KSIĄŻKOWA BIŻUTERIA! NIETYPOWE ZAKŁADKI DO KSIĄŻEK

28.07.2016
nietypowe zakładki do książek

Książki zasługują na ozdoby – zakładki, które mogą być designerskim i praktycznym elementem. To ciekawy gadżet i wielu projektantów ma niestandardowe pomysły na ten niewielki, acz niezbędny dla czytelników przedmiot.

Zakładki do książek to produkty, które niektórzy miłośnicy książek chętnie kolekcjonują. Największa kolekcja zakładek do książek wpisana na listę rekordów Guinnessa należy do Franka Divendala z Holandii. Kolekcja powstaje od 1982 roku i obecnie obejmuje ponad 120 tysięcy różnych zakładek z całego świata!

Poniżej przykłady na nietypowe zakładki do książek, które nie tylko są funkcjonalne, ale są także ciekawym i efektownym gadżetem.  Sami oceńcie 🙂

  1. Metalowe zakładki autorstwa Design Atelier Article – wycinane laserowo w metalu, następnie polerowane, wyginane w różne kształty i pokrywane specjalną farbą – ciekawe, praktyczne i ładne.

nietypowe zakładki do książek

  1. Wielofunkcyjna zakładka autorstwa japońskiego projektanta Kouichi Okamoto – wydrukowana na specjalnym tworzywie przy użyciu tuszu przewodzącego prąd. Wystarczy ją złożyć, a będzie świeciła!

zdjecia_960x250_2

  1. Ręcznie wykonywane zakładki „My Bookmark” Oleny Mysnyk z Ukrainy – motywem przewodnim zakładek są…nogi wystające z zamkniętej książki. To propozycja dla rozrywkowych czytelników 😉

nietypowe zakładki do książek

  1. Peleg Design to izraelscy projektanci – tworzą w oparciu o kilka zasad, m.in. funkcjonalność, estetykę i humor. Przede wszystkim chcą przekraczać granice i łamać przyjęte powszechnie zasady. Dzięki temu na produkty codziennego użytku możemy spojrzeć w inny sposób, np. na zakładki do książek w formie suwaka czy w kształcie lampy do czytania.

nietypowe zakładki do książek

  1. Oryginalne, ręcznie wykonane zakładki do książek polskiej projektantki Mariselli – wykonane są z satynowanej blachy, na której ręcznie projektantka wybija cytaty. Każda zakładka wykończona jest bawełnianymi sznurkami. Istnieje możliwość wykonania dowolnego napisu!

nietypowe zakładki do książek

  1. Narożne zakładki autorstwa Cuba Libre – materiałowe zakładki uszyte są z bawełny i dodatkowo usztywnione. Zakłada się je na róg kart książki. To alternatywa dla tych, którzy zamiast użyć zakładki, zaginają rogi kartek…

nietypowe zakładki do książek

Zainspiruj się i czytaj w dobrym stylu!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora