LITERATURA KOBIECA NIEJEDNO MA IMIĘ. #BOOKTRENDY NA LUTY

05.02.2020

Nikt już chyba nie myśli, że literatura kobieca to tylko romanse i opowieści o księżniczkach czekających na swego księcia. Literatura kobieca jest różnorodna, wielowymiarowa i niezwykle inspirująca, tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sprawdź, jakie książki napisane przez niezwykłe kobiety są w lutym warte przeczytania.

Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska „Instrukcja obsługi dzieci”

Wiesz, kto najlepiej zna się na wychowaniu dzieci? Ten, kto dzieci nie ma 😉 Jednak osoba, która już rodzicem zostaje wie, że obsługa dziecka to wyższa szkoła jazdy. Wszystko, co wydawało się proste przed pojawieniem się dziecka, prostym okazuje się nie być. Złote rady cioć, babć i wujków nie działają. Jak więc żyć z dzieckiem u boku i nie zwariować? Na pomoc, jak zwykle, przychodzi Katarzyna Miller, która wie, jak to się robi. Po instrukcji obsługi faceta, kobiety oraz związku, przyszedł czas na instrukcję obsługi dzieci. Z poradnikami autorki pod pachą możesz więc zakładać rodzinę idealną. 😉

Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska, w typowej dla siebie lekkiej i nieco przewrotnej formie, pokazują, jak należy postępować, by osiągnąć zamierzony cel. A celem tym jest wychowanie dziecka na mądrego, dbającego o siebie i innych człowieka. Jeśli masz do siebie odrobinę dystansu jako rodzic i szukasz inspiracji odnośnie tego, jak tworzyć z dzieckiem dobre relacje, sięgnij po tę książkę. Nawet jeśli nie skorzystasz z porad, trochę się pośmiejesz i popatrzysz na rodzicielstwo z przymrużeniem oka.

Justyna Kopińska „Lekarstwo dla duszy”

Justyna Kopińska to dziennikarka, która zazwyczaj sięga po tematy trudne i bolesne. W swoich reportażach dotyka problemów znęcania się nad pacjentami, przemocy wobec kobiet czy tuszowania spraw związanych z zabójstwami. Czy osoba, która w swojej pracy spotyka się z takim ogromem zła, potrafi jeszcze uwierzyć w dobro?

Okazuje się, że tak. Co więcej, potrafi się tym dobrem dzielić. Taka jest właśnie najnowsza książka Justyny Kopińskiej. To zbiór felietonów, tekstów i przemyśleń najczęściej nagradzanej polskiej dziennikarki. Łączy je jeden wspólny mianownik – dobro. Dziennikarka zastanawia się w nich, czy dobro wyzwala dobro, jak ważne są relacje z ludźmi i ich bliskość i co zrobić, aby w końcu poczuć się szczęśliwym. To książka dla wszystkich tych, którzy są zmęczeni, znużeni i zniechęceni do ludzi i życia. To prawdziwe ukojenie i lekarstwo dla duszy.

Nicola Rayner „Dziewczyna, którą znałaś”

Są mężczyźni, którzy nie potrafią odpuścić. Nie dadzą odejść kobiecie, która w ich mniemaniu należy do nich. Taka kobieta ma stać przy nich, być na każde zawołanie, być jego wizytówką. A jeśli ta rola przestaje jej się podobać, to wtedy może się coś wydarzyć…

George Bell to kobieciarz. Jego żona, Alice, nigdy nie mogła się uwolnić od cienia kobiet z jego przeszłości. Jednak na punkcie jednej z nich miała szczególną obsesję. Wspomnienie przepięknej Ruth nie daje jej spokoju, choć kobieta zaginęła wiele lat wcześniej. Jednak kiedy spotyka dziewczynę, która do złudzenia przypomina Ruth, nie może się otrząsnąć. Zaczyna podejrzewać, że za jej zniknięciem stało znacznie więcej, niż powiedział jej mąż. Zaczyna drążyć, lecz nie jest gotowa na to, czego dowie się o tej sprawie i… o swoim mężu.

Nicola Rayner serwuje nam debiut, jakiego nie powstydziłby się doświadczony pisarz. Kryminał, który zaskakuje, zniewala i na długo pozostaje w pamięci. „The Observer” nazwał tę książkę „powieścią doskonałą, z zakończeniem, które zapiera dech w piersiach”.

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Katarzyna Miller i Suzan Giżyńska „Instrukcja obsługi dzieci”. Zwierciadło. Warszawa 2020
Justyna Kopińska „Lekarstwo dla duszy”. Świat Książki. Warszawa 2020
Nicola Rayner „Dziewczyna, którą znałaś”. Przeł. Agnieszka Walulik. W.A.B. Warszawa 2020

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora