BOOKTRENDY NA LIPIEC, CZYLI WAKACYJNE MUST HAVE

02.07.2019

Lato, wakacje, urlop – te trzy słowa zawsze poprawiają humor i wywołują uśmiech na twarzy. Jakie książki przeczytać w ciągu tych dni, aby humor poprawić sobie jeszcze bardziej? Zobacz booktrendy na lipiec.

Jojo Moyes „Kolory pawich piór”

Paw to ptak piękny, dumny, dostojny, ale jednocześnie zdystansowany i niedostępny. Taka sama jest Suzanna Peacock. Z pozoru ma wszystko, co potrzebne jest do szczęścia. Jednak szczęśliwa nie jest ani trochę i nie ma siły udawać już, że jest inaczej. Jej azylem jest mały sklepik Pawi Zakątek. To tam ucieka od codziennych spraw, obserwujących oczu innych ludzi oraz tajemnicy, którą zabrała do grobu jej matka. Któregoś dnia spotyka w nim kogoś, kto jest równie pogubiony jak ona i równie silnie stroni od świata zewnętrznego. Pojawia się nareszcie szansa, aby zacząć wszystko od nowa. Czy poradzi sobie jednak z legendą matki oraz prawdą o sobie, która jest pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą?

Jeśli szukasz powieści obyczajowej, która jest niepowtarzalna i ma w sobie dużą dozę tajemniczości, książka „Kolory pawich piór” jest dla Ciebie. Pomimo niespiesznej fabuły, wciąga tak bardzo, że masz zagwarantowaną niejedną zarwaną noc. To doskonały wybór na wakacyjne wieczory, poranki i popołudnia ?

Guillaume Musso „Zjazd absolwentów” (Dziewczyna i noc)

Francuska Riwiera jest pięknym tłem wydarzeń dla powieści, którą z chęcią zabralibyśmy na wakacje. Jednak nie spodziewaj się po tej książce lekkiej, romantycznej lektury…

Ściany szkolnych kampusów kryją w sobie wiele tajemnic. Jednak w niektórych tajemnice dosłownie zostały zamknięte w grubych murach. Rok 1992, burza śnieżna paraliżuje kampus prestiżowej szkoły. 19-letnia zdolna uczennica, Vinca Rockwell, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Nikt już nigdy jej nie zobaczy. 25 lat później trójka jej najbliższych przyjaciół spotyka się na zjeździe absolwentów. Widzą się po raz pierwszy od czasu ukończenia szkoły. Nie kontaktowali się ze sobą, ponieważ morderstwo, w jakie zostali uwikłani w 1992 roku, wciąż wisi między nimi. Teraz budynek szkolny ma zostać rozebrany, a na jego miejscu rozpocznie się budowa. Nic już więc nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw.

Piękna Riwiera Francuska nie kojarzy się z mrocznymi tajemnicami. Jednak w tej książce tło doskonale łączy się z fabułą. Błękit nieba, kampus kryjący mroczną tajemnicę, niepowtarzalny klimat Lazurowego Wybrzeża i cała galeria świetnie narysowanych postaci to mocne punkty powieści Guillaume Musso. Książkę czyta się z zapartym tchem, trudno się od niej oderwać. „To idealna powieść na nadchodzące lato.” pisze „Cosmopolitan”. Czy potrzebujesz lepszej rekomendacji?

Sue Roberts „Moje wielkie greckie wakacje”

Z  Riwiery Francuskiej przenosimy się na skąpane w słońcu greckie wyspy. Tutaj też po nieudanym małżeństwie i zdradzie, przenosi się Mandy – beztroska trzydziestoparolatka. Jej wizja romantycznej miłości po sam grób legła w gruzach, chce więc zacząć zupełnie nowe, inne życie. Błękitne morze, złociste plaże i pyszne koktajle to wszystko, czego teraz potrzebuje. Nie stroni od mężczyzn – wpada jej w oko przystojny, ciemnooki nieznajomy. Jednak z nikim nie planuje nawiązać trwałej relacji. Wkrótce jednak okazuje się, że w tym raju na ziemi też zdarzają się przyziemne problemy. Czy wakacyjny romans to dobry sposób na uleczenie złamanego serca?

Książka „Moje wielkie greckie wakacje” to podnosząca na duchu komedia romantyczna o drugich szansach. Doskonała lektura na lato! Piękna przyroda, piaszczyste, słoneczne plaże, przystojni mężczyźni i niezobowiązujący romans. Do tego wszystkiego dodaj wiarę w miłość oraz nadzieję na to, że każdego w życiu czeka szczęście, dużą dawkę poczucia humoru i przepis na udane wakacje gotowy. ?

 

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Jojo Moyes „Kolory pawich piór”. Przeł. Agnieszka Myśliwy. Znak. Kraków 2019.

Guillaume Musso „Zjazd absolwentów” (Dziewczyna i noc). Przeł. Joanna Prądzyńska. Albatros. Warszawa 2019

Sue Roberts „Moje wielkie greckie wakacje”. Przeł. Grażyna Woźniak. Świat Książki. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora