CALM, MICHAEL ACTON SMITH

10.05.2016
calm

„Nastaw się na spokój. Wycisz umysł, zmień świat” –  taki podtytuł znajdziecie w książce „Calm”. Tych, którzy poszukują w życiu inspiracji, z pewnością zaciekawi i skłoni do sięgnięcia po poradnik.

Codzienne czeka na nas mnóstwo obowiązków, którym musimy sprostać. Nieważne jakie role pełnimy, czy jesteśmy ludźmi aktywnymi zawodowo, uczniami, studentami czy rodzicami. Są momenty, w których ilość zadań jest przytłaczająca. Większość z nas jest świadoma tego, że zbyt duża ilość stresu w życiu, może być katastrofalna dla zdrowia. Bardzo często z nadmiarem stresu idzie w parze utrata umiejętności relaksowania, znajdywania czasu na odpoczynek.

Kto stoi za „Calm”?

Michael Acton Smith – twórca projektu Moshi Monsters – internetowej gry dla najmłodszych. Sukces gry spowodował, iż stworzono dedykowane jej czasopismo, a także zabawki, muzykę i film na jej podstawie.

Alex Tew – założyciel strony „The Milion Dolar Homepage”, której celem było zarobienie miliona dolarów. Projekt powiódł się! Każda osoba mogła wykupić piksele na stronie. 1 dolar za 1 piksel. Kupcy mogli umieszczać niewielkie grafiki na wykupionych pikselach oraz linki prowadzące do stron zewnętrznych.

Wspólnie w 2012 roku zainicjowali ruch Calm, czyli Spokój.

CALMzdjecia_960px

Założyciele ruchu doświadczyli w życiu sytuacji, w których przytłoczyła ich ilość pracy i stresu. W poradniku mowa jest więc o tym jak osiągnąć spokój. Twórcy wymieniają dwie najważniejsze rzeczy, które mogą w tym pomóc: medytacja oraz prowadzenie dziennika.

Umiejętność skupienia się na chwili obecnej to nic nowego. Medytacja jest przedmiotem zainteresowania neurologii, psychologii i fizjologii. Badania dowodzą, że pozytywnie wpływa ona na zdrowie i organizm człowieka.

Poradnik „Calm” przypomina o tym, że każdy może osiągnąć umiejętności niezbędne do medytowania. Podkreśla także jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa natura i aktywne obcowanie z nią. Podobną opinię można odnaleźć w publikacjach Keri Smith, o których pisaliśmy, m.in. w „Twój Łowca Skarbów”. Chodzi o rozwijanie w sobie umiejętności skupienia się – uważności – na chwili obecnej, na tym co robimy i co widzimy dookoła siebie. Umiejętność ta może zmienić nasz sposób patrzenia na życie i poprawić jego jakość.

Twórcy Calm stworzyli także aplikację, która ma pomóc w osiągnięciu spokoju. Po wejściu na stronę możemy przeczytać motto, oglądać relaksujące widoki i słuchać odgłosów przyrody…

CALMzdjecia_960px_3

„Calm” to bardzo ładnie wydana książka. Miła w dotyku okładka, zaokrąglone rogi, a w środku piękne zdjęcia i ciekawe grafiki z modną typografią. Na kartach książki ukryte są pewne elementy – ciekawe czy zwrócisz na nie uwagę 🙂 Jeśli każdego dnia gdzieś „pędzisz” i nie zauważasz pięknych wschodów i zachodów słońca, ta książka może być dla Ciebie 😉 Życzymy relaksu i dobrej zabawy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora