kontrolę nad własnym życiem. To także opowieść o kobiecej solidarności, ale i brutalnej zemście. Skoro sama autorka pisze „główna bohaterka Faye to największe ryzyko, jakiego się podjęłam w mojej karierze pisarskiej”, to książka musi być ciekawa!

„After. Płomień pod moją skórą” Anna Todd

Wiele kobiet zapytanych o to, czy chcą mieć troskliwego, wyrozumiałego i opiekuńczego partnera, bez wahania odpowie „tak”. Co jednak, jeśli obok pojawia się mężczyzna, który jest jego przeciwieństwem, jednak budzi namiętność, o jakiej nie śniły? Wybór już nie jest wtedy prosty. Przed taką sytuacją staje Tessa. Jej życie „przed” wydaje się poukładane – ma marzenia, plany i chce jak najszybciej wyjść za mąż za swojego ukochanego Noah. Jednak w jej świat brutalnie wtargnie Hardin, mężczyzna arogancki, zbuntowany, ale niezwykle pociągający. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Noah został w jej rodzinnym mieście, a za to Hardin mieszka w pobliżu… Co wygra – namiętność czy bezpieczeństwo, przewidywalność czy ryzykowna niewiadoma? Jak będzie wyglądało jej życie „po” poznaniu Hardina?

Powieść ukazała się w wersji online w serwisie Wattpad. Doczekała się tam ponad miliarda odsłon! Nic dziwnego, w końcu inspiracją do postaci Hardina, był sam Harry Styles z zespołu One Direction. Osobom pragnącym przeżyć gorący i namiętny romans większa rekomendacja nie jest potrzebna.

„SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frédéric Martel

Czy wiecie, że w Kościele istnieje największa społeczność homoseksualistów na świecie? Taką tezę stawia francuski socjolog i pisarz Frédéric Martel. Do tych wniosków doprowadziło go ponad czteroletnie śledztwo przeprowadzone wśród duchownych z trzydziestu krajów. Kilkudziesięciu kardynałów oraz setki biskupów i księży zgodziło się rozmawiać z nim na temat swojej orientacji seksualnej, a także o podwójnym życiu Kościoła i jego hipokryzji. Zastanawiasz się pewnie, dlaczego nie mówi się o tym wprost, skoro grupa homoseksualistów w kościele jest tak duża. To dlatego, że im także zależy i zawsze zależało na zachowaniu w Kościele konserwatywnego status quo. Jakie mają z tego korzyści? Przeczytaj, a niejeden skrywany przez kościół sekret, przyprawi cię o ciarki.

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Camilla Läckberg „Złota klatka”. Przeł. Inga Sawicka. Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2019.

Anna Todd „After. Płomieńpod moją skórą”. Przeł. Agnieszka Myśliwy, OMG Books 2019.

 

Frédéric Martel „SODOMA. Hipokryzja i władza w Watykanie. Przeł. Derelkowska Elżbieta, Dwulit Anastazja, Wisz Jagna. Agora, Warszawa 2019.

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora