Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie…

12.01.2016

Od kilku lat wiele mówi się o zdrowym stylu życia, konieczności stosowania zdrowej diety i ćwiczeń. Publikacje na ten temat z reguły skierowane są do ludzi młodych, a ćwiczenia w nich prezentowane są trudne do wykonania przez osoby starsze, mogą być dla nich wręcz niebezpieczne. Tematem starości i sposobem mówienia o niej zajęła się Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. W ramach inicjatywy przygotowano cykl programów telewizyjnych „Oswajanie starości”, a także wydano książkę „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie”.

Celem projektu jest uświadomienie i podkreślenie, że do starości trzeba się przygotować. Według Jolanty Kwaśniewskiej przygotowania te należy rozpocząć już w dzieciństwie. Ogromną rolę w profilaktyce odgrywają nasi rodzice, a potem my sami. Fundacja zwraca uwagę, że nawyki żywieniowe jakich nauczymy się od rodziców i dziadków mają wpływ na nasze dalsze życie i to jaka będzie nasza starość. Fundacja dąży do tego, byśmy zdali sobie sprawę z tego, że od nas samych zależy, jak ten etap życia będzie wyglądał. Projekt chce pokazać, że starsi ludzie mogą być aktywni oraz odczarowuje przekonanie, że zaawansowany wiek wiąże się z wykluczeniem.

Poradnik „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie” powstał z myślą o starszych czytelnikach. Zawiera przykładowe przepisy, zasady racjonalnego odżywiania, porady dietetyków i zawodowych kucharzy. Zarówno dieta jak i ćwiczenia zamieszczone w poradniku dostosowane są do osób po 65 roku życia.

Dbanie o swoje zdrowie powinno być dla nas normą w każdym wieku, a nie modą, czymś co przemija i o czym często zapominamy w natłoku obowiązków.

Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie,

Jolanta Kwaśniewska

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora