JESIEŃ TO DOBRY MOMENT NA ZMIANY! TE INSPIRUJĄCE PORADNIKI WARTO MIEĆ POD RĘKĄ.

06.11.2017

Z reguły zmiana pory roku inspiruje do zmian w swoim życiu. Jesień za oknem, trzeba więc do swojej codzienności wprowadzić trochę koloru. Na pewno nie można poddać się chandrze, brakowi energii i lenistwu. Książki są doskonałym antidotum na smutki, a już te inspirujące do działania szczególnie! Niech te trzy tytuły będą bodźcem do pozytywnych myśli i wprowadzania zmian.

zrob-to-kochanie-b-iext50293627

Zrób to kochanie, Katarzyna Miller

Katarzyna Miller znów nas motywuje! Tym razem przekonuje do tego, byśmy przejęli kontrolę nad własnym życiem i zaczęli żyć tu i teraz. Autorka namawia do robienia różnych rzeczy na przekór zakazom i zaleceniom. Zamiast wyobrażać sobie, co się stanie, kiedy już coś zrobimy, po prostu trzeba to zrobić już. Nie można przecież bać się życia, trzeba wychodzić z tzw. strefy komfortu i pamiętać, że plany w życiu są ważne, ale warto pozostawiać także przestrzeń na spontaniczność – dzięki temu czujemy, że żyjemy J Jeśli pragnie się w życiu jakiejś zmiany, trzeba jej dokonać samemu i nie spodziewać się natychmiastowych efektów. Najważniejsze jest to, by coś dobrego z naszym życiem robić. Sama droga do zmian też daje dużo satysfakcji! Bardzo inspirujący poradnik.

d5904730596824

Kalendarz 2018 Rok Dobrych Myśli, Beata Pawlikowska

Kolorowy, optymistyczny kalendarz z przepisami na zdrowe potrawy, m.in. Tymiankowe curry z kalafiorem; motywującymi słowami na każdy dzień, np. „Zamiast szukać wymówek, znajdź w sobie gotowość, żeby ruszyć naprzód ze swoim życiem.”; zabawnymi świętami, typu: Dzień szczęśliwych garnków czy Dzień radości bycia sobą; podpowiedziami, kiedy i jakiej muzyki słuchać, np. Dzień słuchania piosenek zespołu The Rolling Stones. Kalendarz jest ładnie wydany, nieduży format sprawia, że zmieści się w każdej torebce, a jednocześnie ma wystarczająco miejsca na notatki. Jeśli potrzebujesz motywacji każdego dnia, to będzie dobry wybór.

pokochaj-swoj-dom-zero-waste-home-czyli-jak-pozbyc-sie-smieci-a-w-zamian-zyskac-szczescie-pieniadze-i-czas-w-iext50438153

Pokochaj swój dom, Bea Johnson

To jest bardzo ciekawa książka. I ambitna, jeśli będziecie chcieli wdrożyć wszystkie zasady jakie w swoim domu stosuje Bea Johnson. Od 2008 roku prowadzi ona zeroodpadowy dom – rocznie wraz z rodziną – mężem i dwoma synami – produkują jedynie ilość śmieci odpowiadającą jednemu litrowemu słoikowi! Aż trudno w to uwierzyć, prawda? Jednak gdy tylko zaczniecie czytać książkę, wszystko stanie się jasne. Dowiecie się o potrzebie ograniczania przedmiotów w życiu i minimalizowania swoich potrzeb. Bea opisuje z ogromną dokładnością wszystkie czynności, które sprawiają, że ilość odpadów jakie wytwarza jest tak minimalna. Podpowiada różne sposoby na wytwarzanie np. własnych kosmetyków, pisze o bezodpadowych i nietoksycznych zamiennikach detergentów, o tym jak robić zakupy, by nie przynosić do domu stosu torebek foliowych, słoików i kartonów. Bardzo ciekawa lektura, która inspiruje do ekologicznego życia.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora