LISTOPADOWE BOOKTRENDY – ZUPEŁNIE INNE, NIŻ POGODA ZA OKNEM

30.10.2019

Ciemno, deszcz, szaro i smutno – z takim krajobrazem zazwyczaj kojarzy nam się listopad. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć przez okno. Czy na półkach księgarni będzie równie szaro i melancholijnie? Nie! W świecie książek będzie zagadkowo, kolorowo i różnorodnie. Zobaczcie, po jakie książki sięgnąć w listopadzie, aby odczarować aurę za oknem.

Simon Beckett „Zapach śmierci”

David Hunter powraca w świetnym stylu i z hukiem… zapadającej się podłogi starego szpitala. Antropolog sądowy, chcąc oddać przysługę znajomej, udaje się do czekającego na rozbiórkę szpitala Świętego Judy, w którym znaleziono ciało. Tego, co kryje w sobie opustoszały (a przynajmniej za taki go uważano) budynek, na pewno się nie spodziewał. Przy tym odkryciu zmumifikowane ciało ciężarnej kobiety wydaje się błahostką. Pozornie prosta sprawa przeradza się w obłąkańczy koszmar. Hunterowi wydawało się, że rozpozna zapach śmierci z daleka, spotyka się z nim bowiem na co dzień. Przekona się, jak bardzo się myli. Zło bowiem potrafi ukryć się na widoku i nawet najlepszym umyka sprzed oczu i nosa.

Jeśli masz ochotę na przyspieszone tętno, zimne poty oraz fale gorąca, chwyć za książkę Simona Becketta i zanurz się w szpitalne klimaty. Jednak uważaj, bo wizyta na oddziale ratunkowym może okazać się konieczna.

Lucinda Riley „Pokój motyli”

Motyl to symbol odrodzenia, przemiany, rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Jednak czy w wieku siedemdziesięciu lat nadal można dostać szansę na nowy początek?

Przekona się o tym Posy Montague, 70-latka z malowniczego Suffolk. Z pozoru wydaje się, że ma za sobą szczęśliwe życie. Mieszka w tym samym, pięknym domu, w którym spędziła słodkie dzieciństwo, dorastała, a potem wychowała własne dzieci. Z rodzinną posiadłością wiążą ją wspaniałe wspomnienia. Jednak Posy wie, że będzie zmuszona sprzedać ten dom. Co więcej Freddie, człowiek, który 50 lat temu złamał jej serce, wraca do jej życia niczym duch. Gdyby tego było mało, wkrótce okaże się, że Freddie i jej rodzinny dom skrywają mroczną tajemnicę…

Pokój motyli” to przepiękna, wzruszająca historia o tym, co kochamy, co nas wzrusza, co boimy się stracić. Powieść o niespełnionych marzeniach i szansie na nowy początek. Propozycja dla tych, którzy uwielbiają rodzinne sagi z niebanalną fabułą, odrobiną tajemnicy i zaskoczeniem. Czy będzie happy end? Tego dowiesz się po przeczytaniu książki.

Jacek Galiński „Komórki się pani pomyliły”

Siwe włosy, zmarszczki i okulary na nosie – czy może być lepszy kamuflaż dla prawdziwego mafiosa?

Spokój Zofii Wilkońskiej, niezbyt uprzejmej staruszki, mieszkanki warszawskiej kamienicy, ponownie zostaje zburzony. Tym burzycielem okazuje się trup. Staruszka, znana ze swojej nieokiełznanej ciekawości, prowadzi prywatne śledztwo. Jednak kiedy zbliża się do przestępców, zostaje poddana pokusie nie do odparcia. Czy Zofia zachłyśnie się pieniędzmi i przemocą i stanie się prawdziwą gangsta babcią?

Komórki się pani pomyliły to niebanalna akcja rodem z filmu sensacyjnego, okraszona absurdem i niezwykłym poczuciem humoru. Świetna propozycja dla fanów oryginalnych i nietuzinkowych historii.

 

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Storei Virgin. Polecamy!

 

Simon Beckett „Zapach śmierci”. Przeł. Agata Ostrowska. Czarna Owca, Warszawa 2019

Lucinda Riley „Pokój motyli”. Przeł. Anna Esden-Tempska. Albatros, Warszawa 2019

Jacek Galiński „Komórki się pani pomyliły”. W.A.B., Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora