DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z KALENDARZA?

17.10.2018

Miewasz czasem takie uczucie, że powinieneś o czymś pamiętać, ale zwyczajnie wyleciało Ci to z głowy? Wizyta u lekarza, imieniny cioci, a może zbliża się przegląd samochodu? Istnieje prosty sposób na to, aby ułatwić sobie życie i już nigdy nie zastanawiać się nad tym, czy aby na pewno o wszystkim pamiętasz. Zapisz to! Banalne? A jednak. W dzisiejszym tekście dowiesz się, dlaczego warto korzystać z kalendarza i poznasz moje trzy propozycje plannerów na 2019 rok.

Pierwszą, najważniejszą zaletą kalendarza jest to, że możesz w nim zapisać dosłownie wszystko. Jeśli Twoja praca wymaga kreatywności, na pewno docenisz plannery, które obfitują w dużą ilość miejsca na zapiski. Obawiasz się, że pomysł, który nagle wpadł Ci do głowy, uleci z niej, zanim będziesz mógł nad nim dalej pracować? Zapisz go, a zyskasz pewność, że w dogodnej chwili będziesz mógł do niego wrócić.

Plusem kalendarza papierowego jest fakt, iż nie jest on uzależniony od zewnętrznego zasilania lub sieci. Możesz z niego skorzystać nawet podczas awarii prądu lub w miejscach, gdzie nie masz zasięgu. Dodatkowo w dzisiejszych czasach ręczne zapiski odchodzą w niepamięć. Częściej sięgamy po klawiaturę telefonu czy komputera, aniżeli kartkę i długopis. To błąd, ponieważ podczas ręcznego pisania zwiększa się aktywność mózgu i treści zapisywane w ten sposób są lepiej przyswajane. Plannery to już nie tylko tabelki z dniami tygodnia, ale też ogrom dodatkowej wiedzy i motywacji do działania. Większość z nich ma standardowo wypisane najważniejsze święta i wszystkie imieniny, więc nie zaskoczy Cię już żadna okazja. Dzięki starannie prowadzonemu kalendarzowi jesteś w stanie szybko sprawdzić swoje postępy w nauce, regularność wykonywanych działań lub datę ostatniej wizyty u lekarza. Wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką.

Jeśli jesteś osobą, która lubi otaczać się inspirującymi rzeczami i każdy dzień rozpoczynać motywującą sentencją to powinieneś zainteresować się „Rokiem dobrych myśli” Beaty Pawlikowskiej. Jest to kalendarz dzienny, z dużą ilością miejsca na zapiski. Każdy dzień tygodnia okraszony jest zabawnymi rysunkami, słowem od autorki oraz niezbędnymi informacjami takimi jak imieniny czy oznaczenie świąt. Ponadto w kalendarzu znajdziesz też kilka przepisów kulinarnych, które dodadzą Ci sił.

Dla miłośników nauki języków obcych Beata Pawlikowska przygotowała „Kalendarz do nauki języka angielskiego”. To planner tygodniowy, w którym na zapiski dnia codziennego jest nieco mniej miejsca, jednak zostało ono ograniczone na rzecz treści pomagających przyswoić sobie podstawowe angielskie zwroty. W środku znajdują się ćwiczenia oraz zapis wymowy poszczególnych wyrażeń.

Jeśli żaden z powyższych plannerów nie wpadł Ci w oko, lubisz aktywne spędzanie wolnego czasu i zdrowe odżywanie, to kalendarz autorstwa Anny Lewandowskiej „Healthy year by Ann – w poszukiwaniu równowagi” powinien przypaść Ci do gustu. Jest to planner tygodniowy, który oprócz warstwy organizacyjnej wyposażony jest w ogrom przydatnej wiedzy z zakresu dietetyki i aktywności fizycznej. W środku nie brakuje też barwnych zdjęć, ilustracji i miejsca na własne zapiski.

Im więcej obowiązków, tym mniej czasu. Aby dobrze go wykorzystać i mieć pewność, że o wszystkim pamiętasz, polecam Ci podjęcie próby prowadzenia kalendarza. Na pewno nie zaszkodzi, a może bardzo ułatwić Ci codzienne funkcjonowanie.

 

Wszystkie wymienione kalendarze kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Beata Pawlikowska, „Kalendarz do nauki języka angielskiego 2019”. Edipress. Warszawa 2018.

Beata Pawlikowska, „Rok Dobrych Myśli . Kalendarz 2019”. Edipress. Warszawa 2018.

Anna Lewandrowska, Kalendarz książkowy 2019, Healthy Year by Ann – W poszukiwaniu równowagi. Burda Media Polska. Warszawa 2018.

 

 

Autor

Natalia Golis
Natalia Golis
Prowadzi bloga prostymislowami.com, uwielbia czytać i od wielu lat nałogowo robi zdjęcia. Miłośniczka kawy, gier planszowych i swoich dwóch kotów. Mieszka w Poznaniu i nie wyobraża sobie życia w żadnym innym miejscu.
Artykuły autora