CO CZYTAJĄ GWIAZDY?

28.10.2016
Co czytaja gwiazdy

Statystyki dotyczące czytelnictwa pokazują, że nie jest to jedna z najpopularniejszych czynności jakie wykonujemy. Dzieje się tak, mimo że według ogólnej opinii, osoby czytające uważane są za inteligentniejsze i atrakcyjniejsze… Każdy wie, że dobrze jest czasem pochwalić się znajomością jakiejś książki 😉 Wpływa to pozytywnie na wizerunek, może pomóc zabłysnąć w towarzystwie czy na randce. Celebryci doskonale o tym wiedzą, dlatego czasem pozują z książką, deklarując swoje upodobanie wobec niektórych z nich. Jakie tytuły wybierają? Co czytają gwiazdy? Pewne z nich Was zaskoczą 🙂

Co czyta, uważana za jedną z najinteligentniejszych hollywoodzkich gwiazd, Natalie Portman? Wśród ulubionych książek wymienia m.in. „Dziennik” Anny Frank. Anne Hathaway woli klasykę literatury dziecięcej, czyli „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett. Reese Witherspoon poleca na swoim Instagramie bestseller Kristin Hannah “Słowik”. Upodobanie do czytania deklaruje także Daniel Radcliffe, ale nie sądźcie, że jego ulubioną książką jest „Harry Potter” 😉 Aktor zaczytuje się w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa. „Harrego Pottera” zaś czyta piłkarz Wayne Rooney! Florence Welch, charyzmatyczna wokalista, właśnie czyta klasykę – „Odyseję” Homera, o czym informuje na Instagramie. Madonna jakiś czas temu zachwycała się powieścią Gregory’ego Davida Robertsa “Shantaram”. Lady Gaga analizuje zmagania pisarki Kay Redfield Jamison z chorobą, psychozą maniakalno-depresyjną, opisane w powieści „Niespokojny umysł”. Modelkę Kate Moss przyłapano na czytaniu “Pięknych i przeklętych” F. Scott Fitzgeralda. Will Smith znany jest z tego, że często opowiada o swoich preferencjach czytelniczych. Jego ulubionym pisarzem jest Paulo Coelho, a książką „Alchemik. George Clooney  jako najważniejszą książkę w swoim życiu wymienia „Wojnę i pokój” Tołstoja. Do cenionych książek przez Toma Hanksa należy „Z zimną krwią” Trumana Capote. Jakie książki lubi Steven Spielberg? „Ostatniego Mohikanina” Jamesa Fenimorea Coopera i “Wyspę skarbów” Roberta Louisa Stevensona. Ulubiona książka innego reżysera – Stephena Kinga jest “Władca much” Williama Goldinga.

Jak sytuacja wygląda wśród polskich gwiazd?

Można śmiało powiedzieć, że Polacy czytają Polaków! Wśród naszych rodzimych gwiazd królują polscy pisarze. Ada Fijał sięgnęła po „Ch***ową Panią Domu” – książkę napisaną przez blogerkę Magdalenę Kostyszyn. Katarzyna Zielińska postanowiła poznać intrygującą historię Aleksandry Chrobak opisaną w „Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach”. Pisarka Małgorzata Gutowska-Adamczyk zdecydowała się na kryminał Katarzyny Puzyńskiej „Więcej czerwieni”, zaś Katarzyna Puzyńska na „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego. Anna Dereszowska również wybrała książkę Zygmunta Miłoszewskiego – „Uwikłanie”. Do ulubionych książek modelki Anji Rubik należą  „Pierwszy krok w chmurach” Marka Hłaski i „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka. Natomiast Muniek Staszczyk zaczytał się w nowej powieści Krzysztofa Vargi „Masakra”! Autorka bestsellerowych kryminałów Katarzyna Bonda szuka inspiracji w reportażu Justyny Kopińskiej „Polska odwraca oczy”. A co czyta projektantka Gosia Baczyńska? Do jej ulubionych książek należy m.in. „Kilar. Geniusz o dwóch twarzach”, książka napisana przez Marię Krupę – Wilczek. Mateusz Damięcki postanowił kolejny raz przeczytać „Wiedźmina” Andrzeja Sapkowskiego. Ania Rusowicz inspiruje się tekstami Agnieszki Osieckiej z „Jabłonie. Wybrane utwory sceniczne”. Marta Żmuda Trzebiatowska czyta „Mini wykłady o maxi sprawach” Leszka Kołakowskiego, natomiast Paulina Holtz „Historię tysiąca lęków” Tomasza Kozłowskiego.

Ty też zrób zdjęcie i pochwal się co aktualnie czytasz 🙂  Dołącz do tych, którzy czytają na Instagramie, odwiedź czytam wszędzie i zainspiruj się. Książki znajdziesz na Let’s Book.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora