KSIĄŻKI DLA POSZUKUJĄCYCH INSPIRACJI I CIEKAWYCH ŚWIATA

22.12.2017

Wigilia i Gwiazdka nieuchronnie się zbliżają! Pewnie po uszy tkwisz w prezentowym szaleństwie. Wciąż nie wiesz co kupić, a czas mija nieubłaganie… Nie panikuj! Podpowiadamy jakie książki warto wybrać dla bliskich, by sprawiły im prawdziwą radość.

Jeśli osoba, którą chcesz obdarować, lubi podróże, sięga po dziwne potrawy, próbuje nowych smaków, a po zajęciach z jogi biegnie na zumbę to znaczy, że jest otwarta na ludzi i nowe doświadczenia. Ktoś taki chętnie przeczyta książkę, która zainspiruje go do kolejnych działań lub z której dowie się czegoś zupełnie nowego i fascynującego. Przyjaciółka, rodzice, ciocia czy babcia – bez względu na wiek bliskiej osoby, z łatwością rozpoznasz czytelnika pełnego optymizmu i życiowej energii, poszukującego wciąż nowych inspiracji. Poniżej książki, które takiej osobie na pewno się spodobają!

 59d38925e8280

Nieznane więzi natury” to kontynuacja leśnej trylogii Petera Wohllebena! Bestselerowego cyklu ujawniającego tajemnice przyrody. Autor ma dar opowiadania o naturze w bardzo prosty, ale jednocześnie interesujący sposób. Dzięki fascynującym opowieściom o lasach książka przybliża czytelnika do natury, pomaga lepiej ją poznać i zrozumieć.

kochaj-w-iext51503636

Fenomen Reginy Brett polega na tym, że autorka pisze bardzo szczerze, bazując na własnym życiu, intymnych szczegółach ze swojej przeszłości, często bolesnych, a wręcz traumatycznych doświadczeniach. Czytając czuje się, że autorka lubi dzielić się swoimi przemyśleniami i robi to po to, by pomóc innym radzić sobie z trudnymi sytuacjami. „Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół” to książka o miłości, uczuciach i wewnętrznej walce, jaką trzeba często podjąć, by żyć pełniej.

ania-biografia-anny-przybylskiej-w-iext50072454

Wiadomość o śmierci Anny Przybylskiej była niezwykle smutną informacją, tragedią, którą jej fani bardzo przeżywali. Aktorka była osobą bardzo popularną i lubianą, głównie za sprawą autentyczności i wdzięku łobuziary o anielskiej urodzie. Autorzy książki „Ania” – Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki, starali się przedstawić czytelnikom jej rzeczywisty obraz. Bazowali na wypowiedziach przyjaciół i rodziny. Biografia ukazuje życie Ani od narodzin, aż po tragiczną śmierć i pokazuje ją jako osobę dążącą do spełnienia marzeń, niezwykle rodzinną, zakochaną w partnerze i dzieciach. W książce znajduje się mnóstwo niepublikowanych dotąd zdjęć rodzinnych. Smutna, ale jednocześnie warta poznania historia.

FoodPharmacy

Food Pharmacy. Przepisy” to druga książka Mii i Liny, dwóch przyjaciółek, które przez wiele lat obserwowały wpływ odżywiania się na stan zdrowia. W swojej pierwszej publikacji „Food Pharmacy” Mia Clase i Lina Nertby starały się zarazić czytelników pasją do jedzenia potraw o przeciwzapalnych właściwościach, bogatych w przeciwutleniacze i wspierających dobre bakterie układu pokarmowego. Nowa książka to książka kucharska – pełna zdrowych produktów, które pomagają florze jelitowej, zapobiegają stanom zapalnym oraz odpierają ataki wielu chorób! Potrawy są bezglutenowe, nie zawierają nabiału ani cukru, są pełne warzyw, nasion, orzechów i przypraw.

najlepszy-gdy-slabosc-staje-sie-sila-b-iext51253421

Niesamowitą historię Jerzego Górskiego opisał dziennikarz Łukasz Grass w książce „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”. Tej nieprawdopodobnej historii nie wymyśliłby żaden hollywoodzki scenarzysta! Książka pokazuje drogę życia głównego bohatera od bycia na samym dnie narkotycznego piekła, po walkę o życie i zmianę własnego losu, która owocuje sukcesami sportowymi. To inspirująca biografia legendy polskiego triathlonu, który przekuł własne słabości w siłę. Jego historia jest przykładem tego, że możemy osiągnąć wiele, gdy naprawdę czegoś chcemy, bo sukces w ogromnej mierze zależy od naszego zaangażowania.

40e0-kwiatki-marii-czubaszek

Zbiorowe opracowanie pod tytułem „Kwiatki Marii Czubaszek” gromadzi w jednym tomie złote myśli tej niezwykłej postaci. Można je czytać bez końca! W zabawny, mądry, czasem zwariowany, ale zawsze szczery sposób wypowiadała się na temat polityki, seksu, miłości, kobiet, mężczyzn czy nałogów.  Książka wartościowa i jednocześnie zabawna.

Te i inne inspiracje prezentowe czekają na Ciebie w salonach Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin! Polecamy!

Zobacz nasze inne propozycje:
www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-zawsze-chca-byc-na-biezaco/
www.czytamwszedzie.pl/czytamy/ksiazki-dla-najmlodszych-czytelnikow-by-pobudzic-ich-wyobraznie-i-przeniesc-w-magiczny-swiat/
www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorym-odrobina-fantazji-jest-niezbedna-do-zycia/
www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-najwyzej-cenia-emocje/
www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-uwielbiaja-rozwiazywac-zagadki/

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora