Najmroczniejszy sekret, Alex Marwood

22.06.2017
Najmroczniejszy sekret

Każdy z nas posiada jakiś sekret. Coś, co pilnie strzeże i z nikim się nie dzieli. Bohaterowie najnowszej powieści Alex Marwood, autorki między innymi książki ,,Dziewczyny, które zabiły Chloe”, nie jedno mają na sumieniu.

Weekend w posiadłości bogaczy. Sean Jackson zaplanował sobie każdą jego chwilę. Obchodzi on swoje 50. urodziny, a więc wszystko musi być idealne. Drogie szampany, ekskluzywne restauracje, mnóstwo mocnego alkoholu i innych używek. Sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli, gdy żona wyrzuca z pracy opiekunkę do dziecka. To tylko rozpoczyna serię niefortunnych zdarzeń, które kończą się zaginięciem Coco – jednej z bliźniaczek, córki Sean’a.  Dwanaście lat później na pogrzebie Sean’a spotyka się większość uczestników tamtych urodzin. Jakie sekrety skrywa każdy z nich?

,,Najmroczniejszy sekret” to opowieść o tajemnicach. Sekretach, które nie powinny nigdy wyjść na światło dzienne. Takie, które tkwią w nas jak kolce, sami nie dostrzegamy tego jak nas gnębią. Zaginięcie Coco odbiło się boleśnie na psychice każdego z uczestników pechowego spotkania. Całkowicie odmieniło ich życie, odcisnęło na nich swoje bolesne piętno. Czy dałoby się tego uniknąć?

To też historia o toksycznych relacjach pomiędzy Sean’em – obrzydliwie bogatym człowiekiem, jego licznymi kolejnymi żonami i jeszcze liczniejszym stadkiem dzieci. Ten mężczyzna to niezwykle ciekawa postać. Przerażająca w swoich działaniach. Uwodził coraz to młodsze kobiety, by poczuć się lepszym, bardziej wartościowym, a później całkowicie wywracał ich życie do góry nogami. Książka ukazuje jaki świat jest brutalny i bezduszny. W tym świecie liczą się tylko pieniądze i władza, nie ma miejsca na rozpacz i żal po stracie.

Fabuła w książce ,,Najmroczniejszy sekret” rozwija się powoli przybliżając nas do wyjaśnienia tajemniczego zaginięcia Coco. Mimo to, czyta się ją raczej szybko. Myślę jednak, że zakończenie pozostawia pewien niedosyt. Takiej historii należała się oprawa z prawdziwymi fajerwerkami na koniec, które towarzyszyłyby wyjaśnieniu sprawy i wywołaniu dużej ilości emocji. Tego tu niestety brakuje, co nie zmienia faktu, że to naprawdę dobry i ciekawy thriller.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora