NA CO ZWRACAMY UWAGĘ PRZY WYBORZE KSIĄŻEK DLA DZIECI?

16.07.2021
dla dzieci

Ulubione bajkowe postacie kinowe czy telewizyjne od razu przyciągają wzrok naszych dzieci, ale nie tylko. Jest tyle znanych serii dla dzieci, że większość ma już też swoich ulubionych książkowych bohaterów. Jeśli dodać do tego jeszcze przepiękną grafikę i wartościowy przekaz to zapewne każdy rodzic wrzuci takie książeczki do swojego koszyka.

W końcu dla nas najważniejsza jest treść i wartości jakie książeczka niesie, a dla naszych dzieci muszą być to historie opisane w ciekawy sposób i wzbogacone przepięknymi ilustracjami. Chciałam zwrócić Waszą uwagę na dwa tytuły, które spełniają te wszystkie wymagania i należą do naszych ulubionych.

Będą to pozycje dla najmłodszych dzieci, więc jeśli szukacie takich książek, koniecznie zwróćcie uwagę na te dwa tytuły.

kicia kicia„Kicia kocia na plenerze” Anity Głowińskiej

To książka, po którą sięgnie każdy maluszek. Bo jak nie skusić się na kontynuację przygód jednej z ulubionych bohaterek? Kici Koci nie muszę Wam przedstawiać, chyba każdy choć raz spotkał się z jej przygodami. Tym razem wspólnie z bohaterką będziemy uczestniczyć w artystycznym plenerze, na którym dowiemy się wielu ciekawostek. Będziemy świadkami powstawania pięknych obrazów, które dzieci będą malować na swoich sztalugach. Wspólnie z nimi będziemy obserwować niezwykły krajobraz i kontemplować przyrodę. A całe wydarzenie zakończy się prawdziwym wernisażem, na którym dzieci razem ze swoimi rodzicami będą podziwiali namalowane obrazy. Każdy z dumą i satysfakcją zaprezentuje swoje dzieło. Nie zabraknie przy tym uśmiechu i niesamowitej zabawy. Książeczka zaszczepi w Waszych dzieciach chęć do rozwijania swoich pasji, a kto wie, może będzie to akurat rysunek? Książka wzbogacona o przepiękne, minimalistyczne ilustracje, na pewno przyciągnie wzrok waszych dzieci.

Kicia kocia jest jedną z naszych ulubionych bohaterek. Dlaczego? W serii jej przygód zawsze znajdziecie tematyczne książeczki, dlatego Wasze dzieci będą miały naprawdę spory wybór, a każda książeczka zwróci uwagę na poszczególne zagadnienia.

mam 5 lat„Mam 5 lat. Historie w sam raz dla mnie” Opracowanie zbiorowe

To kolejna książeczka, która nie dość, że posiada kilka wspaniałych historii to w dodatku od razu zwraca Waszą uwagę dla jakich dzieci jest skierowana. I tutaj mogę poruszyć kolejny aspekt jakim trzeba się kierować przy wyborze książek dla naszych dzieci- wiek czytelnika. To ważne, aby historie po jakie sięga były odpowiednie dla jego wieku, bo przecież wszystko przyjdzie z czasem. A dla maluszka najodpowiedniejsze są książki, które nie tylko posiadają mało tekstu, ale też stopniowo budzą w naszych dzieciach ciekawość świata, wprowadzając coraz to nowsze ciekawostki.

 „Mam 5 lat” to książeczka, która przypomni małym czytelnikom o ulubionych bajkowych bohaterach. Znajdziecie w niej historie oparte na popularnych bajkach Disneya – mamy tutaj kochaną przez wszystkich Vaianę, Krainę Lodu czy uwielbiany przez dzieci Zwierzogród, Piotrusia Pana, a także Robin Hooda i Iniemamocnych. Jak widzicie wybór jest ogromny, historii jest kilka, a każda opisuje niezwykłe przygody, które z pewnością pochłoną Wasze dzieci.

Każdy chce wracać do swoich ulubionych bohaterów jak najczęściej dlatego ta książeczka będzie idealną propozycją dla Waszych dzieci. Posiada przepiękne ilustracje, które zapraszają do wspólnego przeżywania przygód z postaciami Disneya. A najlepsze jest to, że dzieci mogą każdego dnia wybrać sobie inną historie do wieczornego czytania. Każde opowiadanie w ciekawy i pomysłowy sposób opisuje przygody ulubionych dziecięcych bohaterów.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Kicia kocia na plenerze” Anity Głowińskiej. Media Rodzina. 2021
„Mam 5 lat. Historie w sam raz dla mnie” Opracowanie zbiorowe. Wydawnictwo Olesiejuk, 2021

Autor

Joanna Ćwiertka
Joanna Ćwiertka
Specjalizuje się w recenzjach mrocznych thrillerów, kryminałów, ale też delikatniejszej literatury pięknej i obyczajowej. Autorka bookstagramu panda_zksiazka_.
Artykuły autora