INTRYGUJĄCE THRILLERY NA LATO

14.08.2018

„Rywalka” Sandie Jones to thriller wywołujący u czytelnika wiele emocji, od szoku aż po konsternację i zdumienie. Opowiada on o prawdziwej teściowej z piekła rodem, która tylko szuka okazji, aby wbić swojej przyszłej synowej szpilkę w postaci złego słowa, która będzie ją kłuć i męczyć.

rywalka-w-iext52879309

Emily myślała, że poznanie Adama to jej życiowa szansa i najlepsze, co ją kiedykolwiek spotkało. Przystojny, bogaty, czarujący i bezgranicznie oddany swojej matce. No właśnie, z tą relacją z jego rodzicielką jest problem, ponieważ matka Adama – Pammie, chciałaby decydować absolutnie o wszystkim, nawet o życiu intymnym swojego syna i jego dziewczyny. Gdy Emily dowiaduje się, że poprzednia narzeczona zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach, a ostatnią osobą, która ją widziała była jej niedoszła teściowa, wstępuje w nią strach. Czy jej życie jest zagrożone?

Sandie Jones potrafi grać na emocjach czytelnika. Sprawia, że odczuwamy niepokój i dyskomfort. Dosłownie wchodzimy w umysł głównej bohaterki Emily i odczuwamy ten strach, upokorzenie i odrzucenie. Ataki i przytyki Pammie są bardzo bolesne, ale wydaje się, że tylko główna zainteresowana je zauważa. Zaczyna zastanawiać się, czy to wszystko dzieje się naprawdę, czy to chore wymysły jej zmęczonego umysłu. Mnóstwo w tej historii niewiadomych i wydarzeń, których nijak nie można racjonalnie wytłumaczyć. Zakończenie po prostu wgniata w fotel. Z pewnością nie domyślicie się takiego wyjaśnienia wszystkich wątków.

„Rywalka” to lektura, przy której można się zrelaksować, ale jednocześnie poczuć dreszczyk niepokoju i grozy. Obecność wielu dialogów sprawia, że czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie. Jedyne co denerwuje w trakcie lektury to zachowanie Adama i jego matki, ale to dobry znak. Najważniejsze, że bohaterowie nie są bezbarwni i wywołują nasze emocje.

lokatorka-w-iext50068169

Kolejnym thrillerem, który również przez wniknięcie do psychiki bohaterki mocno działa na wyobraźnię czytelnika, jest „Lokatorka” J. P. Delaney. Warto po nią sięgnąć właśnie teraz, gdy kolejna powieść autorki ukaże się już z początkiem września. Historia ta opowiada o Jane, która właśnie wprowadziła się do apartamentu jak ze snów. Luksusowe wnętrza, nowoczesny design. Jest tylko jeden warunek – przestrzeganie surowych reguł narzuconych przez właściciela. Co stało się z poprzednią lokatorką, na której ślad natrafia Jane?

„Lokatorka” to powieść, która tak jak „Rywalka, zmusza nas do zastanowienia się, które wypadki zdarzyły się naprawdę, a co mogła wymyślić, działająca na granicy obłędu główna bohaterka. Książka mocno działa na naszą psychikę, wywołuje dreszcz niepokoju – aspekty najważniejsze dla każdego thrillera psychologicznego.

„Rywalka” i „Lokatorka”. Dwa thrillery psychologiczne, które oprócz podobnych okładek niosą ze sobą takie same emocje. To powieści idealne na lato, na wakacje, do zabrania ze sobą na urlop na plaży. Fabuła jest wciągająca od pierwszej strony i taka pozostaje aż do zaskakującego finału. Intrygujące zagadki kryminalne, wniknięcie do psychiki bohaterów sprawiają, że trudno się od nich oderwać i czyta się po prostu ekspresowo. Warto sięgnąć po nie właśnie teraz.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora