KONIEC WARTY, STEPHEN KING

04.07.2016
koniec warty

Trzeba przyznać Kingowi, że ma nielichą wyobraźnię i potrafi zaskoczyć. „Koniec warty” to kontynuacja innej powieści autora – „Pan Mercedes”.

Morderca i psychopata Brady od sześciu lat przebywa w klinice psychiatrycznej. Obrażenia po urazie głowy były tak poważne, że właściwie leży w stanie wegetatywnym. Czasem odwiedza go policjant Hodges, który aresztował Brady’ego.

Od niedawna zaczynają ginąć osoby związane z masakrą dokonaną przez Pana Mercedesa. Morderstwa są szczególnie okrutne. Hodges jest poproszony o pomoc w śledztwie i ze zdumieniem stwierdza, że ślady prowadzą do szpitalnego pokoju Bradyego… Czy to jest możliwe?  Jakie ma znaczenie przestarzała konsola do gier, która ma związek ze wszystkimi zabójstwami? I czy, chory na nowotwór Hodges, wygra walkę z czasem? Kiedyś pomysł Kinga byłby wyśmiany jako kompletnie nieprawdopodobny, dzisiaj ma pozory realnego zagrożenia. Powieść Kinga „Koniec warty” jest więc na miarę, niestety, współczesnych czasów. Polecam!

Autor

Anna Michalak
Anna Michalak
Pedagog z misją szerzenia czytelnictwa. Każdą wolną chwilę przeznacza na czytanie. Czyta kilka książek tygodniowo i nie wyobraża sobie bez tego życia. Lubi biografie, literaturę faktu i klasyczne kryminały.
Artykuły autora