INTYMNE ZWIERZENIA POLAKÓW

14.01.2020

Upadek komunizmu to była rewolucja na skalę światową. Jednak nie tylko polityczna czy gospodarcza, a także (a może i przede wszystkim) obyczajowa. I ta rewolucja trwa do dziś. Choć na plakatach roznegliżowane kobiety to widok typowy, to nadal słowo „seks” wywołuje u wielu osób wypieki na twarzy, a czasem i zgorszenie. Mamy dostęp do wiedzy o związkach i relacjach, ale nie potrafimy z niej korzystać. Wiemy już, że możemy się rozwieść, ale nadal nie wiemy jak. Zobaczcie, na jakim etapie tej rewolucji obyczajowej jesteśmy i co jeszcze jest do zrobienia.

Zbigniew Lew-Starowicz „Ona. Pytania intymne”

Profesor Lew-Starowicz jest specjalistą, ekspertem jedynym w swoim rodzaju. Zasłynął w takiej dziedzinie, która do tej pory u wielu Polaków wywołuje wypieki na policzkach. Od niemal 40 lat uczy Polaków, że seksualność jest ogromnie ważną sferą w życiu, wpływa nie tylko na relacje w związku, ale także na poczucie własnej wartości czy samoakceptację. Warto więc specjalizować się w tej niezwykle ważnej dla nas dziedzinie życia. Jak sam powiedział „Jeśli uczymy się gotowania, kupujemy książkę kucharską. Dlaczego nie kupimy podręcznika kochania, jeśli chcemy być doskonałymi kochankami?”

Tym razem Zbigniew Lew-Starowicz napisał instrukcję obsługi kobiecej seksualności, bo tak można w kilku słowach opisać książkę „Ona. Pytania intymne”. To przewodnik po mapie erogennej kobiety, idealny zarówno dla kobiet (dla lepszego poznania siebie), jak i dla mężczyzn (dla lepszego poznania swojej partnerki). Korzyści z przeczytania są więc oczywiste dla obydwojga partnerów 😉

Zbigniew Lew-Starowicz, oprócz tego, że jest świetnym specjalistą, jest też doskonałym gawędziarzem. Sposób, w jaki opowiada o tak delikatnych sprawach jest lekki, przyjemny i łatwy w odbiorze, pozwala oswoić się z tematyką, która wielu osobom nadal sprawia kłopot. Książka, poza ogromną ilością wiedzy, danych naukowych i ciekawostek, zaskakuje mnogością anegdot z życia wziętych. Lektura obowiązkowa dla wszystkich tych, którzy po prostu chcą być szczęśliwi.

Iza Komendołowicz „Rozwód po polsku”

Główną przyczyną rozwodów jest małżeństwo… Jednak czy Polacy potrafią rozwieść się dobrze? Książka Izy Komendołowicz ukazuje dobitnie, że nie. Jest to coś, czego jeszcze musimy się nauczyć. Choć liczba rozwodów w naszym kraju rośnie regularnie, to nie idą za tym doświadczenia rozwodzenia się po ludzku. Być może dlatego, że nie nikt nie nauczył nas, jak zrobić to dobrze, z szacunkiem dla drugiego człowieka i dla samego siebie. Rozwód jest w Polsce tematem stosunkowo nowym. Poprzednie pokolenia nie rozwodziły się, swoje żale i pretensje, nienawiść i frustrację chowały w czterech ścianach. Brudy prało się w domu. Teraz brudy wyszły na wierzch, do codziennego życia, na salę sądową, do gabinetów terapeutów.

Iza Komendołowicz o doświadczeniach rozwodowych porozmawiała z ponad setką osób: sędziami, adwokatami, detektywami (!), psychoterapeutami, mediatorami i przede wszystkim z osobami, które same przez niego przeszły. Jak więc wygląda ten rozwód po polsku? „Rozwód to brutalna walka, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Kompromisy nie są w modzie.” To plucie jadem, wzajemne oskarżenia, kłamstwa, szantaże. To także wykorzystywanie dzieci w walce z drugą stroną, wynajmowanie prywatnych detektywów, aby znaleźć „haka”, a także fałszowanie dowodów…

Rozwód po polsku” to historie, które czasem śmieszą, ale jest to śmiech przez łzy. Czasem bawią, ale jest to zabawa czyimś kosztem. To opowieści, które bulwersują, przerażają i zaskakują. Po przeczytaniu ich każdy kilka razy zastanowi się, czy rozwód to jedyne wyjście z sytuacji.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Zbigniew Lew-Starowicz „Ona. Pytania intymne”. Czarne i czerwone. Warszawa 2019
Izy Komendołowicz „Rozwód po polsku”. W.A.B. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora