KSIĄŻKI W PODRÓŻY – 6 KSIĄŻEK DO CZYTANIA W TRAMWAJU I AUTOBUSIE!

13.12.2016
Książki w podróży

Kiedy chętnie sięgamy po książkę? W podróży oczywiście! Ale nie tylko tej dalekiej, także codziennej.

Statystycznie każdego dnia 33% Polaków dociera do pracy, szkoły czy uczelni za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Czy wiesz, że dla niektórych to aż 8 godzin tygodniowo?! Z książką ten czas nie będzie zmarnowany 🙂

Warto czytać nawet jeśli Twoja droga jest krótsza. Załóżmy, że dziennie w podróży spędzasz tylko 20 minut. Średnia prędkość czytania to około 200 słów na minutę. W tym czasie, w ciągu roku w tramwaju, autobusie czy pociągu możesz przeczytać nawet  10 książek!

W tłoku nie zawsze jest wygodnie, ale jeśli książka jest naprawdę dobra, podróż minie ci tak szybko, że nawet nie zauważysz, jak dotrzesz do celu.

Podsumowując, dlaczego warto mieć przy sobie książkę w podróży?

– punktualność nie jest główną cechą komunikacji miejskiej, dlatego w oczekiwaniu na autobus, tramwaj czy pociąg, śmiało możesz wyciągnąć książkę i zagłębić się w lekturze,

książka podróży obniża stres z nią związany,

– korki i tłok będą mniej uciążliwe, jeśli w wyobraźni będziesz zupełnie gdzie indziej,

– podróż „do” i „z” to dla niektórych jedyna okazja na czytanie,

– książka to przygoda, która pobudza umysł – zamiast kawy, przed nauką czy pracą, czytaj!,

czytając w podróży będziesz pewny, że czas w drodze nie został zmarnowany.

Na blogu podpowiadamy, które z książek warto zabrać ze sobą w drogę! Zobaczcie nasze recenzje, a poniżej kilka propozycji dobrej lektury, propozycje które świetnie się sprawdzą jako książki w podróży:

Jedenaście dni w Berlinie, Håkan Nesser

Nesser to autor, którego książki słyną z inteligentnego humoru. Tym razem bohaterem powieści jest Arne Murberg. Mężczyzna w dzieciństwie przeżył wypadek. Wciąż ma trudności z koncentracją i kojarzeniem złożonych faktów. Mimo tego postanawia spełnić ostatnią wolę zmarłego ojca i odnaleźć matkę. Rozpoczyna podróż do Berlina, w trakcie której spotka go wiele zaskakujących przygód i spotkań.

W Krzywym Zwierciadle, Maciej Stuhr

Maciej Stuhr znany jest ze swojego poczucia humoru. W książce jest go pełno! Dodatkowo znajdziecie w niej refleksje i celne puenty dotyczące rzeczywistości i świata polityki. Maciej Stuhr poza talentem aktorskim, ma także talent literacki!

Resortowe Dzieci. Politycy, Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz

Seria „Resortowe dzieci” to publikacje opisujące przenikanie się i współzależności różnych grup społecznych od  PRL-u do III RP. Pierwszy tom dotyczył mediów, kolejny służb specjalnych, a obecny polityków. Seria bardzo szybko stała się bestsellerem.

Siedem minut po północy, Patrick Ness, Siobhan Dowd

Książka powstała na podstawie pomysłu Siobhan Dowd, wielokrotnie nagradzanej pisarki, która zmarła na raka nie dokańczając swojej ostatniej powieści. Patrick Ness stworzył mroczną opowieść o nieszczęściu, stracie i potworach: tych realnych i wyobrażonych. Bohaterem jest chłopiec, którego matka choruje. Odkąd rozpoczęła leczenie, co noc śni mu się koszmar. Pewnego razu po obudzeniu chłopiec odkrywa, że za oknem sypialni czai się potwór…jednak nie ten ze snu. Niesamowita książka, pełna czarnego humoru.

 2017 Wojna z Rosją, Richard Shirreff

Książka porusza temat wojny nie tylko z perspektywy Polski, ale także całego NATO. Jest to fikcja, ale bazuje na prawdziwych danych i wydarzeniach. Autor ma dużą wiedzę z zakresu mechanizmów działania NATO i militarnych zagrożeń. Jego intencją było napisanie książki, która wstrząśnie zachodnim światem i uświadomi jak dużym zagrożeniem jest Rosja, brak jedności NATO i niezdolność do podejmowania szybkich decyzji.

Rok królika, Joanna Bator

Rok Królika” to druga powieść Joanny Bator. Pierwsza „Ciemno, prawie noc” zdobyła w 2013 roku  Nagrodę Nike. Bohaterką powieści jest Julia Mrok – autorka bestsellerowych romansów historycznych. By zaspokoić swoje pragnienia z nikim się nie liczy i nie zważa na konsekwencje. Pewnego razu posuwa się jednak za daleko i musi zniknąć. Wyjeżdża do Ząbkowic Śląskich i wynajmuje pokój w hotelu „Pod królikiem”, w którym panuje, pogłębiająca się z minuty na minutę, atmosfera grozy.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora