MUST READ PAŹDZIERNIKA!

10.10.2017

Wieje, z nieba leją się strugi deszczu i nawet najsprytniejszy parasol nie uchroni nas przed wilgocią. Dodatkowo zgodnie z przysłowiem: „Gdy październik mokro trzyma, zwykle potem ostra zima.” – czekają nas mrozy z prawdziwego zdarzenia… Całe szczęście, że październik obfituje w długo oczekiwane nowości książkowe, które umilą Wam pierwszy miesiąc jesieni! Wystarczy wymienić, że pojawią się nowe powieści Carlosa Ruiza Zafóna, Dana Browna i Tess Gerritsen. A to nie wszystko!

pomiędzy

Pomiędzy nami góry, Charles Martin – premiera 25 października 2017

Dwoje ludzi spotyka się na lotnisku w Salt Lake City. Intensywne śnieżyce i silny mróz paraliżują ruch na lotnisku. Ashley i Ben postanawiają wspólnie wynająć awionetkę, by w ten sposób uniknąć wielogodzinnego oczekiwania na wznowienie lotów. Niestety samolot rozbija się wśród zaśnieżonych gór, a bohaterowie odtąd będą walczyć o życie, a towarzyszyć będzie im głód, strach i ból. To nie jest jednak powieść przygodowa o przetrwaniu w bardzo trudnych warunkach. To przede wszystkim wzruszająca historia o miłości i nadziei, która napędza do działania. Piękna historia, której ekranizacja już 20 października w kinach!

mind

Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI, John Douglas, Mark Olshaker – premiera 25 października 2017

Obok tego tytułu trudno przejść obojętnie! John Douglas to wybitny profiler FBI, który dzięki niekonwencjonalnym metodom ścigał z powodzeniem seryjnych morderców. W książce opowiada o najbardziej znanych śledztwach i o tym jak wczuwał się w rolę mordercy i próbował na świat patrzeć jego oczami. Według Douglasa to jedyna droga, by go złapać. Mroczna, ale niezwykle interesująca książka! Na jej podstawie powstał serial w reżyserii Davida Finchera.

poczatek

Początek, Dan Brown – premiera 3 października 2017

Nowa powieść o losach Roberta Langdona, który znowu wpada w tarapaty! Podczas prezentacji w    Muzeum Guggenheima w Bilbao, Edmond Kirsch- jeden z jego studentów na Harvardzie, ma ujawnić swoje odkrycia, które wstrząsną światem nauki. Podczas wieczoru Kirsch ginie, a Langdon wraz z dyrektorką muzeum Amrą Vidal musi uciekać z Bilbao. Przyjaciel zostawił jednak szereg zaszyfrowanych wskazówek, które próbuje odkryć Robert. Razem z Amrą udają się do Barcelony i podejmują się rozwiązania sekretu Kirscha. W sprawę tradycyjnie zamieszany jest kościół katolicki, ponieważ chodzi o podważenie fundamentów wiary, a za bohaterami podąża fanatyk religijny… Nowa powieść Browna to dobra rozrywka na kilka wieczorów!

sekret

Sekret, którego nie zdradzę, Tess Gerritsen – premiera 25 października 2017

Duet, który stworzyła Tess Gerritsen jest po prostu zabójczy! Detektyw Jane Rizzoli i lekarka sądowa Maura Isles to kobiety o mocnych charakterach, które w życiu widziały niemal wszystko. Mimo to bestialskie morderstwo producentki popularnych horrorów wprawia je w osłupienie. Miejsce zbrodni przypomina jeden z kadrów wyprodukowanego przez ofiarę filmu. Maura nie może tym razem ustalić przyczyny śmierci… Kilka dni później zostają odnalezione kolejne zwłoki i obie kobiety są już pewne, że to ten sam morderca, który postępuje według z góry ustalonego klucza. Świetny thriller pełen niespodzianek!

labirynt

Labirynt duchów, Carlos Ruiz Zafón – premiera 11 października 2017

Tą powieścią Zafón zamyka tetralogię o „Cmentarzu Zapomnianych Książek”. Odkrywa splątane wątki złożonej intrygi i prowadzi do emocjonującego finału! „Labirynt duchów” to fascynująca opowieść, która scala wszystkie tomy w całość, łączy bohaterów, nawiązuje do dawnych dziejów, ale i opowiada nową historię. Występuje tu wiele postaci, choć główną jest Alicja Gris – piękna, inteligentna i pozbawiona skrupułów agentka. Akcja rozgrywa się w latach 50-tych w Barcelonie, podczas reżimu generała Franco. Nowa sprawa, którą otrzymuje Alicja jest ściśle tajna i dotyczy tajemniczego zniknięcia ministra kultury Mauricia Vallsa. Wraz z przydzielonym do tego dochodzenia kapitanem policji, Alicja ma tylko kilka dni na odnalezienie ministra… Ta fantastyczna powieść to niezwykła przygoda!

koronny

Koronny nr 1. Pseudonim Masa, Piotr Pytlakowski, Sylwester Latkowski – premiera 10 października 2017

To mocna książka demaskująca grupę polskich świadków koronnych! Nie są to skruszeni przestępcy, a wyrachowani ludzie nie żałujący swoich czynów, którzy zostali świadkami jedynie dlatego, że im się to opłacało. Niektórzy z nich zachowali nawet zgromadzone dzięki działalności przestępczej fortuny! Autorzy przedstawiają w książce szereg nowych informacji o najbardziej znanym gangsterze – Jarosławie Sokołowskim, pseudonim Masa. Ten bezwzględny przestępca, dziś wydaje książki o swoim życiu i jest niemalże celebrytą…

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora