„CZYTAĆ TO BARDZIEJ ŻYĆ” – MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE JUŻ ZA CHWILĘ!

21.10.2019

Na to wydarzenie bookoholicy czekają cały rok! Ponad 550 wystawców, 700 autorów, i dziesiątki (a może w tym roku będą to setki?) tysięcy odwiedzających – te liczby to nic więcej, jak Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. W tym roku spotykamy się w dniach 24-27 października w EXPO Kraków. Nie jesteś pewien, czy się tam wybrać? Spróbujemy Cię przekonać!

Oko w oko z gwiazdami literatury

Co przyciąga rzesze czytelników na targi książki? Przede wszystkim możliwość spotkania swoich ulubionych autorów twarzą w twarz, zdobycie autografu, szansa na zamienienie kilku słów z gwiazdami pióra. Czy Remigiusz Mróz jest mistrzem suspensu również w życiu prywatnym? W jakiej sukience Katarzyna Bonda będzie podpisywać najnowszą książkę „Miłość leczy rany”? Jakie „dorosłe” tematy poruszy Jerzy Stuhr podczas rozmowy z ks. Andrzejem Lutrem? To pytania, na które uzyskasz odpowiedzi na krakowskich targach. A to tylko niewielka część atrakcji.

Kto pisał teksty dla Budki Suflera?

Spotkasz też pisarza, który jest już prawie Polakiem, ponieważ to w kraju nad Wisłą ma największe grono miłośników. Nic dziwnego, jest bowiem autorem tekstów dwóch piosenek na płycie Budki Suflera pt. „Było i jest” – Dancing with Ghosts i Breathing You. Jeśli więc za plecami Jonathana Carrolla stoi choćby połowa fanów tego bandu, to prawdopodobnie jest najbardziej popularnym pisarzem w Polsce 😉 Żarty żartami, ale pamiętaj, że autor podczas krakowskich targów będzie podpisywał swoją najnowszą książkę „Mr. Brakfast”, warto więc choćby po to wziąć w nich udział.

Oprócz wyżej wymienionych, gośćmi będą m.in. tegoroczny laureat nagrody Nike Mariusz Szczygieł, Szczepan Twardoch, Katarzyna Puzyńska, Adam Wajrak, Henryk Sawka, Leszek Balcerowicz czy Elżbieta Cherezińska.

German stories

W tym roku gościem specjalnym targów są Niemcy. To wyjątkowa okazja, aby poznać literaturę tego kraju dużo głębiej i dużo ciekawiej. Do Krakowa przyjadą bowiem przedstawiciele największych niemieckich wydawnictw: Gerstenberg, Rowohlt czy S. Fischer. Targi odwiedzi także Annette Hess – autorka scenariuszy filmowych m.in. popularnych w Niemczech seriali „Kudamm 59”, „My, dzieci z dworca ZOO”. Ale to nie wszystko! Współpraca z Goethe Institut pozwoli Ci odkryć Kraków oczami niemieckich literatów. Spacer śladami znanych pisarzy i ich dzieł poprowadzi Cię od Instytutu, przez Filharmonię Krakowską, Collegium Maius, aż do ul. Szerokiej na Kazimierzu.

Czytaj wszędzie w całym Krakowie

Targi to jednak nie tylko spotkania z autorami w EXPO Kraków. Podczas tych kilku dni w Krakowie czytać będą wszyscy i wszędzie. Happeningi literackie, spektakle teatralne, koncerty odbywać się będą poza terenami targowymi, w całym mieście. Masz pewność, że na każdej ławce na plantach, trawie na bulwarach czy w kawiarniach na Kazimierzu spotkasz osoby z książką w ręku.

Najbardziej wyczekiwany gość Targów

Olga Tokarczuk od lat związana jest ze stolicą małopolski. Jej wydawnictwo mam siedzibę pod Wawelem, bywa tu często na festiwalach literackich, konferencjach, a każda jej wizyta jest świętem czytelników i gromadzi tłumy. Laureatki Nagrody Nobla nie powinno więc tu zabraknąć! Trzymamy kciuki, aby Oldze Tokarczuk udało się dotrzeć na krakowskie targi książki.

Targi w EXPO – najważniejsze informacje

23. Międzynarodowe Targi Książki odbywają się w dniach 24-27 października, w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9).

Godziny: czwartek i niedziela w godz. 10-17, piątek-sobota 10-19.

program: ksiazka.krakow.pl

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora